dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Blesso, K-1 to opcją, którą oczywiście rozważałem. Ale zdaję sobie też sprawę, że Limitedy FA przy całej swojej wspaniałości mają wbudowany kompromis ze względu na swoje rozmiary. Czyli nie są tak jasne jak 1.4 czy 1.2 i też nie są tak ostre gdy w pełni otwarte jak najnowsze konstrukcje. No i wiadomo, AF jest wciąż na śrubokręcie, chociaż do tego dźwięku ostrzenia już się przyzwyczaiłem, to chyba wolałbym go nie mieć. :-D
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Może zrobię kiedyś porównanie Limiteda 31/1.8 z Sigmą 35/1.2, o ile tylko będzie mi się chciało. I o ile kupię przejściówkę zamiast sprzedać Limitedy (jeszcze nie zdecydowałem co w tej kwestii zrobić, czekam na ten adapter do Sony z AFem). Ale z drugiej strony mało mam czasu na fotografowanie i obróbkę, a co dopiero na testy obiektywów. :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
dsk napisał/a:
adapter do Sony z AFem

Jak sobie podczytuję posiadaczy Sony na sąsiednim forum, to raczej nie polecają. W sensie: przejściówka=problemy. Obiektywów z natywnym mocowaniem jest od groma i wciąż się pojawiają nowe, więc taka zabawa dla kogoś kto ma na fotografowanie mało czasu jest, moim zdaniem, bez sensu.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Też tak myślałem. Ale skoro pojawiają się głosy, że nie wiem jak mam dobrze, to może skuszę się sprawdzić Limitedy na pełnej klatce. :-D
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Na światłosiłę 1.2 czy 1.4 patrzyłbym przez lekko przyciemnione okulary.
Musisz mieć "zastosowanie" do tego typu szkieł. Nie dlatego , że są jasne tylko dlatego, że powinieneś wykorzystać tą "jasność". 85mm /1.2 to marzenie wielu "portretowców" ale czy innych również ?
Dla mnie 28mm na FF to uniwersalność , niekoniecznie jaśniepańska .
Sigma 35mm 1.2 to około 6000zl . Sporo . Ale czy ...uniwersalnie , lekko i szybko ?
Sprzedaj swoje zoomy i wejdź na inny poziom korzystania z aparatu.
31mm + 77mm + coś szerszego i...świat stoi otworem 1.8 ;)

ps
Sprawdź swoje obiektywy ale nie z soniakiem. Manual to nie to samo ;)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Blesso - coś szerszego ma się pojawić w przyszłym roku, czyli DFA 21 Limited ;-) Bardzo ciekaw jestem tego szkiełka bo ogniskowa 21mm bardzo mi pasuje ;-)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
dsk napisał/a:
Czy ktoś z szanownego grona miał do czynienia z K-1 i bezlusterkowcami od Sony (A7, A9) i ma jakieś porównanie?

Tak. Byłem na plenerze Sony ,Na 3 dni dostałem A7R4 + 24-70/2.8 +70-200/2.8 + korzystałem w krótkim okresie z 200-600/ nie pamiętam przysłon. Jeżeli chodzi o jakość obrazka to z obu systemów można uzyskać podobną. Sony bije na głowę Pentaxa jeżeli chodzi o AF(śledzenie ,wybieranie pkt Af , trafność ). Najważniejszą rolę odgrywa tutaj Joystic który jest dostępny w każdym momencie kadrowania. Ilość wykonanych ostrych zdjęć sportowych w Pentaxie 40-60% w Sony ok 90-95%. Jeżeli zmieniasz warunki ekspozycji to widzisz jak zmienia się zdjęcie w wizjerze. Kłopotem dla mnie było wykonywanie zdjęć w Sonowskich Rawach .Nie mogłem ich wczytać do Lightrooma którego mam a i do dnia dzisiejszego ni udało mi się pobrać konwertera na DNG który niby jest darmowy dla sony ale dla mnie jak na razie procedury na stronie Adobe są nie do przebrnięcia. Pod tym względem dla mnie lepszy jest K-1 gdzie Rawy zapisuję w formacie DNG. Aby dobrze poznać aparat Sonego musiałbym poświęcić na to ok tygodnia, ma bardzo dużo możliwości ułatwiających robienie zdjęć także w trudnych warunkach.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
dsk pytał o A7II a w porównaniu AF-u wypłynął już A7R4. Nieśmiało zauważę, że to są naprawdę różne aparaty.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Rok temu miałem podobny problem jak autor tego posta. W moim przypadku chodziło o wagę pentaxa.

Obecnie posiadam Sony A7II oraz Samyang 18 2.8, 35 2.8 Sony 50 1.8, Viltrox 85 1.8, sigma 100-400 5,2-6.3.
To co mnie przekonało do systemu Sony to pojawienie się szkieł z autofokusem tanich producentów Samyang Viltrox. Obecnie Viltrox planuje produkować kolejne trzy obiektywy pełnoklatkowe do systemu Sony to znaczy:
24 mm, 35 mm 50 mm światło 1.8
Osobiście posiadam obiektyw Viltrox 85 1.8 który jest niesamowicie, niesamowicie dobrze wykonany, cały metalowy. Ustawianie ostrości ręczne, jest tak samo przyjemne jak w starych obiektywach manualnych.

Wcześniej posiadałem pentaxa K3 (razem z Ltd pod aps-c) który wcale nie był taki zły względem autofokusa. Jednak już stary Sony a 7II jest znacznie lepszy pod tym względem. Szczególnie jeśli chodzi o tryb ciągły. Kiedyś dla mnie było niemożliwością żeby zrobić serię zdjęć na przykład skaterów skaczących na deskach, ludzi wykonujących salta do tyłu, dzieci biegających po parku, bez utracenia ostrości w czasie wykonywania serii. Teraz z aparatem Sony jest to praktycznie za każdym razem takie same, zawsze trafia.

Same gabaryty aparatu bardzo mi się podobają ponieważ zawsze mogę go wziąć do kieszeni razem z moją 35mm.
Co co mi się nie podoba w aparatach Sony. To menu wyciągnięte żywcem z playstation 3, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale to jest pewnie kwestia przyzwyczajenia. Sam musiałem obejrzeć sporo filmików na YouTubie, żeby wybrać sobie ten swój jedyny właściwy setup który pozwala mi dobrze obsługiwać aparat Sony.

Jak najbardziej polecam przesiadkę na system Sony tym bardziej, że próbujesz kupić a7III.

Cały czas mam wielki sentyment do systemu pentaxa. Niestety moje preferencje rozeszły się z tym robi obecnie Pentax. Bo właśnie kiedyś oferował kompaktowe rozwiązanie, takie jak obecnie pokazuje Sony. Tylko że wtedy nie było aparatów bez lustra.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Wiktor napisał/a:
dsk napisał/a:
Czy ktoś z szanownego grona miał do czynienia z K-1 i bezlusterkowcami od Sony (A7, A9) i ma jakieś porównanie?

Kłopotem dla mnie było wykonywanie zdjęć w Sonowskich Rawach .Nie mogłem ich wczytać do Lightrooma którego mam a i do dnia dzisiejszego ni udało mi się pobrać konwertera na DNG ...


Mam ten sam problem, ratuje się konwertując w programie Edit (od Sony) pliki ARW na TIF bezstratny.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba pobrać Adobe DNG Converter i nim konwertować na DNG. powalos, kilka postów wcześniej wrzucił do niego link.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
plwk napisał/a:
Trzeba pobrać Adobe DNG Converter i nim konwertować na DNG. powalos, kilka postów wcześniej wrzucił do niego link.


Wydaje mi się że próbowałem, ale nie czyta ARW.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Andre53, raczej można. Nawet na forum Minolty Sony polecają ten konwerter.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
DNG Converter działa bez problemu, Agatka zaciąga RAWy z A7III do Lr6 właśnie poprzez niego.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
dsk, już jakiś czas minął jak przesiadłem się na Sony. Dla mnie jedna z głównych zalet tego systemu jest to, że można doń podpiąć każda Sigmę Art oraz większość Voigtlanderów.
Mnie osobiście do szczęścia więcej nie trzeba, choć jakieś plusy znalazłby się jeszcze. A7III, to swietna pucha, na Twoim miejscu przesiadlbym się.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak tak czytam ten i podobne wątki to się zaczynam zastanawiać ilu jeszcze "wariatów" na forum Pentaxa używa Pentaxa
bo jak na razie widać tylko tych co zmienili system i namawiają innych, jak również tych co się zastanawiają.

i nie zrozumcie mnie źle, do nikogo nie mam żalu, złości czy innych negatywnych uczuć. ot po prostu
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rivelv, dla wielu jest już tylko drugim systemem, o ile go jeszcze mają.
To już taka tradycja tego forum ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
jak tak czytam ten i podobne wątki to się zaczynam zastanawiać
To ja założę parę wątków dla równowagi, np. takie:
"K20D czy K-x - którego Pentaksa zabrać na spacer z rodziną?"
"Co lepiej odda barwy jesieni, matryca w K20D czy Superia w ME-Super?"
"Czy K200D jest dwa razy lepszy od K100D i jak się do tego ma K2000?"
;-)
pszczołowaty napisał/a:
dla wielu
Serio? ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
pszczołowaty napisał/a:
dla wielu

Ok, poprawiam się dla zdecydowanej większości ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach