Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Malkontenctwo ? Ani chybi wybory idą. Pentax ma przerąbane.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Robert N napisał/a:
Nie wiem jak w innych systemach, czy takie upgrady softu są za free ?

Do głowy by mi nie przyszło, żeby producent żądał za to kasę. Jest za duża konkurencja na rynku żeby podcinać gałąź na której się siedzi. Takie rzeczy jak darmowy edytor zdjęć, czy darmowa aplikacja do komunikacji z urządzeniami mobilnymi to jest standard. A tu czytam, że za softwareową funkcję samego aparatu producent każe płacić. Bez jaj.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
No. Super. Jestem cytowany :-P
Zwróćcie uwagę na inne funkcje tego upgradu. Darmowe.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie ważne.

Ważna jest zmiana w polityce która długoterminowo może oznaczać że producent będzie chciał wyciskać użytkowników w taki niecny sposób.

Co do tego jak zarabiają programiści. To są baśnie z mchu i paproci. Programista to zwykły pracownik zazwyczaj (albo podwykonawca) i zarabia za zrobioną robotę nie za sprzedane funkcjonalności. Chyba że mówimy o programistach którzy sobie zrobili aplikacje i ją sami sprzedają. Ale wtedy zarabiają jako firma sprzedająca towar.
To taka logika jakbyś powiedział że skoro kasjerka w Lewiatanie dostaje wynagrodzenie to uzasadnionym jest pobieranie dodatkowej opłaty za to że chcesz skorzystać z wózka ja zakupy. W sytuacji gdy wszystkie inne sklepy mają to za darmo.
 
kamileo  Dołączył: 21 Wrz 2013
Enzo napisał/a:
Robert N napisał/a:
Nie wiem jak w innych systemach, czy takie upgrady softu są za free ?

Do głowy by mi nie przyszło, żeby producent żądał za to kasę. Jest za duża konkurencja na rynku żeby podcinać gałąź na której się siedzi. Takie rzeczy jak darmowy edytor zdjęć, czy darmowa aplikacja do komunikacji z urządzeniami mobilnymi to jest standard. A tu czytam, że za softwareową funkcję samego aparatu producent każe płacić. Bez jaj.


Z tego co kojarzę to był już przypadki konieczności dopłaty za bodaj obsługę niektórych kodeków? Ale to było bardziej związane z opłatami licencyjnymi dla zewnętrznych podmiotów.

No cóż, RIcohowi się budżet na Pentaxie nie spina w tym stopniu jaki by chciał i skoro nie widzą marży/obrotu na gołym sprzęcie to będą próby monetyzacji innych aspektów systemu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Przepraszam, właśnie przeczytałem na facebooku Ricoha peany na temat usprawnienia AF w K-3 III... The saga continues.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Do pierwszych bezlusterkowców Sony można było dokupić funkcje - podwójną ekspozycję, filtry, zdjęcia poklatkowe, etc. Zresztą jest cały sklep z takimi aplikacjami. Tak więc to nie jest nic nowego, jak widać pomysł mikrotransakcji z gier wciąż jest żywy.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
tu gościu mówi o nowych ustawieniach AF
https://www.youtube.com/watch?v=-aTyvc2Ml_Y
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Tak sobie pomyślałem, że jeśli można już wgrywać dowolne profile użytkownika z plików, to może jest okazja, aby się takimi profilami wymieniać. Co myślicie ? Może jeśli ktoś wypracował jakieś dobre ustawienia do sytuacji zdjęciowej, to chciałby się podzielić (z krótkim opisem sytuacji oczywiście).
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jest nowa aktualizacja do naszego aparatu

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
:mrgreen:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
wgrałem sobie ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
To sobie jeszcze język ustaw :-D
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
tylko czy potem uda mi się wrócić na cośzrozumiałego :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Michu napisał/a:
Do pierwszych bezlusterkowców Sony można było dokupić funkcje - podwójną ekspozycję, filtry, zdjęcia poklatkowe, etc. Zresztą jest cały sklep z takimi aplikacjami. Tak więc to nie jest nic nowego, jak widać pomysł mikrotransakcji z gier wciąż jest żywy.


Kupno programów dodatkowych do puszek zapoczątkowała Minolta w czasach, gdy królowała klisza. Kupowało się specjalna kartę z rozszerzeniem - portret, sport, marco etc. . Sony jako spadkobierca całego dobrobytu Minolty niczego nie wymyślił. Po prostu odgrzał pomysł.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Na Opycznych, zdjęcia z K3III Monochrome. Kto jeszcze nie ma, może po obejrzeniu się skusi :-P
https://www.optyczne.pl/1...C5%82adowe.html
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
apemantus napisał/a:
Na Opycznych, zdjęcia z K3III Monochrome. Kto jeszcze nie ma, może po obejrzeniu się skusi :-P
https://www.optyczne.pl/1...C5%82adowe.html

Na PentaxForums ukazał się pełny test, niemal dokładnie miesiąc temu. Widać wyraźną różnicę w szczegółowości na korzyść matrycy bez Bayera, ale tylko na wysokich czułościach.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Ciekawa historia, na zdjęciu https://pliki.optyczne.pl/PK33M/IMGP0512_iso200.JPG cztery liny z żurawia nagle się kończą. Ktoś majstrował przy zdjęciu ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Optyczni? Serio?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie znam się na dźwigach i na tym jak liny się zostawia w spoczynku ale jak dla mnie te 4 końce lin trzymają jakaśtam perspektywę i raczej wyglądają legitnie - jakby ktoś tam maskował to raczej chyba by tych lin nie cyzelowal żeby tak to wyglądało - albo byłoby ciachniecie po prostej linii, albo by je przedłużył do krawędzi zdjęcia a nie pracował nad perspektywą 4 cienkich kresek.
Ale nie wiem. Trzeba by perspektywę dźwigu rozrysować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach