Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Straszne te inne firmy. Nowe szkła wypuszczają pod konkretne formaty, zamiast delektować się partyzantką i pleśnią. Nie to co Pentax. Kupujesz DA 15/4 i wiadomo, że zadziała z K-1 i pokryje całe 36 MPix FuFu. Bo to Pentax, Panie, tu nie ma lipy i samodzielnej wymiany dupek obiektywów, bo wszystko do wszystkiego pasuje.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
JacekK napisał/a:
Nawet niektóre m42 przez przelotkę haczą w FF Canonach.
....

lustrzanych. Tych bez szyby, działają bezbłędnie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zaciekawił mnie temat rzucony na fejsie, a mianowicie, że na bagnecie stoi: only for Pentax lens.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
TM_Mich, Wiadomo, lustro haczy.
W Canonie jest względnie krótki index obiektywu i położenie osi obrotu lustra - niewiele trzeba by zawiesić lustro.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Oczywiście, lustro jest jak kotwica kontenerowca zawinięta na naszych nogach na środku oceanu bezlusterkowców - nie da się z tym robić zdjęć.
Natomiast lustro w niczym nie przeszkadza w pisaniu postów na wszelkich forach, wtedy każdy bagnet pasuje ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Kotwica, czy nie ... lubię fotograficzne oldtimery (pleśniaki) i do takich właśnie dołączył funkiel nówka oldtimer K3 III. Bardzo mnie to cieszy, a i tak nie kupię go, bo zbyt drogi.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
JacekK napisał/a:
Co do K3III to dla mnie zaporowa cena puszki. Pozostanę przy pierwszym K3 póki "III" nie stanieje.

:-) :-B
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rychu napisał/a:
Zaciekawił mnie temat rzucony na fejsie, a mianowicie, że na bagnecie stoi: only for Pentax lens.

To oznacza tylko tyle, że Ricoh NIE GWARANTUJE dobrej pracy z obiektywami firm trzecich, co jest uzasadnione, jeśli wspomnieć problemy z K-1 i niektórymi Sigmami (do młodzieży - tak, Sigma kiedyś robiła szkła dla bagnetu K...). Oczywiście jak pamiętam, tamten problem nie dotyczył samego bagnetu i jego funkcjonalności, a raczej wyprofilowania puszki nad bagnetem, przez co jakieś Sigmy ją zwyczajnie rysowały, no ale jednak problem był.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Wielkie nieba, Apas się objawił :shock: a już czuliśmy się porzuceni ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Apas, nie potrafię tego zweryfikować, ale opisywano problem komunikacji body-obiektyw, bo sam bagnet mechanicznie wiadomo, że tu nic się nie dzieje poza tym, co pisałeś. Na kanwie dyskusji obok o nowym sofcie pod limitedy, może mieć sens. Ciekawym, czy posiadacze alternatywnej szklarni będą się mogli w pełni cieszyć nowym body. Życzę im jak najlepiej.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Markus napisał/a:
Obawiam się , że dopiero kolejny flagowiec APS-C Pentaxa będzie aparatem typu raz a dobrze...
Obecny to raczej model pośredni z nowym modułem AF i z brakami których flagowcowi się nie wybacza.
Ciekawy będzie też nowy FF.
Ja cały czas liczę na następce K-70 z nową matrycą i filmami 4K , ergonomia i pozostałe dodatki mogą zostać na tym samym poziomie...


Cały przekaz medialny wokół K-3 III jest zbudowany wokół idei, że ma to być LUSTRZANKA adresowana do FOTOGRAFA, który ceni sobie pracę z OVF. Nie do filmowca, czy użytkownika 'hybrydowego', ale właśnie do osoby fotografującej. W tym kontekście brak gibanego ekranika ma sens, nakład sił, środków i marketingowego bełkotu na nowy pryzmat - też. Bo gibany ekranik NIE DEFINIUJE aparatu przeznaczonego głównie do zdjęć z użyciem wizjera optycznego, natomiast jak najlepszy układ pryzmatu - jak najbardziej.
IMHO w K-3 III poprawiono to, co było największą bolączką aparatów Pentaksa z fotograficznego punktu widzenia - wreszcie jednoznacznie poprawiono AF. Niezależnie od życzeniowego myślenia na pentaksowych forach i zachwytów, jak to kolejne układy AF w pentaksowych puszkach są o niebo lepsze od poprzednich, AF w naszym systemie odstawał, i to bardzo, od konkurencji. Na papierze wygląda, że ten najnowszy wreszcie zaoferuje to, co konkurencja wkładała do topowych puszek już jakiś czas temu. Zapewne nie będzie to rozwiązanie najlepsze z dostępnych, ale mam nadzieję że zbliżone i porównywalne.
Jeśli to podejście się sprawdzi, przyszłe puszki Pentaksa będą ewoluować właśnie w tym kierunku, będą wychodzić stosunkowo rzadko i będą stosunkowo drogie... Jeśli zaś pomysł nie wypali - to K-3 III będzie zapewne ostatnią topową puszką APS-C...
Co do reszty - o jakość obrazka się nie martwię, od zawsze Pentax wyciskał wszystko z sensorów. Podobnie jeśli idzie o solidność wykonania - moją stareńką K-5 obfotografowałem pół świata, od dżungli po atlantyckie sztormy i wciąż działa, choć zasłużyła już na emeryturę. Ergonomia? To coś, co mnie w sumie trzymało przy Pentaksie od czasów K-10, a wydaje się, że w K-3 III udoskonalono jeszcze doskonałe: dżojstik, dodatkowe kółko, obsługa SR z guzika, a nie z menu, dotykowy ekran wraz z górnym wyświetlaczem, który dla mnie jest bardzo ważny... Cóż, mam nadzieję, że zaraz po 28 kwietnia będę mógł to wszystko sprawdzić na żywo :-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rychu napisał/a:
Apas, nie potrafię tego zweryfikować, ale opisywano problem komunikacji body-obiektyw, bo sam bagnet mechanicznie wiadomo, że tu nic się nie dzieje poza tym, co pisałeś. Na kanwie dyskusji obok o nowym sofcie pod limitedy, może mieć sens. Ciekawym, czy posiadacze alternatywnej szklarni będą się mogli w pełni cieszyć nowym body. Życzę im jak najlepiej.


Mam sporo alternatywnej szklarni (Sigma, Tamron) więc o ile wszystko pójdzie dobrze - wkrótce się przekonamy :-D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
greentrek napisał/a:
Wielkie nieba, Apas się objawił :shock: a już czuliśmy się porzuceni ;-)


A niech Bóg i partia bronią! Codziennie o Was myślałem :-D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ciekawe porównanie z pełną klatką od Sony :

https://youtu.be/tDH7NUE5YiM
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pierwsze zdjęcie zrobione przez fana marki Pentax ;-)

https://www.flickr.com/ph.../in/dateposted/
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Ciekawe porównanie z pełną klatką od Sony
Jeżeli rzeczywiście jakość obrazka będzie na poziomie A7III, to byłoby niesamowite osiągnięcie.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
zgadza się teraz ciekawe kto tu pierwszy kupi to cacko żeby się pochwalić zdjęciami
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Stawiam na Markusa. Zaraz mu przecież padnie K-70.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
adi24-78 napisał/a:
zgadza się teraz ciekawe kto tu pierwszy kupi to cacko żeby się pochwalić zdjęciami

Ekhm... Ja zamówiłem tydzień temu z Ricoh.eu. Wczoraj dostałem maila, że 'dostępność 2/5/21', cokolwiek to znaczy. Ma przyjść z Francji do Irlandii, więc jak będzie - zobaczymy... Biorąc pod uwagę początkowy fuck-up (désolé pour mon français, ale najpierw zamówiłem sobie zestaw promocyjny ze skórzanym paskiem, tylko po to, by kasa wróciła na konto po tygodniu z informacją, że 'coś tam coś tam z systemem' i musiałem zamawiać ponownie, ale czarne zestawy promocyjne już 'wyszły'... takie moje szczęście... więc zamówiłem puszkę i gripa osobno) - cieszył się będę, jak przyjdzie paczka z aparatem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach