rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
nowy korpus, powinno się kupić z bagnetem KAF4.

Pod najnowsze Limitedy HDFA ;-)

Wybaczcie, jak czytam ostatnie posty, to nasuwa mi się porównanie kupna nowego silnika V6 Turbo i zamontowanie go w 20sto letnim Stilo.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Przywiązany nie jestem za bardzo. Trochę mentalnie 😅


Problem jest taki że body nie wymieniam póki co. Takie plany Raczej za rok. Ale ten makro to bardziej na już. Stąd raczej zostanę przy Pentaksie.

PLM jest nie obsługiwana, już doczytałem. Zwykła wypada gorzej więc temat do przemyślenia.

Lubię ergonomię i jakość Pentaxa. K5II którą mam jest ok. KP jak dla mnie nie opłacalne względem tego co już mam. 4.5k zł to sporo na zmiane.

Sens jest bo owe puszki mają spore możliwości, więc pewnie będzie na kolejne 10 lat. Dlatego chcę raz a dobrze.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Obawiam się , że dopiero kolejny flagowiec APS-C Pentaxa będzie aparatem typu raz a dobrze...
Obecny to raczej model pośredni z nowym modułem AF i z brakami których flagowcowi się nie wybacza.
Ciekawy będzie też nowy FF.
Ja cały czas liczę na następce K-70 z nową matrycą i filmami 4K , ergonomia i pozostałe dodatki mogą zostać na tym samym poziomie...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
dopiero kolejny flagowiec APS-C Pentaxa będzie aparatem typu raz a dobrze...
to jest jak z rokiem Linuxa
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
k1 mkIII pewnie też z opóźnieniem. Ale cenowo też pewnie podniosą x2 Więc... możemy czekać :-B :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
lukaszszcz, K5II to rewelacyjna maszynka. Oczywiste zrobisz jak uważasz, ja bym dojechał sprzęt, który posiadasz, w międzyczasie zmieni się oferta rynku, a gwarantuje Ci, że zalety tego co masz przewyższają wymagania i umiejętności większości tutaj wymądrzających 😜 się.
Wzbogacisz się o doświadczenia, stan konta, wtedy "przedżampujesz na wyższy lewel" - jak wyartykułował swym otworem gembowym pewien telewizyjno-śniadaniowy gość. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak się robi zdjęcia z ręki w ciemnych miejscach lub w nocy to tylko siłownia i mega stabilny chwyt pomoże zamiast matrycy z lepszym obrazem na wysokim ISO? ;-)
Fakt, gorsze narzędzie wymusza kreatywność a tym samym samodoskonalenie...
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Wydając około 5/6k (nówka i używka macro i 300 4) na 2 obiektywy (oba nowe 7-8k), z których na pewno będę korzystał to każdy by się zastanowił czy opłaca się je kupować bo może jest sens że się wymieni na k1 ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus, wiesz ile powagi dodaje duży i ciężki statyw? 😄
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kuba Nowakprzetłumacz proszę 🤣
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Nie wiem, też muszę kupić, z dobrą głowicą do makro ;) WIęc pewnie przyjdzie razem z wyczekiwanym makro :D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
lukaszszcz napisał/a:
100mm 2.8 makro z AF (...) 300f/4
Obydwa kryją FF, więc nie rzutują na wybór korpusu. Śmiało użyjesz z każdym cyfrowym Pentaksem.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Wyczytałem że pod APSC są zrobione.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Znaczenie ma też to, do czego owe tele będziesz chciał wykorzystywać. Z matrycą APS będziesz miał większe powiększenie (mniejszy kąt widzenia). Mi do ponad 90% zdjęć z K5II wystarczały dwa szkła: DA 55 i DA 16-50. Kwestia świadomości tego, co robisz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lukaszszcz napisał/a:
Wyczytałem że pod APSC są zrobione.

Oznaczenie D FA informuje, że obiektyw jest pod FF - to odnośnie 100 macro.
Jeśli chodzi o DA* 300/4 to Pentax informował, że ten obiektyw został zaprojektowany pod FF.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rychu napisał/a:
"przedżampujesz na wyższy lewel" - jak wyartykułował swym otworem gembowym pewien telewizyjno-śniadaniowy gość. :mrgreen: :mrgreen:

Opamiętaj się, co Ty oglądasz... :oops: :roll: :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Jeśli chodzi o DA* 300/4 to Pentax informował, że ten obiektyw został zaprojektowany pod FF.
Jest parę takich, oznaczonych DA i oficjalnie potwierdzonych jako pracujące z małym obrazkiem. Warto jednak pamiętać, że każde pentaksowe szkło APS-C można bezpiecznie podpiąć do FF i się pobawić. DA35 z kliszowym MZ-5n? Proszę bardzo! A taki np. Canon jest już mniej tolerancyjny i szkła EF-S mają blokadę, żeby nie zakładać ich do pełnoklatkowego bagnetu EF.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Gwoli ścisłości, szkła EF-S wchodzą głębiej w bagnet i lustro małoobrazkowe mogłoby zahaczyć o tylną soczewkę. Natomiast te obiektywy można spokojnie podpinać do bezlusterkowców FF (przez adapter, oczywiście).
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Nawet niektóre m42 przez przelotkę haczą w FF Canonach.
Co do K3III to dla mnie zaporowa cena puszki. Pozostanę przy pierwszym K3 póki "III" nie stanieje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach