Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
Stawiam na Markusa. Zaraz mu przecież padnie K-70.


Obawiam się , że mnie nie stać, prędzej doczekam następcy K-70 z matrycą z flagowca i gorszym wizjerem?

Za 9000 pln można mieć 9 obiektywów ;-)

K-70 na dotarciu Shutter Count 35,149 :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus napisał/a:
prędzej doczekam następcy K-70 z matrycą z flagowca i gorszym wizjerem
Wszystko bym odpuścił, tylko nie ten wizjer :-P Widać, priorytety są różne ;-)
Apas napisał/a:
zamówiłem tydzień temu z Ricoh.eu
Apas, powrót na forum w wielkim stylu ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
Wszystko bym odpuścił, tylko nie ten wizjer :-P Widać, priorytety są różne


Uchylany ekran jak w K-70 i wizjer może być gorszy...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ryszard napisał/a:
Apas, powrót na forum w wielkim stylu ;-)

Biorąc pod uwagę moje gabaryty, to ja WSZYSTKO robię w wielkim stylu :-D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Markus napisał/a:

Uchylany ekran jak w K-70 i wizjer może być gorszy...

Mam drugi system, którego używam głównie do filmowania i tam gibane ekraniki tak, jak najbardziej, bo są nieodzowne w pracy. Ale gdy robię zdjęcia, to najlepiej pracuje mi się z wizjerem i tutaj dobry OVF bije IMHO na głowę każdy EVF. Owszem, te drugie maja fajne funkcjonalności, jak powiększanie wybranego fragmentu obrazu, FP w wizjerze przy ręcznym ostrzeniu, histogram etc, ale w MOJEJ ocenie nie kompensuje to wad, takich jak opóźnienie (widzę je, nawet w dobrych wizjerach elektronicznych) czy zwyczajne zmęczenie oka przy dłuższej pracy, czy wreszcie przekłamanie kolorów, co w pewnych sytuacjach ma wpływ na kompozycję zdjęcia.
Jestem niemal pewien, że K-3 III nigdy nie będzie pierwszym wyborem dla osób, które chcą dużo filmować - bo są do tego znacznie lepsze systemy na rynku - więc nieruchomy ekran jestem w stanie wybaczyć, choć uważam, że na przykład rozwiązanie z K-1 jest także z fotograficznego punktu widzenia genialne i wie to każdy, kto pracuje z macro/astro (choć nie tylko). Gdyby coś podobnego trafiło do K-3 III, byłbym szczęśliwy. Ale z drugiej strony nie będę płakał, że nie trafiło...
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Test ISO K-3 III
https://www.flickr.com/ph...157719011003034
6400 wygląda świetnie...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Test ISO K-3 III

Cytat
Test ISO K-3 III

Cytat
Test ISO K-3 III

Pytałem dziś w sklepie, nikt nic nie wie co to. Chciałem chociaż popatrzeć przez szybkie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Pytałem dziś w sklepie, nikt nic nie wie co to.

U mnie w spożywczaku też nic nie wiedzą.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, a w warzywniaku próbowałeś?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
krzyc sur napisał/a:
Test ISO K-3 III
https://www.flickr.com/ph...157719011003034
6400 wygląda świetnie...


Rewelacja
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Sony 8200 + 400 voucher na obiektyw. To jest rewelacja.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzyc sur napisał/a:
6400 wygląda świetnie...
Czyli o 1 EV lepiej niż K-x?
;-) ;-) ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
rychu napisał/a:

Pytałem dziś w sklepie, nikt nic nie wie co to. Chciałem chociaż popatrzeć przez szybkie.

U mnie w warzywniaku można popatrzeć przez szybkie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ryszard napisał/a:
Czyli o 1 EV lepiej niż K-x?
;-) ;-) ;-)

Mi by wystarczyło o 1EV lepiej niż w K-3. Oczywiście w połączeniu z lepszym zakresem dynamicznym matrycy.
Jak przesiadłem się z K200D na K-3, to odczułem istotną poprawę w kilku aspektach: większa rozdzielczość, zauważalnie lepsza (choć wciąż kulejąca) praca AF (zwłaszcza w słabym świetle), a przede wszystkim mniejsze szumy (w końcu można było fotografować w nocy bez statywu). O ile K-3 III przyniesie tyle samo zmian, co K-3 w stosunku do K200D, to się przesiądę. Mam na tyle bogatą szklarnię, że zmiana systemu jest dla mnie nieopłacalna.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kytutr napisał/a:
Ryszard napisał/a:
Czyli o 1 EV lepiej niż K-x?
;-) ;-) ;-)

Mi by wystarczyło o 1EV lepiej niż w K-3. Oczywiście w połączeniu z lepszym zakresem dynamicznym matrycy.
Jak przesiadłem się z K200D na K-3, to odczułem istotną poprawę w kilku aspektach: większa rozdzielczość, zauważalnie lepsza (choć wciąż kulejąca) praca AF (zwłaszcza w słabym świetle), a przede wszystkim mniejsze szumy (w końcu można było fotografować w nocy bez statywu). O ile K-3 III przyniesie tyle samo zmian, co K-3 w stosunku do K200D, to się przesiądę. Mam na tyle bogatą szklarnię, że zmiana systemu jest dla mnie nieopłacalna.

Cóż - odtwarzasz dokładnie mój tok rozumowania. Moja aktualna puszka to K-5, przymierzałem się do K-1, ale uznałem, ze musiałbym dokupić sporo pełnoklatkowego szkła, by pokryć w sposób umożliwiający wykorzystanie FF to, co mam pokryte szklarnią APS-C. Dostępny wciąż KP nie był alternatywą, bo dobry grip jest dla mnie ważny, podobnie jak ekranik na górze (stare przyzwyczajenia). Zapowiedź K-3 III to było jak wsłuchanie się w moje potrzeby :-D
Zakładam, że w porównaniu z K-5 progres zarówno w jakości obrazka, jak i w jakości pracy AF będzie znaczący. Co do AF to mam takie dziwne przypuszczenia, że nowy układ w K-3 III jakoś wiąże się z pojawieniem się w bezlusterkowym systemie Nikona sensownej stabilizacji matrycy... Nie mam oczywiście dowodu, ale czuję, że firmy mogły się wymienić patentami, bo ciężko inaczej wytłumaczyć taki skok jakościowo/ilościowy systemu AF u Pentaksa po latach raczej ewolucyjnych zmian na pograniczu dreptania w miejscu, co nieoficjalnie tłumaczono właśnie ograniczeniami patentowymi... Prawdy się pewnie nie dowiemy, a nadzieje związane z nową puszką wkrótce będą zweryfikowane w praniu...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas napisał/a:
Co do AF to mam takie dziwne przypuszczenia, że nowy układ w K-3 III jakoś wiąże się z pojawieniem się w bezlusterkowym systemie Nikona sensownej stabilizacji matrycy...

Też słyszałem takie plotki.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
Apas napisał/a:
Co do AF to mam takie dziwne przypuszczenia, że nowy układ w K-3 III jakoś wiąże się z pojawieniem się w bezlusterkowym systemie Nikona sensownej stabilizacji matrycy...

Też słyszałem takie plotki.

Plotki pojawiły się na kilku anglojęzycznych forach i pochodziły od źródeł raczej dobrze poinformowanych (przeważnie). To jedna przesłanka. Drugą jest zwykła analiza możliwości i cech systemów AF i pomiaru światła stosowanych w lustrzankach Nikona w kontekście tego, co (na papierze) oferuje najnowszy SAFOX 13: podobieństwa dla każdego, kto trochę pracował z Nikonem - a ja pracowałem - są dość oczywiste. Ostatnią przesłanką jest sytuacja rynkowa obu firm - Pentax to nisza i zdaje się, że ten stan rzeczy, przynajmniej na razie, jest tam akceptowany. Nikon to gracz z poważnymi aspiracjami, który od jakiegoś czasu ma pod górkę i zdaje się walczyć z tym dość rozpaczliwie. Zarówno Nikon jak i Canon przez lata rozwijały systemy stabilizacji w szkłach, ignorując kwestie IBIS. Wraz z ofensywą obu firm w świecie bezluster, to się zmieniło - i o ile Canon ma zasoby i możliwości by dość szybko taki system opracować (zresztą jakieś patenty świadczą, że te prace trwały już od pewnego czasu), o tyle Nikon nie dość, ze nie zostawił żadnego śladu patentowego wcześniejszych prac nad rozwojem własnego systemu IBIS, to jeszcze pokazał produkt dość dojrzały, co jednoznacznie sugeruje, że wzięto skądś gotowca. A skąd? Sony? Raczej nie, bo konkurują ze sobą. 4/3? Też nie, bo stabilizacja dużych matryc, szczególnie FF to inna bajka. Pozostaje jedna firma, która dla Nikona jakąś mocną konkurencją nie jest, ma dojrzałą, niezłą technologię opracowaną zarówno dla APS-C jak i FF i do tego bardzo chętnie by się wymieniła na coś, co Nikonowi jest już potrzebne coraz mniej, ponieważ NiC zdaje się dryfują w kierunku pogrzebania DLSRów w jakiejś przewidywalnej przyszłości, a AF belustrowy to technologicznie inna para butów. I o ile wszystkie wcześniejsze SAFOXy to było dodanie punktów, drobna zmiana ich aranżacji plus nieśmiertelne 'nowe, ulepszone algorytmy', wystarczające by wzbudzić zachwyt Pentaxian, ale przez użytkowników innych systemów przyjmowane z (uzasadnionym często) uśmiechem wyższości, o tyle 'trzynastka' wygląda na rewolucję, w której od razu pojawiły się olbrzymie usprawnienia i nowe technologie, prawdopodobnie od razu na dość dojrzałym poziomie...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
plwk napisał/a:
Apas napisał/a:
Co do AF to mam takie dziwne przypuszczenia, że nowy układ w K-3 III jakoś wiąże się z pojawieniem się w bezlusterkowym systemie Nikona sensownej stabilizacji matrycy...

Też słyszałem takie plotki.

To nie są plotki, to prawda przepowiedziana na Forum wiele lat temu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak się tylko tak droczył, nie wiedząc, że przepowiada przyszłość.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach