powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tak myślę czy jednak nie dopuścić do zabawy filmów 24 klatkowych. Przy obecnie szalejących cenach materiałów światłoczułych może to być argument dla zwiększenia liczby uczestników. A może też dozwolone mogłyby być krótkie zoomy (max. 80 mm) byle używać go w ciągu całej zabawy. Oczywiście chęć do uczestnictwa jest.
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
powalos napisał/a:
myślę czy jednak nie dopuścić do zabawy filmów 24 klatkowych


To może by średni format dopuścić? Byłoby łatwiej skończyć rolkę. Ma tylko 15-16 klatek (w formacie 645), 12 (6x6) a nawet 8 (6x9).

Tymczasem spóźniłem się z listopadowym :( dzisiaj doślę
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Oj, jestem za dopuszczeniem średniego formatu :mrgreen:
Listopadowego nie wysłałem i nie wyślę, bo to kolejny miesiąc bez jednego nawet zdjęcia :cry:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Oj, ja zgłaszałem chęć właśnie ze średnim formatem, jak nie jest dozwolony to przepraszam za zamieszanie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jest to jakiś pomysł, skoro tyle głosów.

Co byście wzięli ze średnich do zabawy?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
:lol: A Pentax 110 jest jeszcze fajny.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
JacekK, JA to nie konkurs piękności aparatów :-P
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
OK. Skoro dopuści się 8 fot 6 X 9, to może też być 8 fot. 24 X 36 mm. Tu jest problem a nie format,
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dla MF można zrobić osobną zabawę. Nadal podtrzymuje propozycję o dopuszczeniu "135" w wersji 24 klatki. Sam akurat takich nie mam i wykorzystuję zapasy ale gdy popatrzyłem na obecne ceny to skóra cierpnie. Dla wielu może być łatwiej wysupłać niższe kwoty na zakup filmu. Dochodzą jeszcze ewentualne koszty chemii, która też coraz bardziej ekskluzywna się robi.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
135 występuje w krótszym kawałku, więc OK.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
powalos napisał/a:
Dla MF można zrobić osobną zabawę.
Podejmę się, ale za 3 lata :-) Sam bym chętnie w takiej wziął udział. Chyba że ktoś zorganizuje wcześniej :-)

powalos napisał/a:
Dla wielu może być łatwiej wysupłać niższe kwoty na zakup filmu.
Tu akurat argument kosztów ma sens, bo film 120 kosztuje tyle samo co 135/36 :-)

powalos napisał/a:
Dochodzą jeszcze ewentualne koszty chemii, która też coraz bardziej ekskluzywna się robi.


Tu już bym nie przesadzał. Ale filmy faktycznie są luksusem. W ciągu tygodnia podnieśli mi cenę TX z 33 do 37. Leo, why?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, Bronice SQ-B i 80/2.8. Do tego HP5+ w ID-11.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
MF to inna liga i lepiej nie mieszać z "małym obrazkiem" (podobnie jak piwa z wódką) ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
JacekK, dlaczego inna liga właściwie? Inna liga czego? Pamiętajmy, że ideą leica year czy tam jeden aprat w sumie nie jest rozmiar czy techniczna jakość obrazka tylko:
Cytat
Weź jeden aparat, jeden obiektyw ze stałą ogniskową (28, 35, 50), jeden czarno-biały film. Fotografuj tym dużo, regularnie, regularnie wybieraj najlepsze zdjęcia, powiększaj, analizuj wyniki, fotografuj dalej. I tak przez cały rok.
Sami sobie narzuciliśmy(ście) ograniczenie na 36-klatkowy film i aparat małoobrazkowy.
Ideą leica year było szlifowanie warsztatu i czucia sprzętu.
Nie piszę tego, żeby się sprzeczać, bo każde zasady konkursu uszanuję, tylko sami przyznacie, że nie mają one tak naprawdę sensu :roll:
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Co byście wzięli ze średnich do zabawy?

To co mam czyli Mamiyę C220 :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja 645N.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
Sami sobie narzuciliśmy(ście) ograniczenie na 36-klatkowy film i aparat małoobrazkowy.
Ideą leica year było szlifowanie warsztatu i czucia sprzętu.
Nie piszę tego, żeby się sprzeczać, bo każde zasady konkursu uszanuję, tylko sami przyznacie, że nie mają one tak naprawdę sensu
Ta, robiąc 8-10-12-15 zdjęć miesięcznie, to ci dopiero szlifowanie czucia sprzętu ;-)

Zrobię ankietę i wtedy zdecydujemy :idea:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, tak jak mnie podwyżki cen paliw nie dotyczą, bo tankuję zawsze za 50zl, tak tu 12 filmów w roku, to 12 filmów w roku :-D

Jedźmy z ankietą :-B
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
bbartlomiej, Liga wagowa i kosztorysowa (8-16 fot do 24-36 a nawet 72 za tą samą kasę ). Trudno mieć przy sobie MF . Może jednak można... Erconę albo innego miecha właściwie łatwiej schować do kieszeni niż lustrzankę. :mrgreen: To z mojego punktu widzenia, ale to wolny kraj...
Ankieta.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
JacekK, dlatego śmiało weź udział z małym obrazkiem. Ja po prostu nie mam, a chętnie bym się pobawił z Wami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach