rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kuba Nowak, zapewne ci, którzy przyspawali do niego naleśnika.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nawet z naleśnikiem obiektyw wystaje bardziej niż grip... (no może z 40 mm XS nie), więc po co ograniczać sobie ergonomię?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Dziwne te dywagacje, szczególnie osób które nie miały KP w ręce nigdy ;-)

U mnie KP zastąpił K-50. I szczerze o niebo lepiej leży mi w ręce KP, mimo że grip w K-50 jest głębszy. Co więcej dzięki "dziwnemu", staromodnemu umieszczeniu spustu migawki w końcu nie obsuwa mi się mały palec pod aparat.

A co do obcowania każdego z tych aparatów z większymi obiektywami... To przecież jedna ręka powinna znajdować się na obiektywie (w każdym razie zawsze niezależnie od wielości obiektywu trzymam aparat i obiektyw oboma dłońmi), więc argument cokolwiek dziwny.

Nie używałem K-5 i K-3, tyle co zabawa na PPD, więc nawet nie porównuję tych konstrukcji.

A poza tym, KP to świetny aparat i do tego "pienkny" 8-) :mrgreen:

P.S. Ale ja nie zarabiam na fotografii, robię to bo lubię i nie muszę mieć drugiego slotu na kartę a w ciągu roku akumulatora zabrakło mi raz i to z mojej winy (dosłownie kilka dni temu, miałem jednak drugi z K-50).
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rysiekII nikt nie napisał, że KP to zły aparat... ale którego gripa używasz, najmniejszego? ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
dlatego pisałem w czym istotnym jest gorszy: wiem że ergonomia jest ważna i wiele osób uważa grip za zbyt mały, niemniej najważniejze jest obrazowanie - czy pod tym względem ustępuje K3II?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rysiekll napisał/a:
Dziwne te dywagacje, szczególnie osób które nie miały KP w ręce nigdy
Jako osoba, która nigdy nie trzymała w ręce KP, najbardziej chciałbym go mieć z malutkim gripem. Tak, właśnie z tym, Kuba Nowak ;-)
PiotrK. napisał/a:
w czym istotnym jest gorszy: wiem że ergonomia jest ważna i wiele osób uważa grip za zbyt mały, niemniej najważniejze jest obrazowanie
PiotrK., poruszyłeś naraz kilka tematów, więc postaram się odpowiedzieć w punktach, a zatem: (1) mógłby być we wszystkim lepszy, a i tak nie byłby następcą K-3 II ; (2) mimo, że gripy KP strasznie ludzi podniecają, to ten element aparatu jest tylko jedną z wielu składowych "ergonomii", zresztą dla mnie czasem "ergonomiczne" jest duże, co łatwo solidnie chwycić, a czasem malutkie, które łatwo schować; (3) obrazowanie jest najważniejsze, hmm... śmiała teza, lepiej nie mówić tego całej rzeszy Canonierów, cierpiących od bandingu i słabego DR - akurat to oni z nas się śmieją, że jesteśmy na wymarciu... ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja wiem, że za samochodowe porównania niektórzy najchętniej daliby mi wielkiego, soczystego bana, ale zaryzykuję.
Upychanie KP w kontekst rozwoju linii K-7 .. K-5 .. K-3 to taka sama gimnastyka artystyczna, jak porównywanie Opla ADAM do kolejnych generacji CORSY :-P
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Kuba Nowak napisał/a:
ale którego gripa używasz, najmniejszego?
Największego, ale to dlatego, że nie mam żadnego naleśnika ;-)
Gdybym miał tylko małe limitedy to byłby średni albo nawet mały grip, poważnie...

Ryszard, :mrgreen: :-B :mrgreen:
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Witam wszystkich.
Jestem "nowy" na tym forum, chociaż wszelkie posty analizowałem od momentu zakupu pierwszej mojej lustrzanki z matrycą APSC, tzn. K20D i faktycznie jestem z Wami od ponad 11 lat.
Wróćmy jednak do K-3 III. Wg photorumors.com nowy Pentax K-3 Mark III będzie kosztował około 1900 USD i zostanie uruchomiony (sprzedawany) w lutym 2021 r.
Jeżeli taka cena będzie w PL, to szczena trochę opada.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
slwk2020 napisał/a:
Jestem "nowy" na tym forum, chociaż wszelkie posty analizowałem od momentu zakupu pierwszej mojej lustrzanki z matrycą APSC, tzn. K20D i faktycznie jestem z Wami od ponad 11 lat.
Witaj na forum.
Jak jesteś z nami od ponad 11 lat, to masz duże zaległości w forumowych spotkaniach. A w przeliczeniu na cytrynówkę będzie to kilka skrzynek. Kiedy ty to odrobisz ;-)
slwk2020 napisał/a:
Wróćmy jednak do K-3 III. Wg photorumors.com nowy Pentax K-3 Mark III będzie kosztował około 1900 USD i zostanie uruchomiony (sprzedawany) w lutym 2021 r.
Ta prognozowana cena jest wyjątkowo smutna, gdybym wiedział, to bym zaczął odkładać pieniądze 11 lat temu ;-)
Ja do premiery czekam na cud w dziedzinie obrazowania i AF. Potem się zobaczy, czy warto przesiadać się z K-3 (lub czy może warto rozważyć kupno Fujifilm X-T3 lub X-T4).
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Z cytrynówką nie ma problemu - stawiam wszystkim kolejkę i pozdrawiam, a cena? faktycznie trzeba było zbierać kasę przez te 11 lat.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
slwk2020 napisał/a:
faktycznie jestem z Wami od ponad 11 lat.

Nie wierzę , w mieście zostały ze trzy pentaksy :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
Fujifilm X-T3 lub X-T4
Co Wy tam wiecie w tej Czechosłowacji :roll: :-P :lol:
slwk2020 napisał/a:
Jeżeli taka cena będzie w PL, to szczena trochę opada.
Jak wyszedł K-1, to wszyscy stęknęli pod ciężarem premierowej wyceny. A potem... potem darli sienniki i wytrząsali grosiwo schowane w skarpetach i jednak starczyło ;-) A jeszcze później się okazało, że za takie możliwości, K-1 to praktycznie okazja, że grzech nie kupić ;-) Jesteśmy Pentaksiarzami, damy radę ;-)

p.s. Aha, jeszcze a'propos cen: niektórzy liczą na to, że po premierze KP potanieje. Nie łudźcie się. Wzrośnie za to dostępność starszych K-5 i K-3, ja tak obstawiam :-)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
pszczołowaty napisał/a:
slwk2020 napisał/a:
faktycznie jestem z Wami od ponad 11 lat.

Nie wierzę , w mieście zostały ze trzy pentaksy :)

No to ja jestem czwarty - jak na Lublin trochę słabo, bo faktycznie nie znam nikogo z Pentaxem
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
slwk2020 napisał/a:
No to ja jestem czwarty - jak na Lublin trochę słabo

Do Lublina przyznaje się 79 osób z forum.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
Co Wy tam wiecie w tej Czechosłowacji :roll: :-P ........,....,........ Jesteśmy Pentaksiarzami, damy radę

Panie, w tej Czechosłowacji K3III stać będą na półkach, u nas będzie informacja "dostępny u dostawcy".
To tak apropos również niemania rysiekll KaPe w rączkach. Był w katowickim Fotonecie kiedyś jeden, zakurzony, popalcowany egzemplarz. Dołożyłem parę odcisków. Może jeszcze stoi. Życzę Ricohowi, by nowy wyrób APSC za circa 8kPLN schodził jak ciepłe bułeczki. Nawet żal mi nie będzie, że pomacać nie można. Już doczekać się nie mogę nowego wątku z wrażeniami rzeszy użytkowników. Szczególnie tych wchodzących w system.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
tomek_j napisał/a:
Jak chcesz kupić Pentaxa to drogo, a jak sprzedać to tanio :-)

Poszedłem do sklepu z nadzieją, że będę mógł wymienić 15, 21 i 40 na jakieś 2 przyzwoite, używane Fujinony. Sprzedawca zaoferował mi za każdego po €35. Dałem te limitedy synowi.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
kojut, limitedów ponoć się nie sprzedaje. Tak rodzi się wielopokoleniowy system.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
kojut napisał/a:
Sprzedawca zaoferował mi za każdego po €35.


Dlatego taką karierę zrobiły portale aukcyjne - można sprzedać w sensownej cenie bez pośredników typu komis, lombard, paser.
Trzeba tylko zrobić kilka zdjęć i mieć trochę cierpliwości... ale też nie mam spręża ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Był w katowickim Fotonecie kiedyś jeden, zakurzony, popalcowany egzemplarz. Dołożyłem parę odcisków. Może jeszcze stoi.
To niestety prawda. Łatwiej w Polsce złapać pingwina...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach