Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Łukasz. Ale K3.3 jeszcze nie ma. Nie wiadomo jak z jakością obrazka, autofokusem... Poza tym kwestia też tego, jakimi szkłami dysponuje dana osoba..
Gabaryty, waga i mniej MPxl przemawiam korzyść nowości.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
rychu napisał/a:
RPM, nowa, do tego oryginalna? Na eBay? Może i oryginalna, nie wnikam. Nie mam konta na eBay, nie zamierzam specjalnie zakładać konta dewizowego, chce iść do sklepu-partnera handlowego Ricoh i kupić co mi potrzeba.


Żadnego konta dewizowego. Zwykły Paypal - doładowujesz złotówkami przelewem, potem robisz konwersję na walutę. Zakładam że karty kredytowej też nie masz - dlatego sugeruję opcję doładowania przelewem. Suma sumarum - zakup na Allegro albo w polskim sklepie internetowym albo na ebay-u to jest dokładnie ten sam stopień skomplikowania. Nie widzę istotnej różnicy między opłatą Blikiem albo Paypalem.

Albo łowienie okazji - ustrzeliłem używany oryginalny akumulator za... 90zł. Nie widzę żeby był zakatowany czy coś w tym rodzaju.

W końcu posiadanie Pentax-a to rodzaj sportu extremalnego. Jakby wszystko co potrzeba było w najbliższym sklepie foto co by to była za radość?

I pamiętajmy także - mieliśmy być drugą Japonią... pewnie dlatego że nie wyszło, dostępność akcesoriów jest jaka jest. Gdyby się udało to premiery byłyby u nas a nie w Azji :)
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
8-)

Hmmmm, jestem bardziej cyfrowy
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tego mam (bez "N") ;-)
więc wziąłbym 645D. Trafiają się za tę cenę. 645Z stoją jednak drożej.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
lukaszszcz napisał/a:
Macie kilka szkieł Pentaxa, chcecie wymienić korpus. 9k w kieszeni. Co bierzecie?

K3 3.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
W sklepach nie ma ale są wstepne opinie na YT.

Powód wyboru proszę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Powtarzam pytanie Micha, jakie obiektywy ma wybierający?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, czyżby chodziło o te?
lukaszszcz napisał/a:
Sigma 70-300 dg macro + Pentax 18-55 mm f3.5-f/5.6 DA AL WR SMC + SMC Pentax DA 2.4 35mm AL
Takie obiektywy ma w swojej stopce pytający. Pytanie tylko, czy pytający = wybierający? Jeżeli tak, to ja bym się trzymał obecnego body i pokombinował nad lepszą szklarnią.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mając tą puszkę, co pytający, z tym zestawem szkieł nie miałbym rozterek, który korpus.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tyle tylko, że te szkła, to całkiem inna klasa niż rozważane korpusy. Wszystkie razem warte tyle, co gripy do nich... Trochę mi to nie gra.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
lukaszszcz napisał/a:
A teraz poważnie. Macie kilka szkieł Pentaxa, chcecie wymienić korpus. 9k w kieszeni. Co bierzecie?

K3 mkIII czy k1 mkII

K-3 III.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a ja sam się zastanawiam nad takim dylematem
a posiadam trochę szkieł DA, FA, i trochę staruszków na M42

i chyba najbardziej boli że te szkiełka na M42 zupełnie inaczej "obrazkują" z K1 niż którym kolwiek korpusem APSc
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Tak, szkiełka wymienione w stopce.

Będę chciał dokupic 100mm 2.8 makro z AF (to już prawie pewniak). Później 300f/4 lub 55-300 z PLM (raczej ten drugi na początek) i tak się zastanawiam czy przy obecnych szkłach które, no właśnie, są niskich lotów, czy by już nie wymieniać szkieł z zamyslem pod FF. Bo nie wiem jak się będą zachowywać ww wymienione. Z obecnych to zostanie tylko 35 2.4 choć pewnie też pójdzie na podział - szeroki i jeszcze jaśniejsza stałka.

Makro chce ogarnąć do lata. A zoom może też w tym roku w zależności od tego co wezmę.


A że moja k5 ma już swoje lata i kompatybilność maleje to się zastanawiam nad przyszłością.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Do tych szkieł K-70 spokojnie wystarczy...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Za te 9k to kupisz KP a za resztę jakieś bdb szkiełko. Niebawem ma być nowy da*16-50...

A jak już koniecznie chcesz wydać 9k na korpus, to kup Z6 z obiektywem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Na dobre Fuji czy Sony też powinno to wystarczyć...
W każdym razie mając tylko 3 obiektywy nie byłbym zbyt przywiązany do systemu...
Ja niestety lub stety mam ich 13 w tym "białe kruki" i nie chce mi się kompletować nowej szklarni...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
lukaszszcz napisał/a:
Będę chciał dokupic [...] 55-300 z PLM (raczej ten drugi na początek)

lukaszszcz napisał/a:
A że moja k5 ma już swoje lata i kompatybilność maleje to się zastanawiam nad przyszłością.

Raczej nad teraźniejszością - K-5 nie obsługuje PLM [prawie na pewno], nie wiem jak wersja II, zgodność chyba była dopiero od K-3
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
PLM obsługuje, nie obsługuje elektronicznie sterowanej przysłony (KAF4).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wynika z tego jasne przesłanie, obecnie, kupując nowy korpus, powinno się kupić z bagnetem KAF4.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Seria k-5 chyba nie doczekała się uaktualnienia firmware do pełnej obsługi obiektywów KAF4 ale już młodsi bracia, również z półki niższej, tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach