powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafi, słuszna uwaga. Moje rzeczywiście bardzo odstaje od pozostałych. Czy to zmiana podejścia ? Sam nie wiem. Raczej to, że mniej czasu poświęcam na obróbkę i często robię to w tzw. "biegu". Postaram się poprawić.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda napisał/a:
która wersja umaszczenia psa jest najbardziej zbliżona do rzeczywistości.
Pytanie ma nieoczywistą odpowiedź.
Wylazło mu coraz więcej czarnych plamek na skórze i jak jest mokry to wygląda jak krowa = czarno-biały. Jak się zmęczy to z kolei jak świnka = różowy
20200612-_KRA0517 by bbartlomiej, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
To taki prawie kameleon? :-D
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
I mam uwierzyć, iż ten krótkowłosy jamnik ma takie różowe brzucho ? I trawa jest takiego koloru ?
O ! NIE ! Jestem człowiekiem małej wiary :)

Jakaranda skorzystała z programu, który faktycznie daje ciekawe efekty a korzystający z AI silnik DeepPrime zadziwia skuteczną walką z szumem .
NIe potrafiłem ( w C1) tak "mocno" rozmyć tło a jednocześnie pozostawić psiaka dosyś "ostrym".
Zainstalowałem nawet próbną wersję DxO PhotoLab 4 by stworzyć wzorzec do naśladowania.
Mało tego. Skorzystałem z koszmarnego , beznadziejnego i totalnie nieużytecznego softu "OLYMPUS Viewer 3" by wydobyć z RAWa wszystko co najlepsze.
Nie udało się .
OLYMPUS Viewer 3 - ogranicza mnie umysłowo i doprowadza do nerw.
A DxO PhotoLab 4 oszukuje ewidentnie me oko.
Tak wygląda plik przed eksportem i po:


Na straty spisałbym również używanego przez Rafiego Silkypixa jeśli tworzy on taką " mozaikę" jaką Rafi ukazuję w swoich ostatnich pracach ( szczególnie tą z RAW CH. 620).
Darmowy swego czasu DxO OpticsPro 11 (Essential) jest totalnym zamulaczem - odinstalowałem go po minucie w której chciałem się zmierzyć z chellengową fotką.
Soft jednak może być ograniczeniem.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Blesso, ale nie ogarnąłeś jednej rzeczy - DxO na podglądzie 100% wyświetla jedynie wyostrzanie i odszumianie w trybie HQ. Odszumianie PRIME i DeepPRIME wyświetla jedynie w okienku z prawej strony w sekcji odszumiania. To zbyt obciążające algorytmy, żeby mógł generować podgląd na żywo. Jak wygląda okienko w porównaniu do eksportu? Bo u mnie raczej identycznie... ;-)
To jest opisane gdzieś przy tym narzędziu lub oznaczone ikonką przekreślonego oka.

No i nie powiedziałeś właściwie odnośnie czego Cię DxO oszukuje? Spróbuj jeszcze Affinity Photo - odszumianie lepsze niż On1 i LR, reszta narzędzi już mniej dobra, ale ujdą.

A pies czasem bywa i przeźroczysty: https://www.instagram.com/p/BcUpP0LgWAS/
Różowy brzuch przed podbiciem zieleni i różu:
before_pink by bbartlomiej, on Flickr
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Blesso napisał/a:
Na straty spisałbym również używanego przez Rafiego Silkypixa jeśli tworzy on taką " mozaikę" jaką Rafi ukazuję w swoich ostatnich pracach ( szczególnie tą z RAW CH. 620). [...]
Soft jednak może być ograniczeniem.

Użyszkodnik, czyli ja, może być jeszcze większym ograniczeniem :-( , więc Silkypix niech jednak zostanie ;-) Fakt, że może Silkypix nie jest najlepszy (o porównaniu do DeepPrime nie wspomnę) w wydobywaniu szczegółów i odszumianiu, ale zapewne można lepiej niż ja pokazałem - przyznam, że chyba (za) małą wagę przykładam (albo raczej nie potrafię dobrać optymalnych ustawień :-( ) do odszumiania/wyostrzania w rc, obrabiając w Silkypix. Tak więc (dotyczy zwłaszcza mojej akwareli w rc620 - "wygładziłem" zdecydowanie za bardzo) takie "efekty", to w głównej mierze niestety moja wina - program potrafi więcej niż ja :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach