Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
larry napisał/a:
Mów po imieniu, przecież to FUJI.

To oczywiste. Sony dopiero testuje dalekopisy a Nikon z Canonem trójpolówkę odkryli.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W sumie Fuji to dla niszowca Pentaxiarza naturalny wybór? ;-)

Z drugiej strony Pentax może coś jeszcze pokroju K-70 wypuści z tą samą matrycą co flagowiec APS-C?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Sony dopiero testuje dalekopisy a Nikon z Canonem trójpolówkę odkryli.

Sigma zaś, odpuściła, po parokrotnej, nieudanej próbie montażu elementu światłoczułego w pudełku po butach 😜
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Sorry za powrót do tematu, ale wydaje mi się, że zauważyłem coś ciekawego. Pierwsze zdjęcia K-3 III, jakie upubliczniono, miały z tyłu jeden tajemniczy nieopisany przycisk (niektórzy podejrzewali EVF). Potem pojawiła się przy nim kłódeczka (czyli „e, lipa, to tylko funkcja LOCK”). Jednak na pierwszych prototypach LOCK był z przodu, jak w K-1. W chwili, gdy przeleciał na tył z przodu zastąpił go przycisk SR – i to jest fajna sprawa, bo ostatnio taki przełącznik był w K20D a czasem się przydaje – co więcej jest to kolejny przycisk programowalny (tak jak innym można mu przypisać jedną z 29 funkcji) czyli generalnie świetnie.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Samp napisał/a:
...
jest to kolejny przycisk programowalny (tak jak innym można mu przypisać jedną z 29 funkcji) czyli generalnie świetnie.


A jak z AF-em? Dalej jest myszkowanie, czy pewny strzał i jest?
 
larry  Dołączył: 12 Wrz 2007
TM_Mich napisał/a:
Samp napisał/a:
...
jest to kolejny przycisk programowalny (tak jak innym można mu przypisać jedną z 29 funkcji) czyli generalnie świetnie.


A jak z AF-em? Dalej jest myszkowanie, czy pewny strzał i jest?


Co do AF, uważam że technologia DSLR, wyczerpała temat, miałem swego czasu dwie puszki Pentaxa K3 i Canona 6d, obydwie zachowywały się bardzo podobnie, teraz lepszy AF, jest tylko w bezlusterkowcach.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Popieram przedmówcę. Do czasu K-3 odczuwałem różnicę (kumpel na bieżąco wymieniał EOSy 5 i porównywałem), potem już nie.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Chwalą się, że będzie ustawiane ostrości na oko i zwierzęta w tym ptaki więc ma być progres, ale pożyjemy (odpukać w niemalowane drewno), zobaczymy :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Docelowo sztuczna inteligencja ma być tak rozwinięta, że gdy wykryje banalny kadr, aparat odmówi wykonania zdjęcia.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
bakulik napisał/a:
Docelowo sztuczna inteligencja ma być tak rozwinięta, że gdy wykryje banalny kadr, aparat odmówi wykonania zdjęcia.


:-D :-D :-D :-D :-D :-B :-B
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
bakulik napisał/a:
aparat odmówi wykonania zdjęcia.

i kurde muszę teraz kupić tą puszkę... :evil:

;-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
bakulik napisał/a:
Docelowo sztuczna inteligencja ma być tak rozwinięta, że gdy wykryje banalny kadr, aparat odmówi wykonania zdjęcia.

Albo będzie błyskał tylko i nie zapisywał na karcie jak niektóre fotoradary kiedyś.... Jeden taki zrobił mi błysk i już 10 lat czekam na mandat... I nic. Miałem 11km/h więcej niż limit...(czyli 61) :-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
W takim razie, będzie to najwyżej sztuczna półinteligencja.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
larry napisał/a:

Co do AF, uważam że technologia DSLR, wyczerpała temat, miałem swego czasu dwie puszki Pentaxa K3 i Canona 6d, obydwie zachowywały się bardzo podobnie, teraz lepszy AF, jest tylko w bezlusterkowcach.
Pewnie matryce też w DSLR wyczerpały temat, dlatego matryca w K3III będzie zachowywać się tak samo jak w K3II, czyli będzie tak samo rejestrować obraz. Dopiero w bezlusterkowcach jest poprawa. Można nawet przeczytać, że stabilizowane matryce i odchylane ekraniki są tylko w bezlusterkowcach, bo jak by mogły być w lustrzankach to Canon by to w swoich lustrzankach zastosował. A jeżeli Pentax to w lustrzankach zastosował to z pewnością nie działa. Podobnie nie może działać w DSLR ustawianie ostrości na oko.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
WaldekW napisał/a:
Podobnie nie może działać w DSLR ustawianie ostrości na oko.

Zawsze działało, AF nie działał i trzeba było ustawiać na oko.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
plwk napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Podobnie nie może działać w DSLR ustawianie ostrości na oko.

Zawsze działało, AF nie działał i trzeba było ustawiać na oko.

Tu się zgodzę, tak będzie działać w aparacie Pentax K3III. AF to w lustrzankach w ogóle nie działa, działa tylko w bezlusterkowcach.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
AF to w lustrzankach w ogóle nie działa, działa tylko w bezlusterkowcach.

Podobnie jak gibane ekraniki.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
rychu napisał/a:
Cytat
AF to w lustrzankach w ogóle nie działa, działa tylko w bezlusterkowcach.

Podobnie jak gibane ekraniki.

No tak, bo gdyby gibane ekraniki mogły działać w lustrzankach to Canon by to w swoich lustrzankach już dawno zastosował.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Gibane czyli jakie?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
No, no - 11fps w AF-C? Ekstra. W końcu coś dla amatorów bardziej dynamicznych fotografii. Aby tylko AF-C nadążył. Podoba mi się ten korpus. O ironio - powiew świeżości w bezlusterkowym świecie :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach