plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
poprawiam się dla zdecydowanej większości

Czy masz na myśli użytkowników forum?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rivelv napisał/a:
ilu jeszcze "wariatów" na forum Pentaxa używa Pentaxa

To nie marka, to styl życia - jak rzekł kiedyś Aspius. Z Pentaksów został mi tylko MZ-6 i kupa fajnych ludzi, których na tym forum poznałem. Będąc Pentaksiarzem trzeba zawsze zachować dystans do produktów firmy, która nie zawsze ułatwia fotografowanie. Czasem, kiedy tych utrudnień jest zbyt dużo trzeba się z marką rozstać, bo w końcu o robienie zdjęć tu chodzi a nie o nabijanie postów z narzekaniami na to i owo, i czekanie, że za rok będzie lepiej. To wszak tylko sprzęt do przelewania na matrycę naszych spojrzeń. Zresztą po zmianie miło jest zobaczyć na innych forach ludzi, których stąd kojarzę i stwierdzić, że im nie o wyższość Limitedów a o fotografię chodzi. Na spotkaniach tego forum samych Pentaksów też jest coraz mniej. Życie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Enzo napisał/a:
Na spotkaniach tego forum samych Pentaksów też jest coraz mniej

Eee, z tym jest jeszcze całkiem nieźle - na ostatnie ze spotkań KSP, rok temu, jako jedyny przyjechałem Suzuką. Ale piękne przyjaźnie pozostały ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
plwk, piszę ogólnie, sam mam już P i F. Będąc na FB i forum pewnie wiesz dokładnie ile ludzi odchodzi. O przyczynach już było tyle, nie chce się powtarzać. Dla mnie P stał się za drogi jak dla amatora. Wszyscy wiemy jak jest.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Pomijając ceny, mnie osobiście wkurza totalne zlewanie Pentaxa przez niezależnych producentów obiektywów. Nie wiem czego i kogo to wina, ale taki jest fakt. Do Canona jest wszystko, do Nikona prawie wszystko, a do Pentaxa prawie nic. Sigma ma w ofercie linię Art, która jest naprawdę świetna, ale co z tego jak z mocowaniem K są bodaj dwie pozycje - śmiech na sali. Chęć posiadania czy przynależność, do elitarnego grona to jednak troszkę za mało, przynajmniej dla mnie.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
No i wjechało sony A7III i trzy wymienione na wstępie obiektywy. Jak na razie powiem, że jest rewelacja.

Sigma 35/1.2 to potwór ważący 1,1kg, ale jest tak dobra, że nie chce się jej odpinać od aparatu.

Sigma 85/1.4 świetna, głębia ostrości i rozmycie bez porównania do 77/1.8 na APS-C.

Tamron 17-28/2.8 jest OK, lekki i daje radę optycznie. Jako uzupełnienie torby o szeroki kąt w sam raz, bo lepsze obiektywy są większe, cięższe i droższe. Może optycznie wolałbym stałkę Sony 20/1.8, ale zazwyczaj na szerokim kącie lubię mieć trochę więcej elastyczności z ogniskową. :-B

Nagrałem też krótkie video z gimbalem i jest rewelacja. Dobrze jest nie martwić się o autofokus. :evilsmile:

Pierwsze zaskoczenie, to że elektroniczny wizjer jest tak dobry, spory postęp względem mojego RX100III. Jest jasno i wyraźnie, widać ekspozycję, flary, focus i przede wszystkim rozmycie przed zrobieniem zdjęcia. Zawsze się zastanawiałem jak ludzie widzą głębię ostrości na matówce w lustrzankach. Na zdjęciach wygląda to inaczej niż na matówce, tu mamy podgląd jak będzie wyglądało zdjęcie przed jego zrobieniem, jak dla mnie rewelacja.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Monster Adapter dzisiaj pokazało filmik z prototypem przejściówki i podpiętym Limitedem 77mm:
https://fb.watch/2fhG0wLkYV/

Szkoda, że tak słabej jakości filmik, nie widać jak porusza się pierścień ostrości.

Czekam na ten adapter, od niego pewnie będzie zależało czy zostawiam trójkę FA 31/43/77, czy może pójdzie na sprzedaż. :shock:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Prorok napisał/a:
totalne zlewanie Pentaxa przez niezależnych producentów obiektywów.

Temat już chyba też był poruszany, uważasz Ci producenci też mają nieograniczone moce przerobowe? ;) Robią szkła dla popularnych systemów, dla niszy im się może nie opłacać. Czy to sigma, tamron czy nawet ostatnio rozpychający się viltrox
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś się zasłaniali brakiem elektronicznego sterowania przysłoną. Zostało to wprowadzone, ale obiektywy się nie pojawiły.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
dsk napisał/a:
Monster Adapter dzisiaj pokazało filmik z prototypem przejściówki i podpiętym Limitedem 77mm:
https://fb.watch/2fhG0wLkYV/

Oni to już pokazują od końca października i nawet jest o tym wzmianka kilka postów niżej :-)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
dsk napisał/a:
Sigma 85/1.4 świetna, głębia ostrości i rozmycie bez porównania do 77/1.8 na APS-C.

Kupisz przejściówkę i oba porównasz na FF :-)
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
dsk napisał/a:
Monster Adapter [...]
Czekam na ten adapter, od niego pewnie będzie zależało czy zostawiam trójkę FA 31/43/77, czy może pójdzie na sprzedaż. :shock:


Limitedy przecież mają pierścień przysłony. Adapter (z softem w wersji szóstej) masz od Techarta. LM-EA7 + przejściówka z PK na M i podpinasz swoje Limitedy i masz autofokusa i Eye-AF i tylko silniczek trochę bzyczy ;-)
Warto też upewnić się, czy przejściówka da się na adapterze zamontować (tu problemem jest mocno wystająca obudowa silniczka adaptera). Małe milimetry, ale grają rolę i np. przejściówki (świetne skądinąd) K&F nie pasują.
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
A ja mam K-50 bo lubię Limiteda 70/2.4 i tylko z tego powodu :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach