Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Skończcie w końcu z tym gadaniem o K-3III, bo nie ręczę za siebie i stan mojego konta.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jorge.martinez napisał/a:
Pomyślcie co czują ci, którzy zatrzasnęli się w tej giełdzie...

Uwolnić Pentaksy, uwolnić Pentaksy.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
pszczołowaty napisał/a:
Uwolnić Pentaksy, uwolnić Pentaksy.

wszystkie dwa? :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Uwolnią dopiero, gdy nazbiera się ich pełna klatka.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
jorge.martinez napisał/a:
Pomyślcie co czują ci, którzy zatrzasnęli się w tej giełdzie...

Czują się jakby zamknięty był cały świat i to tylko oni są wolni.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Taaak... A na stronie Ricoh-Imaging.eu pojawiła się informacja, że mają tak dużo preorderów, że spodziewają się... opóźnień w wysyłce już zamówionych 'kaczycz' dla tych, którzy złożyli pre-order później.... Nie wiem, czy po skasowaniu mojego oryginalnego zamówienia na skutek błędu systemu, moje drugie zamówienie sprzed dwóch tygodni jest późnym, czy w miarę wczesnym preorderem? Jeszcze chwilę temu informowali mnie, że powinienem dostać puszkę jakoś tak w przyszłym tygodniu, no ale teraz, biorąc pod uwagę mojego tradycyjnego życiowego pecha to obawiam się, że poczekam sobie jakiś czas... :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas napisał/a:
biorąc pod uwagę mojego tradycyjnego życiowego pecha to obawiam się, że poczekam sobie jakiś czas...

Akurat poprawi się pogoda :-B
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
Apas napisał/a:
biorąc pod uwagę mojego tradycyjnego życiowego pecha to obawiam się, że poczekam sobie jakiś czas...

Akurat poprawi się pogoda :-B

Akurat u nas zła nie jest... A w Irlandii jest taka zagadka: jak się nazywa tydzień bez deszczu? Lato... Jak teraz przez jakiś czas nie będzie padać, to potem jak zacznie, to już do jesieni...
No nic, za dwa tygodnie mam tydzień zaległego urlopu - może jakoś się uda :-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Apas napisał/a:
Jeszcze chwilę temu informowali mnie, że powinienem dostać puszkę jakoś tak w przyszłym tygodniu, no ale teraz, biorąc pod uwagę mojego tradycyjnego życiowego pecha to obawiam się, że poczekam sobie jakiś czas... :-/

Tak myślałem, że chodzi o Irlandię, bo u nas czeka się maksymalnie do 3 dni. https://www.fotoplus.pl/u...ody-czarny-1050
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
WaldekW napisał/a:
Apas napisał/a:
Jeszcze chwilę temu informowali mnie, że powinienem dostać puszkę jakoś tak w przyszłym tygodniu, no ale teraz, biorąc pod uwagę mojego tradycyjnego życiowego pecha to obawiam się, że poczekam sobie jakiś czas... :-/

Tak myślałem, że chodzi o Irlandię, bo u nas czeka się maksymalnie do 3 dni. https://www.fotoplus.pl/u...ody-czarny-1050

Ba, tam gdzie kupiłem - w europejskim sklepie Ricoh-Imaging - dostępny jest JUŻ, od dziś, czy tam od wczoraj. Tyle, że twierdzą, że maja tyle preorderów, że część klientów będzie musiała poczekać, aż przyjdzie kolejna partia sprzętu. I ja zwyczajnie nie wiem, czy załapię się na 'już', czyli puszka będzie u mnie wtorek - środa, czy będę czekał...
Przed Brexitem nieliczni irlandzcy pentaksiarze kupowali sprzęt z UK. Teraz byłby to 'third country import', zatem podatki i cło, a to podnosi cenę znacznie i komplikuje cały proces. Ricoh-Imaging.eu wysyła z Francji, więc powinno być okay, no ale jeszcze nigdy od nich nic nie kupowałem, więc nie wiem, jak to zadziała...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Apas napisał/a:
...
Ba, tam gdzie kupiłem - w europejskim sklepie Ricoh-Imaging - dostępny jest JUŻ, od dziś, czy tam od wczoraj...
Czyli kłamcy. Towar może być dostępny od zaraz tylko wtedy, kiedy go klientowi zaraz wysyłają. W przeciwnym razie towar dostępny mogli by wysłać za 10 lat. W Polsce raz trafiłem na taki sklep gdy kupowałem opony. Zadzwonili, że mają rok starsze ale w tej samej cenie, a na zgodne z zamówieniem trzeba poczekać od 7 do 14 dni. Ale ze mną nie takie numery, zwrot pieniędzy i negatywna opinia o sklepie.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
WaldekW napisał/a:
Apas napisał/a:
...
Ba, tam gdzie kupiłem - w europejskim sklepie Ricoh-Imaging - dostępny jest JUŻ, od dziś, czy tam od wczoraj...
Czyli kłamcy. Towar może być dostępny od zaraz tylko wtedy, kiedy go klientowi zaraz wysyłają. W przeciwnym razie towar dostępny mogli by wysłać za 10 lat. W Polsce raz trafiłem na taki sklep gdy kupowałem opony. Zadzwonili, że mają rok starsze ale w tej samej cenie, a na zgodne z zamówieniem trzeba poczekać od 7 do 14 dni. Ale ze mną nie takie numery, zwrot pieniędzy i negatywna opinia o sklepie.

Bez przesady, Ricoh-Imaging.eu to sklep wysyłkowy - do piątku zdaje się mieli informacje, że przyjmują pre-ordery na sprzęt, który planują zacząć wysyłać z początkiem maja, teraz zmieniło się na info, że zaczynają shipping. Ostrzegają jedynie, że pre-orderów jest na tyle dużo, że niektórzy chętni mogą chwilę poczekać, bo może dostali mniej zestawów, niż złożono zamówień. W dobie logistyki opartej na modelu 'just-on-time' to nic nadzwyczajnego przy globalnej premierze jakiegoś produktu. To może irytować, ale taka jest rzeczywistość...
No i sama dostawa do klientów musi potrwać, więc 'dostępność' w sprzedaży on-line nie oznacza, że będziesz się bawił nowym sprzętem już tego samego dnia i nie ma to nic wspólnego z sytuacją opisaną przez ciebie, kiedy to sprzedawca oferował towar, którego nie miał a w zamian zaproponował ci w tej samej cenie coś o gorszych parametrach (starsze opony). Ricoh stwierdził, że dostał aparaty, których fizycznie wcześniej nie miał i zaczyna wysyłkę - no ale zamówionych w pre-orderach jest więcej, niż może wysłać, wiec nie wszyscy się już teraz załapią... Ja się tylko martwię, czy załapię się na tę pierwszą transzę, czy będę musiał poczekać, zapewne kilka tygodni, na drugą, bo moje pierwotne zamówienie na skutek błędu w ich systemie zostało anulowane i złożyłem kolejne dwa tygodnie temu.
Wiesz, ja w pracy zmagam się z logistyką w wymiarze globalnym i od czasu pandemii i - w moim przypadku, z racji specyfiki pracy i położenia geograficznego - brexitu coś takiego, jak dostawa na czas tego, co potrzebujesz w takich ilościach i asortymencie, jaki zamawiałeś - to dość rzadkie zwierzę. Z tego co wiem problemy mają wymiar planetarny i niezależnie od tego w ilu konferencjach z dostawcami, przewoźnikami, agencjami celnymi i pośrednikami co tydzień biorę udział - i tak nic nie działa. Koleżanka, która robi to samo co ja, ale dla NATO i w Amsterdamie ma te same problemy pomimo znacznie większych możliwości perswazyjnych.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Apas napisał/a:
...że będziesz się bawił nowym sprzętem już tego samego dnia i nie ma to nic wspólnego z sytuacją opisaną przez ciebie, kiedy to sprzedawca oferował towar, którego nie miał a w zamian zaproponował ci w tej samej cenie coś o gorszych parametrach (starsze opony)...

Doczytaj do końca. Gorszy towar od razu, albo zgodny z zamówieniem po upływie 7 do 14 dni, kiedy na stronie sklepu było napisane, że towar dostępny od ręki. Więc dokładnie to samo. Jak czytałeś na stronie sklepu to mieli wysłać od razu, jak zapłaciłeś to trzeba czekać. Co innego gdyby było napisane: czas oczekiwania 3 dni (Polska) lub 30 dni (Irlandia), a nie, że mają dziś, kiedy towaru dla Ciebie nie mają.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
WaldekW napisał/a:
Apas napisał/a:
...że będziesz się bawił nowym sprzętem już tego samego dnia i nie ma to nic wspólnego z sytuacją opisaną przez ciebie, kiedy to sprzedawca oferował towar, którego nie miał a w zamian zaproponował ci w tej samej cenie coś o gorszych parametrach (starsze opony)...

Doczytaj do końca. Gorszy towar od razu, albo zgodny z zamówieniem po upływie 7 do 14 dni, kiedy na stronie sklepu było napisane, że towar dostępny od ręki. Więc dokładnie to samo. Jak czytałeś na stronie sklepu to mieli wysłać od razu, jak zapłaciłeś to trzeba czekać. Co innego gdyby było napisane: czas oczekiwania 3 dni (Polska) lub 30 dni (Irlandia), a nie, że mają dziś, kiedy towaru dla Ciebie nie mają.

Nie, to Ty doczytaj do końca. Gdy składałem pre-order to było jasno napisane, że sprzętu fizycznie nie ma, bo... nie był wtedy jeszcze dostępny (fizycznie) nigdzie na świecie. Zresztą taka jest idea pre-orderu., więc tu problemu nie ma, dokładnie wiedziałem, na co się piszę. Była za to informacja, że wysyłka zacznie się wraz z początkiem maja, i rzeczywiście - zaraz na początku maja na stronie napisano, że zaczynają wysyłki do osób, które złożyły pre-ordery. Ostrzeżono przy tym, że zamówień jest więcej, niż dostępnych w tej chwili aparatów, więc ci, którzy złożyli zamówienie najpóźniej - mogą dostać sprzęt z kolejnej dostawy, bo zabraknie dla nich z pierwszej. To też jest okay, bo nikt nigdzie nie pisał, że czas realizacji pre-orderu to gwarantowane, powiedzmy, trzy dni od momentu, gdy sprzęt będzie fizycznie dostępny. To jest kompletnie inna sytuacji niż ta z oponami, którą opisałeś, bo ty tych opon nie brałeś w przedsprzedaży.
A co do oferty polskiego sklepu - to tam też pisano o DOSTĘPNOŚCI za trzy dni, przed tym terminem towar jest zwyczajnie niedostępny. Jak poczytasz Pentax Forums to dowiesz się, że Kaczycza najpierw trafiła do osób, które złożyły preordery w USA, bo tam shipping zaczął się pod koniec kwietnia. Dla całej Europy datą kluczową jest pierwszy maja - 'mój sklep' wtedy poinformował o rozpoczęciu wysyłek, zaś 'dostępność' na polskiej stronie też wskazuje na pierwszy dzień roboczy w maju. Na PF są informacje od ludzi z Australii, że oni dostali informacje, że u nich dostawy zaczną się po pierwszym tygodniu maja, więc później niż w Europie. Ja piszę o PRZEDSPRZEDAŻY produktu, który dopiero jest wprowadzany na rynek, ty zaś o oferowaniu czegoś, czego sprzedawca nie ma w magazynie, choć na stronie informuje, ze ma. To naprawdę dwie różne bajki...
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
@Apas robiłem u nich zakupy, jeśli towar jest dostępny od ręki to czas oczekiwania tydzień maksymalnie dwa. Nigdy nie czekałem dłużej, aa i gratuluję zakupu :-B
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
irek83, dzięki! Będę się cieszył, jak przyjdzie. Na razie wciąż 'procesingują' moje zamówienie :-D
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Jeśli ktoś musi już, to jeszcze 9 sztuk zostało na amerykańskim Amazonie. Rano było 10, więc chyba aż tak rozchwytywane nie są, jak twierdzi Ricoh Europe :-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
MCsubi napisał/a:
Jeśli ktoś musi już, to jeszcze 9 sztuk zostało na amerykańskim Amazonie. Rano było 10, więc chyba aż tak rozchwytywane nie są, jak twierdzi Ricoh Europe :-)

W USofA dostawy Kaczyc zamówionych w przedsprzedaży ruszyły dwa tygodnie temu, więc ci najbardziej napaleni już je mają, a teraz z Amazona idzie normalna sprzedaż w tradycyjnym tempie Pentaxowym :-D
W Europie przedsprzedażowe dostawy ruszyły de facto dzisiaj (pierwszy roboczy - we Francji przynajmniej - dzień maja), więc dla napaleńców może być mało :evilsmile:
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Apas napisał/a:
...
Nie, to Ty doczytaj do końca. Gdy składałem pre-order ...

Z Twojej pisaniny nic nie wynika. Jeżeli w sklepie napisali dostępny od ręki to ma być dostępny od ręki. Jak napisali dostępny za 10 dni to może być dostępny wcześniej ale nie później niż za 10 dni. Gdy w sklepie napiszą: "dostępny od ręki" wiedząc z góry, że będzie dostępny za 30 dni to robią to tylko po to by klient zamawiał towar u nich a nie u konkurencji. A klienci robieni są w trąbę i tacy jak Ty jeszcze takie sklepy rozgrzeszają. Od takich klientów to powinni brać pieniądze i nie dostarczać towaru bo i tak klienci będą zadowoleni, że w ogóle ktoś od nich pieniądze przyjął.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Pre-order, to pre-order i tyle. Rządzi się swoimi prawami.
A jak gość pisze, że ma, a nie ma, to znaczy że dziad.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach