AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Pamiętaj, że mikroregulację powinno się wykonywać w odległości 25x ogniskowa. Sprawdź jeszcze dla pewności na nieskończoność, zdarza się z niefirmowymi szkłami, że po mikroregulacji na tablicy jest w punkt, a na nieskończoność nie ostrzy. Kolega miał taki problem na K-30, choć akurat nie z Tamronem a z Sigmą.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Panie i Panowie,
Potrzebuję teraz szybkiego wsparcia. Testowałem powyższego Tamiego i dawał mi FF. Jedna, dwie, trzy działki na tablicy (taśmie metrowej- taśma stalowa wg mnie lepsza). Mikroregulacja autofocusa dla danego obiektywu (od "-10" do "+10") nie działa. W ogóle nie widzę efektu/korekty.
Porównując ostrość, nie ma miodów w porównaniu do kita. Może nawet kit lepszy- jeśli chodzi o ostrość.
Wziąłem moją ukochaną "50-tkę"- zdjęcia z tego obiektywu to zawsze był "razor sharp"! Zrobiłem test i.........................bardzo duży BF. Ło Matko. Dużo gorzej niż dla Tamiego FF. Zostało mi dwa dni na oddanie obiektywu. Czasy ciężkie, "nowy ład", jakiekolwiek wydatki mocno ograniczone.
Może popełniam jakiś błąd?
Help!
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Jak to jest? Skoro 50 tka stałka Pentaxowa 1,8 daje mi takie zdjęcia, że aż żal, że nie jest zoomem. A w teście AF fatalny/tragiczny BF.
Nie zawracałbym Wam głowy, ale pracuję dużo, dzień krótki, czas do testów ograniczony w świetle dziennym.
Może olać testy AF i zostawić Tamiego, i pobawić się.
Choć oczekiwałem dużo więcej od stałego światła 2.8 w stosunku do kita.
Niestety pierwsze kroki robiłem FF analogowymi " w dawnych czasach", " za komuny" i ciągle czegoś mi brakuje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Barta, robiłeś aktualizację softu w aparacie? Jeśli robiłeś to czy zresetowałeś ustawienia oraz korekty dla obiektywów?
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Zresetowałem ustawienia. Ale aktualizacji softu od dwóch lat nie robiłem.
Robić?
K50- tka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Doświadczenia mam takie, że aktualizacja softu zawsze poprawiała trochę AF.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Barta, po co się stresować ? Jeśli obiektyw źle ustawia ostrość to zwracaj sprzedawcy i po sprawie . Kiedyś w ramach gwarancji autoryzowany serwis ustawiał prawidłowo tandem obiektyw + body . Dostałeś gwarancję sprzedawcy czy dystrybutora ? Trzeba jeszcze mieć na uwadze że w tym modelu kombinacja 50 mm i f 2.8 daje raczej mydlane fotki . Na jakiej ogniskowej sprawdzałeś ? Robiłeś testy w trybie LV ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Barta napisał/a:
Ale aktualizacji softu od dwóch lat nie robiłem.
Robić?

Oczywiście. Zazwyczaj poprawiała działanie AF, zwłaszcza z jasnymi obiektywami.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Okazało się, że znowu padł ten popychacz migawki, zaczęło "niedoświetlać" co poniektóre zdjęcia. Nie wiem czy jest sens naprawiać ponownie? Znowu K70 chyba ma ten sam problem. Hmm.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Barta napisał/a:
Nie wiem czy jest sens naprawiać ponownie?

Jest, ale z użyciem części z odzysku z np. MZ50.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Cytat
Jest, ale z użyciem części z odzysku z np. MZ50


Tak, ja już naprawiałem. Zrobiłem teraz aktualizację softu, i na razie hula.
Pytałem o K70- bo ten jeszcze mógłbym kupić. Ale skoro ma taki sam problem, to sobię daruję, gdyż to wkurzające jest.
A niestety KP za drogi (gdybym miał zrobić upgrade tej K50-ki).
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Sprawa załatwiona. Tamron został, gdyż udało mi się go ustawić- mikroregulacja na "-10" i gra gitara.
Mikroregulacja mi nie działała, gdyż trzeba po wybraniu wartości wybrać, "OK", potem "menu", potem "OK" (nie menu) i jest wtedy .....OK ; -)))
Teraz naprawdę jest ostry i jasny w stosunku do kita. Teraz czas na zabawę.
Dzięki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach