plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zrób kilkanaście zdjęć w trybie seryjnym i sprawdź, czy spowoduje to jakąś zmianę.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Anabell66, jaki masz podpięty obiektyw? Zastanawia mnie dlaczego nie masz potwierdzenia ostrości to ten zielony sześciokącik
ISO > ISO AUTO i ustaw np 100-3200 lub 200-3200
Myślę, że coś z ustawieniami i reset do fabrycznych nic nie daje :)
Zdjęcia możesz wrzucić na flickra i pokaż linki :)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
slwk2020 napisał/a:
Wprowadzasz Anabell66 w błąd, ponieważ w trybie LV przysłona cały czas pracuje, w zależności od oświetlenia

Mam K-30, problem przerabiałem w sumie trzy razy, wiem jak zachowywał się mój aparat.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aby pokazać tu zdjęcie, to musisz mieć je na jakimś zewnętrznym portalu. Najlepiej o wymiarze na dłuższym boku 900 pikseli. O pokazywaniu zdjęć jest oddzielny wątek
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
plwk napisał/a:
Zrób kilkanaście zdjęć w trybie seryjnym i sprawdź, czy spowoduje to jakąś zmianę.



zrobiłam to własnie przed chwilą i nic się nie zmieniło
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
pszczołowaty napisał/a:
Anabell66, jaki masz podpięty obiektyw? Zastanawia mnie dlaczego nie masz potwierdzenia ostrości to ten zielony sześciokącik
ISO > ISO AUTO i ustaw np 100-3200 lub 200-3200
Myślę, że coś z ustawieniami i reset do fabrycznych nic nie daje :)
Zdjęcia możesz wrzucić na flickra i pokaż linki :)



teraz wiem o co pytasz ;-) , tak ustawione jest ISO AUTO na 100-3200
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Anabell66, a tak ogólnie to jaki masz obiektyw podpięty do aparatu. Poprosimy o pełną nazwę.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tylko nie manualny :mrgreen:
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
powalos, myślę że w trybie LV aparat korzysta z czujników wbudowanych w matrycę tak jak i z punktów AF . Normalnie czujniki do pomiaru światła są w okolicach pryzmatu .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Anabell66 napisał/a:
kiedy patrzę w to "małe" okienko to wcześniej ustawiała się ostrość w formie takiego większego zielonego prostokąta , a teraz tego nie ma jak naciskam do połowy przycisk . Widać jedynie mały czerwony kwadracik

To, moim zdaniem wskazuje, że przysłona się nie otwiera i jest za mało światła do działania AF.
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
powalos napisał/a:
Anabell66, a tak ogólnie to jaki masz obiektyw podpięty do aparatu. Poprosimy o pełną nazwę.


mam dwa obiektywy , ale teraz wszystko sprawdzam na obiektywie SMC Pentax DA PH -BRC 18- 52 mm
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Anabell66, to nazwa osłony ;) Da 18 - 55?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Anabell66, a gdy wciśniesz spust "do połowy" to obiektyw ustawia ostrość ? Widać czy się wysuwa ?Zapewne masz obiektyw SMA DA 18-55. Te pozostałe litery to chyba oznaczenie osłony przeciwsłonecznej. Też coraz bardziej przychylam się do opinii plwk. Awaria przysłony zdarzała się najczęściej gdy aparat był rzadko używany.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przysłona jest OK, awarii ulega mechanizm jej otwierania.
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
pszczołowaty napisał/a:
Anabell66, to nazwa osłony ;) Da 18 - 55?


tak, spisałam wszystko co jest na obiektywie ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przed zrobieniem zdjęcia naciśnij zielony przycisk. Napisz jaki będzie efekt.
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
powalos napisał/a:
Anabell66, a gdy wciśniesz spust "do połowy" to obiektyw ustawia ostrość ? Widać czy się wysuwa ?Zapewne masz obiektyw SMA DA 18-55. Te pozostałe litery to chyba oznaczenie osłony przeciwsłonecznej. Też coraz bardziej przychylam się do opinii plwk. Awaria przysłony zdarzała się najczęściej gdy aparat był rzadko używany.


tak jak wcześniej pisałam, jak naciskam do połowy spust, to slyczę pikniecie i na obrazie zapala mi się wyłącznie mały czerwony kwadracik, po bokach widać większy kwadrat ale linie są czarne i nie tak jak wcześniej ( chyba) były zielone - ale mogę się mylić
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Przysłona jest OK, awarii ulega mechanizm jej otwierania.

Oczywiście. To był taki skrót myślowy. ;-)
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
plwk napisał/a:
Przed zrobieniem zdjęcia naciśnij zielony przycisk. Napisz jaki będzie efekt.



zarówno na ustawieniu Auto , jak i SCAN i po wciśnieciu zielonego przycisku nic się nie zmieniło , nawet ustawienia na widocznym obrazie
 

Anabell66  Dołączyła: 09 Lut 2021
https://drive.google.com/drive/folders/1A3QYu3kqvTD0NNv8_Q32Bji8jHUa46rG?usp=sharing

tu możecie zobaczyć dwa zdjęcia i widać jaka jest różnica

Jeszcze dołożyłam dwa zdjecia ustawieniami aparatu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach