mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Walka z serwisem ostatnie starcie prosba o pomoc
Witam !!!
Jak w temacie jest to ostatnie starcie z niemieckim serwisem. Wczoraj dostalem od nich propozycje wymiany aparatu na k100 bez kosztow a k10 za doplata 500 euro i teraz mam do was pytanie czy zgodzic sie na ich propozycje czy walczyc o k10 bez dodatkowych kosztow. W sumie to wydaje mi sie troche duzo tej doplaty nie mam pojecia ile w niemczech kosztuja kadychy. Doradzcie co dzialac w tym temacie. W zasadzie to pismo mam juz przygotowane do szwabow ale zastanawiam sie czy pisac do nich czy nie. Pozdrawiam wszystkich
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
trochę dziwna propozycja bo tak patrząc do pierwszego z brzegu sklepu to różnica między body k100 a k10 wynosi jakieś 1400 a oni chcą około 1800 ja bym próbował walczyć choćby powołując się na tą bądż co bądż
dużą różnicę w ostateczności zostaje k100 nic nie tracisz.Powodzenia
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
500 EURO ? toż to różnica w dolarach między nimi wynosi 300 $...


Masz tu niemiecką porównywarkę cen
http://www.ihr-preisvergl...entax-k10d.html

k10d body cena od: 733 euro

k100d body cena od: 423 euro

Wiec widzisz różnice...
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
Re: Walka z serwisem ostatnie starcie prosba o pomoc
mycielski napisał/a:
Witam !!!
.. na k100 bez kosztow a k10 za doplata 500 euro ...

W Polsce róznica w cenie K100 i K10 to jakieś 370 EUR.

Jak rozumiem nie mogą wywiązać się z naprawy gwarancyjnej i chcą Ci dać sprzęt o podobnych parametrach ?

A jaką masz lampę ?
Bo jak z P-TTLem to niestety wbudowana lampka K100 nie wyzwala w Wirelessie P-TTLowo i aby korzystać z dobrodziejstw Wirelessa będziesz musiał dokupić np 360FGZ (KOSZTY!)
A jak masz bez P-TTLa to będziesz musiał zakupić lampkę z P-TTLem np 360FGZ (KOSZTY!)

Potargować się nie zaszkodzi, w końcu to oni muszą Ci coś zaproponować.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
na poczatku maja w MM w bawarii widzialem kadyszke za 999E w kicie. 500E za korpus, to sporo chca... Ale nie wiem o co chodzi.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
500 ojro to więcej niż różnica w cenie między k100d a k10. Tyle. Ale czy by się należało bez dopłaty to raczej wątpię.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Bez dopłaty pewnie nie przejdzie wymiana, ale kwota którą zaproponowali.... chyba musisz im "delikatnie" przekazać że troszkę zbyt dużo chcą.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Napisz im, czy wymienia twoja ulubiona lampe blyskowa firmy Cullmann czy Sigma w TTL'u na nowa wersje dzialajaca w pTTL'u przy tej okazji - bo nie moga przeciez wymieniac na gorszy i niekompatybilny sprzet (gorszy wizjer, tylko z pTTL) - ale laskawie mozesz im brak TTL'a darowac i przyjmiesz laskawie nowe K10, a nowa lampe blyskowa za te ich 500 euro sam sobie kupisz :mrgreen:

A jak nie - to zastanow sie ile euro dostaniesz jako korekte zakupu - bo moze sie okazac, ze niewiele dolozysz do tej kwoty i kupisz sobie te K10.
DL'a powinni wymieniac na K100
DS'a powinni wymieniac na K10
No, chyba ze laske robia...
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No piekna ze mnie meska blondynka. Nawet nie napisalem jaki sprzet mi naprawiali a kaze sobie pomoc. Pewnie niektorzy widzieli moje posty dotyczace walki z serwisem ale to jasne ze nie wszyscy jeszcze raz przepraszam. Uzupelniam teraz ze chodzi o wymiane DS-a na k100 tez mi sie tak wydawalo ze DS to k10 a DL to k100 zreszta juz napisalem do nich ze nie zgadzam sie na k100 tylko na k10 bez dodatkowej doplaty. Moje argumenty byly takie ze kupujac DS-a moglem kupic tanszego DL-a. Jak kupowalem DS-a byla to najlepsza cyfrowa lustrzanka pentaxa dostepna na rynku tak jak teraz k10. Mam cicha nadzieje ze uda mi sie wywalczyc k10 a jak nie to zawsze zostaje k100. jeszcze raz dziekuje za slowa otuchy
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mycielski, jezeli mam byc szczery to twoja argumentacja - do mnie jako dyrektora serwisu czy czegos tam(nie wiem kto decyduje) napeno by nie trafila....
Oczywiscie zycze ci aby sie udalo na K10D wymienic....ale dobrze bedzie jak zaproponuja ci 300euro doplaty....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zaraz się zacznie....
Po mojemu to jest tak - jak się DS kwalifikuje do wymiany, to proponują wymianę na inny wolny od wad, o podobnych walorach użytkowych. K100D odpada z uwagi na pryzmat. Pozostaje K10D. Jak nie chcą, to zwrot pieniędzy, spacer do sklepu i zakup K10D. I zadnych dopłat, proszę. Amen.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
moze i masz racje Fafniak ale jak ja bym byl dyrektorem serwisu to nie dopuscilbym do takiej sytuacje ze aparat po 2 miesiacach wrocil do klienta dalej zepsuty. A jak by sie tak stalo to robilbym wszystko aby klient nie obsmarowal mnie na prawo i lewo jakie to u mnie jest dziadostwo. Mysle ze brak im konkurencji i tyle i robia co chca z klientem. Mialem ostatnio kontakt z serwisem samsunga padla mi kamerka na gwarancji, naprawa trwala 3 dni, super mila obsluga. Po tygodniu zadzwonila do mnie pani z samsunga i mowi ze dawalem kamerke do naprawy i pyta jaka obsluga, ile trwala naprawa czy serwisant udzielil mi pelnej informacji na temat usterki i na koniec czy oddawany sprzet byl czsyty czy brudny prosze da sie da :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurcze... nie znam calej historii....wedlug mnie jednak DS do K10D ......uhhhh troche daleko....
Z drugiej strony jezeli serwis nie moze wywaizac sie ... to powinni na glowie stanac.... ale jednoczesnie nie robic jakiegos precedensu.....
Dlatego tez uwazam ze jakas doplata powinna byc.... :roll:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk ma w pewnym sensie racje - ale i nie do konca - jakby nie patrzyc to poza pryzmatem k100d jest lepszym aparatem od DS - wiec propozycja cenowo wypada i tak na twoja korzysc.
Ale z drugiej strony mozesz nie chciec wymiany na k100d i wtedy musza zwrocic gotowke. A za gotoweczke k10d jak nic ;)
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
no w kazdym razie dzisiaj wyslalem meila do hamburga to pewnie w ciagu najblizszych dni bede cos wiedzial dam znac. Pozdrawiam i zycze milej nocki
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Tok'Ra napisał/a:
DL'a powinni wymieniac na K100
DS'a powinni wymieniac na K10
No, chyba ze laske robia...

Za 500 euro laska? W d..ch im się poprzewracało albo bułgarki nie dojechały.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
moze mi ktos podac meila do japoncow bede wdzieczny
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Może ta stronka pomoże

link
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Dla mnie konkluzja prosta - wołać o gotówkę i lecieć kupić samsunga gx-10 :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach