powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mechanik, że plwk kogoś nie lubi ? Nie wierzę w to.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
powalos napisał/a:
Mechanik, że plwk kogoś nie lubi ? Nie wierzę w to.

Tu się muszę zgodzić - nie miałem wprawdzie honoru poznać Go osobiście, ale z wieloletniej, bardzo kulturalnej wymiany poglądów, także w formie wiadomości prywatnych i na przeróżne tematy wnioskuję, że prawdopodobieństwo, iż plwk kogoś tak zwyczajnie nie lubi, bo tak - jest mniejsze niż szansa na wygranie kumulacji w lotto trzy raz z rzędu przez polskiego laureata Nobla w dziedzinie fizyki w roku, w którym polska reprezentacja zdobędzie mistrzostwo świata w piłce kopanej...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apas napisał/a:
wygranie kumulacji w lotto trzy raz z rzędu przez polskiego laureata Nobla w dziedzinie fizyki w roku, w którym polska reprezentacja zdobędzie mistrzostwo świata w piłce kopanej

Hold my beer
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
To znaczy, ja też tak myślałem, bo parę razy odpowiedział na jakieś moje pytania i w ogóle był zawsze, jak do rany przyłóż. Tym bardziej tu się zdziwiłem. No chyba że... Chciał mnie tym ostrzeżeniem właśnie jakoś... Bo ja wiem? Uhonorować, zrobić mi prezent na Święta, albo wręcz delikatnie dać do zrozumienia, że od tej pory mogę się uważać za przyjętego do społeczności. Taki chrzest!
Jak to dobrze, że w porę mi to wyjaśniliście. Jestem Wam niezmiernie wdzięczny. :-B

I przepraszam, żem posądzał Kolegę Plwk o jakieś niecne zamysły. Naprawdę jest mi wstyd.
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Apas napisał/a:
Proszę uprzejmnie.
Zauważ tylko, że te argumenty nie wspierają twojej tezy o 'zabytkowości' Pentaksa K-3 III czy K-1 II. Dla ludzi, którzy nie potrzebują rozbudowanych opcji filmowych, pasjonują się fotografią i potrzebują dobrych, ergonomicznych aparatów, którymi zwyczajnie generuje się masę radochy z każdego wyjścia w plener, robiąc przy okazji zdjęcia, którym nic nie brakuje z punktu widzenia zastosowań profesjonalnych czy potencjalnych publikacji - takie K-3 III jest doskonałym wyborem, podobnie jak wciąż K-1, głównie dla portrecistów i speców od landszaftu. .............itd

Nigdzie nie napisałem że wszyscy muszą się ze mną zgadzać i że wszyscy mają zacząć kupować bezlusterkowce .Pisałam tylko że K-1 nie spełnia moich oczekiwań przy fotografowaniu sportów konnych w przeciwieństwie do bezlusterkowca którym dwa razy miałem okazję fotografować. Pytałem gdzieś na forum jak wygląda zmiana pkt AF podczas fotografowania w LV. Może mógłbyś coś o tym napisać jak to jest w K-3 III. W K-1 jest to koszmar.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Wiktor - ale przecież o wadach, czy też 'specyfice' systemów AF w sprzęcie Pentaksa napisano opasłe tomy i dla nikogo rozsądnego nie powinno być tajemnicą, że to NIE JEST sprzęt do sportu czy ruchliwej przyrody. Nie oznacza ta, ze takich zdjęć nie da się Pentaksem zrobić - da sie jak najbardziej, czego przykład poniżej:


...ale istnieją aparaty, którymi mozna osiągnąć spektakularne efekty łatwiej, szybciej i przy o wiele niższym poziomie frustracji, a już NA PEWNO należą do nich współczesne bezlusterkowce, zwłaszcza te najnowszej generacji - wiem, mam drugi system bezlusterkowy, którego używam do filmowania, ale zdjęcia też przecież robi. Nie oznacza to jednak, ze K-1 czy K-3 III to 'złom i zabytek', bo w wielu dziedzinach fotografii, jak portret, pejzaż, fotografia podróżnicza, produktowa etc - to są doskonałe sprzęty, które pod względem jakości obrazka - zwłaszcza K-1 - biją na głowę o kilka lat młodsze konstrukcje.
Zaś co do K-3 III - tak, na pewno AF jest w nim dużo lepszy, najlepszy, jaki kiedykolwiek Pentax wsadził do aparatu. Czy jest lepszy od tego, co oferuje Sony a7 iV albo chociaż Lumix S5 w trybie fotograficznym? Nie, jest na pewno mniej funkcjonalny: ma mniej punktów i pokrywa mniejszą część kadru, jest też minimalnie wolniejszy, choć to zależy od obiektywu. Nie mam najnowszej gwiazdki 16-50, Pentaxa 70-210/4 czy UWA 11-18 więc nie mogę potwierdzić, ale czytam na zachodnich forach, że z tymi szkłami system AF z K-3 III pokazuje pazur jeśli idzie o szybkość. Na mojej, starszej szklarni wszystko działa na pewno szybciej, niż działało z K-5, nawet Tami 70-200/2,8 na śrubokręcie dostał młodzieńczego wigoru i śledzi mi zimorodki w locie. Czy to ci wystarczy do fotografowania sportów konnych? Nie wiem. Mogę mówić za siebie - Kadyszką, K-20 i pierwszą K-5 robiłem sporo przyrody, rozgrywki rugby, sporty walki. To było frustrujące, ale nabrałem takiej wprawy, że z K-3 III JA bym się o sporty konne nie martwił. Czy dotyczy to także ciebie - nie wiem...
A co do ostrzenia w LV - osobiście nie używam, ale zrobiłem mały eksperyment teraz na szybko: punkt AF wybierasz albo przez dotknięcie na ekranie, albo joystickiem (uwielbiam!) i aparat tam ostrzy. Sprawdzałem w singlu, nie mam teraz możliwości potestowania w ciągłym...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
sołtys napisał/a:

Hold my beer

Ja rozumiem, że nobel z fizyki to dla Ciebie pikuś, w tę trzykrotną wygraną też jakoś może uwierzę - ale nie ma bata, żebyś tek kawałek z polskimi kopaczami ogarnął, takie zwierze zwyczajnie nie istnieje :mrgreen:
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
adi24-78 napisał/a:
pytanie który warto kupić
K-1 II
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Będzie Pan zadowolony...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach