bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 626
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc626.dng (29,5 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 20.12.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc626_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc626_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc626_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc626_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Łukaszu, coś nie tak. nie można ściągnąć tego pliku.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Nie można ściągnąć (text document)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie wiem, dlaczego tak jest. Jak wrzucę nowy plik, to przez chwilę jest traktowany jako tekstowy, dopiero później dostaje odpowiedni typ. Spróbujcie za jakiś czas.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie się pobrał. Widzę podgląd a potem melduje, że plik uszkodzony. Ten RAW chyba był kilka edycji wstecz.
Nie poradziły sobie z nim LR 6, DxO 11 i Affinity Photo.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
SOA #1. Pobiera mi się i otwiera przy użyciu LR, Imagine, dcraw…

I nie, nie było jeszcze tego zdjęcia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pobrałem ponownie i działa. Możliwe, że pokazywał mi podgląd ostatnio otwieranego pliku.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zdefiniowałem MIME Type dla rawów i wrzuciłem plik jeszcze raz, nie powinno już być problemów. U mnie pobieranie zadziałało od razu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bakulik, teraz ściągnąłem. Dzięki.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
dziwnie z tym K70 - i jego RAWami - to już nie pierwszy problem z nim
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Można było wiele dróg w obróbce wybrać i chyba z góry założę, że każda propozycja będzie dla mnie raczej pokazaniem indywidualnego podejścia do tematu, zaś wybranie obiektywnie wersji "naj" w tej sytuacji chyba mnie... przerośnie. Choć nie wykluczam, że ktoś aż tak mnie zaskoczy, że może jednak? ;-)

BTW: kilka sekund miałem, aby swoją pracę wysłać i niestety "zdążyłem" napisać jak będzie widać...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc626.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc626.zip

1. Blesso


2. germario
Mam problem. Podczas obróbki w Raw Therapee zdjęcie wygląda lepiej niż po konwersji :( Jak zapisujecie końcowego RAW-a żeby nie tracił na jakości?


3. kwrom


4. mr.ra66it


5. newt


6. powalos


7. Rafal_Ski


8. rafi
W mojej wersji, jak widać, trochę cieplejsza wersja zimy ;-)


9. Rivelv
wszystko ciągle było na niebiesko
to nie balans bieli. tam naprawdę ciągle (rano i wieczorem) ciągle
wszystko się barwiło na niebiesko - no chyb że było światło latarni
wtedy na żółto :-)
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Rafi, zabiłeś dyskusję pod tym zdjęciem
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
W tym wydaniu w nadesłanych pracach widzę 2 linie podziału:
1) jasno/ciemnawo
2) zimno niebiesko/ciepło żółto
Gdy obejrzałem obrazek JPEG zapisany w pliku RAW i dane w EXIF uznałem, że obrazek nie powinien być zbyt jasny. W tym wyborze utwierdził mnie układ cieni/świateł na ścianie. Dlatego zdecydowałem się nie rozjaśniać postaci/pomnika i całego obrazka. Godzina w danych EXIF wraz z księżycem w kadrze skojarzyły mi się z zachodem/zmierzchem. Używając krzywej oraz odcieni spróbowałem uzyskać widok poświaty od słońca, które ukryło się już za horyzontem. A na ile udało mi się stworzyć nastrój zmierzchu niech ocenią jurorzy. ;)
Mi 'nie podchodzi' praca 1 ze względu na jasność i kolorystykę. Z pozostałych nie potrafię wskazać zdecydowanego faworyta.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi najbardziej pasuje praca mr.ra66it, ale nie zdążyłem wcześniej tego napisać.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
mr.ra66it, nie byłem pewien co oznacza cień na ścianie i doszedłem do wniosku, że to sztuczne źródło światła i skupiłem się na śniegu. Chciałem żeby miał możliwie różne odcienie i przestałem przejmować się EXIF-em :roll: i wyszło to co wyszlo :-P .
Nie podejmuje się oceny pozostałych zdjęć, pewnie każdemu z nas co innego przyświecało
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
w ramach wyjaśnienia
zdjęcie zgodnie z datą - godzina może być plus minus 1h (no nigdy nie pamiętam żeby to zaktualizować)
wykonano w mieście Longyearbyen. - zasadniczo ciemno było :-) - całe światło to światło latarni i słonka które dawno schowało się za horyzontem
po za tym jest ciekawy fakt - 8 marca przypada u nich lokalne święto - pierwszy raz w roku promienie słońca docierają do doliny do miasta.
po za tym podczas zachodów słońca wszystko ciągle barwi się na niebiesko.
jak by ktoś miał więcej pytań - walcie śmiało postaram się odpowiedzieć.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Rivelv, przyznaję się do skąpstwa 'na odcinku atramentu'. Na obronę mam tylko założenia, które opisałem i fakt, że w porze zmierzchu aparat nierzadko 'atramentu' zadaje w nadmiarze. Jeśli mimo tego karygodnego błędu moja praca daje się oglądać proszę o łagodny wymiar kary. ;-)

germario, sprawdź w zakładce Kolor (Alt+C) w sekcji ICM jaki masz wybrany profil roboczy, jaki profil wyjściowy i jaka jest wybrana metoda konwersji (renderingu) z roboczego do wyjściowego. To jedna z możliwości, że w podglądzie edycji wygląd jest inny niż w wyeksportowanym/zapisanym JPG.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mr.ra66it, wygląda nieźle :-)
po za tym zimno było to mogę nie pamiętać wszystkiego :-)
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
mr.ra66it dzięki, sprawdzę co tam jest :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach