Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
foto napisał/a:
Zassałem rawy i refleksje mam takie, K-5IIs to nadal bardzo dobry aparat, porównując obrazowanie. DA* 60-250/4 wydaje się dawać lepszy obrazek niż DFA 70-210/4 którego użyto do tego testu. Gdybym stał przed wyborem zakupu wybrałbym K-1, który mimo pięciu lat ma nadal rewelacyjne obrazowanie porównując z nową konkurencją FF

A ja sądzę, ze to zależy od szklarni, jaką masz oraz od tego, co głównie fotografujesz. Jeśli masz niemal cały potrzebny ci zakres pokryty szkłami nie tylko sprzedawanymi jako cropowe, ale też rzeczywiście słabiej współpracującymi z FF, to K-3 III wydaje się rozsądnym zakupem. Podobnie jeśli focisz głównie przyrodę z tele - mniejszy rozmiar sensora bywa wtedy zaletą, a (zapewne) dużo lepszy AF będzie nią na pewno. Ja mam kilka szkieł FF, ale żeby pokryć cały używany zakres - musiałbym parę rzeczy dokupić. Kupując 'Kaczycę' ograniczam się do jednego zakupu (plus plany na 150 - 450 :-D )
U mnie K-3 III zastąpi wciąż świetne, ale już mocno spracowane K-5, pierwszą generację. Po zassaniu RAWów widzę różnicę w jakości obrazka, co jest zapewne zrozumiałe: dwukierunkowy filtr AA na 16 MPix matrycy zwyczajnie MUSI dać słabszy (pod względem szczegółowości) obrazek, niż 26 MPix bez filtra. Sądzę, że DR też w praniu wyjdzie nieco lepszy, choć ten w K-5 wciąż się broni pomimo upływu lat, bo matryca była świetne i doskonale oprogramowana.
No ale przyznam, że przez chwilę też rozważałem K-1 jako następcę dla K-5. Chyba jednak dobrze, ze się wstrzymałem (tak to sobie przynajmniej na dziś racjonalizuję :-D ).
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto napisał/a:
Zassałem rawy i refleksje mam takie, K-5IIs to nadal bardzo dobry aparat, porównując obrazowanie. DA* 60-250/4 wydaje się dawać lepszy obrazek niż DFA 70-210/4 którego użyto do tego testu. Gdybym stał przed wyborem zakupu wybrałbym K-1, który mimo pięciu lat ma nadal rewelacyjne obrazowanie porównując z nową konkurencją FF

Zobacz a ja przejrzalem szklarnie ktora mam i w sumie wyszlo mi ze bardziej mi K1 pasuje, chociaz kilka szkielek z DA bedzie nadal uzyteczne chociaz z mniejsza matryca.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
bardziej mi K1 pasuje
Pewnie że K-1, taki chłop to i średniaka udźwignie ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard napisał/a:
Pewnie że K-1, taki chłop to i średniaka udźwignie ;-)


No jak patrze na Ciebie to malutki sie czuje
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, Rivelv, jak tak czytam, to zaczynam powątpiewać, czy aby GR to nie za duże dla mnie wyzwanie :mrgreen:
A K3III, cóż, piękna maszyna, piękne obrazki. Pozostaje kibicować posiadaczom i czekać aż padną K3i K5 . Chociaż wakacje tuż, nie wiem czy nie zamienię jednego na kajak :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
czekać aż padną K3i K5
Nawet starsze nie chcą padać, a byłby dobry pretekst... :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
rychu napisał/a:
Pozostaje kibicować posiadaczom i czekać aż padną K3i K5
Byle K-70 nie padły, bo byłby płacz.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jorge.martinez napisał/a:
rychu napisał/a:
Pozostaje kibicować posiadaczom i czekać aż padną K3i K5
Byle K-70 nie padły, bo byłby płacz.

No musiałbym szukac zastepstwa
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowe sample ale w profilu naturalnym co raczej jest antyreklamą nowego korpusu.

https://www.dpreview.com/...=traffic_source
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jeżeli są to jpg prosto z puszki to w mojej ocenie jest bardzo dobrze. Jak będę w domu to pobiorę rawy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dobre jako podstawa do obróbki ale nie jako prezentacja możliwości korpusu...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
Nowe sample ale w profilu naturalnym co raczej jest antyreklamą nowego korpusu.

Może autor jest tylko inżynierem a nie fotografem?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ludzie spojrzą na kolory i powiedzą że są mdłe i jakieś wyprane oraz że ich Sony, Canon,Fuji lub Nikon to jednak lepsze zdjęcia robi ;-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ned zaczął wrzucać na instagramie foty z k3iii
https://instagram.com/ned_bunnell?igshid=t0099jgwpi2l
Jak ktoś ma insta to warto zaglądać bo on był chyba kiedyś ambasadorem Pentaxa i ma sporo pleśniaków i innych.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
Ludzie spojrzą na kolory i powiedzą że są mdłe i jakieś wyprane oraz że ich Sony, Canon,Fuji lub Nikon to jednak lepsze zdjęcia robi

Nie to co K-70.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Enzo napisał/a:
Nie to co K-70.


Nie wiem czy te 192 piksele więcej w poziomie i 128 pikseli więcej w pionie jest warte dopłaty ponad 6K? do ceny korpusu? ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A tu porównanie z K-70 jeśli chodzi o szumy na wysokim ISO.

https://www.youtube.com/watch?v=eu8Fa9ZwKt4

Moim zdaniem dużej różnicy nie ma nawet do ISO 12800...do ISO 6400 praktycznie różnica niezauważalna.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
A tu porównanie z K-70 jeśli chodzi o szumy na wysokim ISO.

Cóż za miła odmiana od eneloopów!
Markus napisał/a:
Moim zdaniem dużej różnicy nie ma nawet do ISO 12800...do ISO 6400 praktycznie różnica niezauważalna.

Jestem trochę ślepy, do tego zmęczony tygodniowym gapieniem się w beznadziejnej jakości ekran laptopa, ale różnicę dostrzegam. Tam gdzie K-3III zachowuje kolor i ostrość w K-70 już pojawia się szarobura papka. Ale wiadomo: K-70 to aparat legenda, jak kiedyś Nikon D40, lub ten kompakt Panasonica z wizjerem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To był Panasonic LX3 i sądzę, że na ISO 12.800 byłby porównywalny z K3III, gdyby tylko posiadał taką czułość.
Tymczasem wstrzymałbym się z ocenami, przynajmniej do czasu dostępności plików RAW zrobionych w takich samych warunkach.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
https://photographic-central.blogspot.com/2021/05/pentax-k3-mk-iii-review-series-2.html

Ciekawa recenzja K-3 III. Autor chwali AF i porównuje go z D500.
Coraz bardziej się przekonuję, że Pentax pozyskał z niego AF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach