BartBzymek  Dołączył: 01 Mar 2015
K1000
Wytargałem na portalu aukcyjnym K1000, i jak się szybko okazało po otrzymaniu przesyłki sprawność aparatu ma się nijak z opisem. O ile kosmetyka jest naprawdę OK, o tyle część mechaniki kuleje, a mianowicie nie powraca naciąg filmu, pozostaje w maksymalnym położeniu i trzeba cofać go ręcznie. Obiektyw ma także ślad po uderzeniu, wykrzywiona końcówka osłony, więc zastanawiam się czy niesprawność naciągu mogła powstać na wskutek uderzenia.

Może ktoś miał podobny problem z naciągiem filmu, ewentualnie mógłby poleci serwis (choć tu się zastanawiam czy warto) w którym to można naprawić.

Jakie mogą być koszty takiej naprawy ??? Szkoda mi odpuszczać ten aparat bo wizualnie jest naprawdę w świetnym stanie.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapytaj grzechotnika.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Nie chciałbym zakładać nowego wątku na ten sam temat.
Stałem się posiadaczem K1000, aparat w idealnym stanie- jakby wyjęty z pudełka.
Zastanawia mnie jednak matówka- instrukcje mówią, że posiada matówkę z klinem.
Mój nie.
Czy były również K1000 bez klina?, może ktoś zamienił?
Od którego modelu nadałaby się?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Większość , jakieś 95% K-1000 ma matówkę z polem mikrorastra bez klina.
Zacznijmy od tego, że K-1000 był produkowany bardzo długo, a jego produkcję kilkakrotnie wznawiano, matówkę z klinem miały dopiero ostatnie wersje, łatwo je odróżnić, miały już inną pokrywkę baterii i nie były produkcji Japońskiej.
Matówka w K-1000 jest niewymienna, wprawdzie można ją wymienić ale wymaga to zdemontowania góry aparatu i pryzmatu.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Ok, dzięki- zostanę przy tym co jestem.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Grzechotnik napisał/a:
jakieś 95% K-1000 ma matówkę z polem mikrorastra bez klina.


Wersja SE miała klin chyba w standardzie( przynajmniej mój egzemplarz takowy posiadał). Bardziej irytujący jest brak wyłącznika zasilania. Światłomierz trzeba "wyłączać" ....deklem od obiektywu. :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Co powiecie na taką REKLAME :-P

https://www.c-heads.com/2...8VKZo59Aw_oRvUs
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
...dajcie młodej do ręki jakiś złom, jak upadnie żeby nie było szkoda ....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach