bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
smoka napisał/a:
genialnym pomysłem mogł być jakiś podpinany zewnętrzny gps

Nawet istnieje już od 2011 roku! http://www.ricoh-imaging....roducts/o-gps1/ ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
smoka, jestem pewien, że będzie to świetna pucha przewyższająca możliwościami i potrzebami sporej rzeszy "potrzebujących". Pytanie, czy trafi producent ze swoją linią polityczno-biznesową do tych świadomych. Z lektury chciejstw, wymienionych tylko w tym wątku, wynika, że będzie trudno. A i wahaczy nie brak przy ofercie konkurencji.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja już czekam aż po wejściu K3-III potanieje KP.. Albo i nawet K70.. ;-) Czasy, kiedy ciągle przepłacałem za "najnowsze" nowości Pentaxa już ogarnąłem :-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
specmisiek napisał/a:
Ja już czekam aż po wejściu K3-III potanieje KP.. Albo i nawet K70.. ;-) Czasy, kiedy ciągle przepłacałem za "najnowsze" nowości Pentaxa już ogarnąłem :-)


Możesz się zawieść. Od kilku lat poluję na DA16-85. Nie tanieje tylko drożeje. Żadne blakfrajdeje go nie ruszają. Jak chcesz kupić Pentaxa to drogo, a jak sprzedać to tanio :-)
Chętnie bym tego K3-III popróbował, ale nie myślę o kupnie. Może gdyby się pojawił 2 lata temu. Chociaż nigdy nie mów nigdy, bo specyfikacja mi się podoba, o wykonanie i obrazowanie się nie martwię, ergonomię też. To że lustrzanka nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Obiektywy to nie puszki.. Nigdy nie będą tanieć a przynajmniej nie w takim tempie jak puchy..
Co do tego obiektywu.. Jak dla mnie stanowczo przyciemny ;-) Osobiście uwielbiam "stałki" a jak zoomy to lubię 2,8
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Osobiście uwielbiam "stałki" a jak zoomy to lubię 2,8

A, no widzisz, albo cierpisz na nadmiar gotówki i bawisz się w P, albo zmieniasz system. Zoomy 2,8 i Pentax?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Cytat
Zoomy 2,8 i Pentax?
Ja wiem, że pytasz retoryczne ;-)
Ale 11-18, 15-30, 16-50, 24÷70, 50-135, 70-200 :-P
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
To co mi się podoba w K-III to nowy pryzmat i jeszcze większy i jaśniejszy widok przez pryzmat. Pentax stworzył nowe szkło do tego. W ogóle szanuję Pentaxa i Ricoch, że poszli własną drogą z dslrami. Zobaczcie co się stało z smartfonami w 2020 r. W 2006-8 r były smartfony z klapką, rozkładane, z qwerty i bez, było kilka systemów symbian, uiq, android, winmobile, ios, bb os. Dziś tylko android i ios i wszystko tak samo zunifikowane, pozorny wybór. Czy tego chcemy? Ja nie, wolę różnorodność.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Myślę podobnie jak wariat133, pentax chyba zawsze był obok tzw. mejnstrimu, a ja lubię alternatywny styl (kto by pomyślał, że lustrzanki będą lansowane na niszową działkę). Osobiście najprzyjemniej robi mi się zdjęcia lustrzanką, chociaż próbowałem EVIL'a i kompaktowych zombiaków. Dodatkowo jest lansowana moda na pełną klatkę, ale na to też ciągle nie mogę się nabrać. Doszedłem do wniosku, że do jaskini nie wezmę niczego większego niż APSC, tym bardziej, że jakość matryc pentax'a uważam za rewelacyjny. Jedyne czego mi ostatnio brakowało, to jasnego następcy DA 12-24, no i nie wytrzymałem i dzisiaj upolowałem jednego :-)
Dużo czytam narzekań różnych wyznawców mejnstrimu, że pentax jest z tyłu, ale chyba wszystkie te dyskusje są tyle warte co ta o wyższości Świąt Wielkiej Nocy i mam nadzieję, że pentax przetrwa te marketingowe zawirowania.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Bardzo jestem ciekaw pierwszych testów i refleksji nowego body
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Jedyne czego mi ostatnio brakowało, to jasnego następcy DA 12-24, no i nie wytrzymałem i dzisiaj upolowałem jednego

Czyżby 11-18 :?: Już gratulować czy jeszcze chwilę zaczekać?
Bawiłem się nim przez 3 dni i o ile nie przepadam za takimi szerokościami, to uważam że w tym szkle "jest MOC" :evilsmile:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Czyżby 11-18 :?: Już gratulować czy jeszcze chwilę zaczekać?

Do ostatniej raty kredytu hipotecznego :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kuba Nowak napisał/a:
Dużo czytam narzekań różnych wyznawców mejnstrimu, że pentax jest z tyłu, ale chyba wszystkie te dyskusje są tyle warte co ta o wyższości Świąt Wielkiej Nocy i mam nadzieję, że pentax przetrwa te marketingowe zawirowania.

Masa użytkowników K-5II, K-3, K-3II nie doczekała się jeszcze korpusu, który godnie mógłby zastąpić te aparaty. 2 lata temu, na Photokinie, szef marketingu Pentax Deutschalnd mówił, ze centrala jest zaskoczona słabym poziomem sprzedaży KaPcia. Tak więc K-3III po 4 latach zastąpi model z sześcioletnim AF, który biznesowo nie wypalił...
To nie mejnstrim czy marketing jest problemem, tylko brak sensownej oferty dla dotychczasowych userow systemu...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ech... Ile jeszcze razy trzeba to napisać... ;-)
KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ... KP nie był następcą K-3 II ...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
cube007, kichać AF, ale jak mogli u następcy urwać ekranik? Jak tu żyć? :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ryszard, ale K-33 wygląda jak następca KP :mrgreen:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
w czym istotnym KP ustępuje np K3II?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrK. napisał/a:
w czym istotnym KP ustępuje np K3II?

Zapewne w ergonomii z większymi obiektywami.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Zapewne w ergonomii z większymi obiektywami.

Dlatego powinien zwać się K- limited. :-D
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
plwk napisał/a:
PiotrK. napisał/a:
w czym istotnym KP ustępuje np K3II?

Zapewne w ergonomii z większymi obiektywami.


No właśnie, ciekaw jestem ilu właścicieli KP używało go z innym gripem niż ten największy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach