bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Robert K., jak Unii nie było (albo jak nie byliśmy członkami), to podobne regulacje międzynarodowe i krajowe również istniały. Np. w Polsce dla 2.4GHz jest to 100mW EIRP, dla 5GHz jest 1W EIRP w paśmie zewnętrznym, 200mW w pasmie wewnętrznym. EIRP to suma mocy nadawania radia i zysku anteny. Żeby być legalnym, nie można tego przekraczać.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Robert K. napisał/a:
Odpowiedź: nie ma mocnych, bo w Unii wprowadzono ograniczenia tej "mocy". Chyba, że ściągnąć "od Chińczyka", ale z jego "legalnością" może być różnie.
Z tego samego powodu ludzie latający kopterami pokroju DIJ Spark mają ustawioną lokalizację na USA by mieć zdecydowanie większy zasięg i lepszą jakość połączenia na pełnej mocy ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
I łamią prawo. To też dopiszmy. Nie można w cywilizowanym kraju nadużywać spektrum elektromagnetycznego według własnego widzimisię. To medium wspólne i szkodzi się innym, legalnym, poprawnie go używającym użytkownikom.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Routery Tenda można kupić z polskiej dystrybucji.

To chyba kończy temat niedostosowania do przepisów....
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Nikt nie mówił, że Tenda jest niedostosowana do przepisów... Ani nawet, że DJI Spark jest niedostosowany.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A ja nie mówię że ktoś mówił.
Tyle że nie jest zwykłym chińczykiem z aliexpress bo ma wersję global z oficjalną dystrybucją ;-)

Jestem daleki od twierdzenia że coś jest świetne ale hołduję wartości minimum wydatku za wystarczające możliwości (tanio i pewnie) i w moim przypadku Tenda spełnia to co zakładałem - duży zasięg i stabilność połączenia.

Czy się grzeje? Pewnie tak, szczególnie że stoi schowana za TV plazmowym który sam ogrzewa swoje otoczenie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
Z tego samego powodu ludzie latający kopterami pokroju DIJ Spark mają ustawioną lokalizację na USA

W UE maksymalna moc sygnału urządzenia sterującego dronem to 250mW, w USA 1W. Nie trzeba przełączać na USA, żeby podnieść moc nadawania.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Jestem daleki od twierdzenia że coś jest świetne ale hołduję wartości minimum wydatku za wystarczające możliwości (tanio i pewnie) i w moim przypadku Tenda spełnia to co zakładałem - duży zasięg i stabilność połączenia.

Do tego dodam, że nie chciało mi się roztrząsać zaleceń ITU i analizować pasma, to na szybko wczoraj dojechał do mnie Xiaomi 4A w wersji Giga , nie spełnia wymogów autora wątku, bo nie ma ani USB ani nawet portów LAN (tylko 2) ale jest to mam w Funboksie i na switachach zrobione. Chwalony za zasięg a właśnie do tego mi potrzebny, jako rozszerzenie i Acess point. Odpaliłem, ale jeszcze nie skonfigurowałem tak jak ma być. Mesh to zdecydowanie nie te pieniądze jeszcze.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, dlaczego nie Huawei ;-)

No jak nawet Arti bierze chiński router to ja nie mam więcej pytań :-P
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
Czy się grzeje? Pewnie tak

Mój ma 34 stopnie w najcieplejszym miejscu obudowy. W tej chwili pracuje od 60-kilku dni. Obsługuje do 8 urządzeń bezprzewodowych i do 5 przewodowych (kurka wodna, ile tego jest…).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No widzisz. To mój się grzeje od TV pewnie.
Nie liczę uptime. Używam od kwietnia bez problemów póki co.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:

No jak nawet Arti bierze chiński router to ja nie mam więcej pytań :-P

Ja w ogóle ostatnio strasznie dużo rzeczy z Chin zakupiłem. Jestem generalnie zaskoczony jakością rzeczy od Xiaomi, chociaż potrafią też podesłać cuda.
No ale telefon musi być tej właściwej firmy... Przynajmniej ten służbowy.
Moje pierwsze wifi stanęło swego czasu na sprzęcie, który nie miał nawet loga producenta. Działał bez zarzutu długi czas, jak do niego kiedyś zajrzałem to miał gruba warstwę kurzu. Potem TP Link... Ten się nie zakurzyl, reset raz dziennie minimum. Dopiero Gargoyle pomogło. Teraz protestuje Xiaomi.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja TPLinka przez 7 lat używałem bez większych problemów z resetem co kilka dni. Dopiero jak zacząłem pracę zdalną okazalo się że muszę robić reset kilka razy dziennie.

Wiem że to 2 różne generacje sprzętu ale z Tendą nie mam absolutnie żadnych problemów (oprócz tego że wygląda jak statek kosmiczny czego nie lubię)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
A podpowiedzcie jeszcze laikowi:
dwa różne routery skonfigurowane tak samo (choćby posiadane obecnie linksys i tplink: oba mają zapisane takie same sieci wifi i te same hasła).
Jak je po prostu połączę kablem sieciowym (długość około 30m), to będzie wszystko działało jak jedna sieć?
Czy jednak będą to dwie niezależne sieci i np. przechodząc z urządzeniem bezprzewodowym (choćby smartphone) z zasięgu jednego routera w zasięg drugiego, to smartphone będzie się musiał "przelogować" do drugiego routera? Czy te sygnały (takie samo ssid i pass) będą się wzajemnie zakłócać, czy będzie to efekt jednej sieci?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zdaje się, że można. Połącz je portami LAN-LAN i na drugim routerze (tym niepodłączonym do WAN) wyłącz DHCP oraz zdaje się ręcznie ustaw IP. Musisz też chyba ustawić na nich na sztywno różne kanały WiFi. Czy telefon będzie się przełączał pomiędzy nimi? Zapewne połączy się z tym, który będzie miał mocniejszy sygnał i będzie się go trzymał.

Nigdy tego nie robiłem, może ktoś z doświadczeniem się wypowie bardziej szczegółowo.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
O, znalazłem, np. tu http://netdiag.pl/artykuly/router/ jest to dość dokładnie opisane.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Dzięki! :-B
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Lektura tego wątku uwiadomiła mi, jak bardzo jestem cyfrowo wykluczony :shock:
Brzmi dla mnie niczym Ślusarz Tuwima (Ferszlus trzeba roztrajbować)

:-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Ja też niewiele łapię z niektórych wywodów osób bardziej wtajemniczonych :)

A co do wyboru:
po kilku/kilkunastu zmarnowanych godzinach jestem przed wyborem pomiędzy FRITZ!Box 4040 a... Tenda AC19. Tak, tak - polecana tu "chińszczyzna" ;)
Różnica w cenie jest, ale z drugiej strony nie jest to zakup comiesięczny, więc nie ma tragedii.
Pierwszy znajdę w dzisiejszych blackweekowych cenach za 299 zł a drugi za 199 zł.
Czy Waszym zdaniem są jakieś istotne argumenty co do wyboru któregoś z nich?
Czy fakt braku MU-MIMO we fritzu będzie odczuwalny?
Czy wg Was pod kątem zasięgu w domu spodziewać się można pomiędzy nimi jakieś istotnej różnicy?
Czy po prostu zaoszczędzić stówę i tyle? ;)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dziś możesz zaoszczędzić nawet półtorej stówy, bo Tenda z okazji Cyber Monday jest jeszcze tańsza: https://allegro.pl/oferta/tenda-ac19-dwupasmowy-gigabitowy-router-ac2100-9504259480 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach