foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Co o tym sądzicie ?
https://www.fotopolis.pl/...warzanie-obrazu

Lightroom na pokładzie

Jedną z najciekawszych chyba nowości w nowej serii Galaxy jest fakt, że dzięki współpracy z Adobe, standardowym edytorem RAW-ów w ramach aplikacji Expert RAW jest Adobe Lightroom. Dzięki temu, użytkownicy od razu otrzymają dostęp do prawdopodobnie najlepszego rozwiązania na rynku mobilnej edycji.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Hmm, to samo co i wcześniej. Soft nie naprawi mi braku ergonomii i braku chęci do robienia zdjęć smartfonem. Fun factor dla mnie nie istnieje, a jest kluczowy ;-)
Smartfonem wciąż robię głównie zdjęcia paragonów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wydaje mi się, że dla wielu osób smartfon stanowi wymówkę, dlaczego nie wzięły aparatu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
Co o tym sądzicie ?

Bardzo dobra wiadomość. Sam używam mobilnego Lightrooma w S20 i o ile na początku miałem zastrzeżenia, to teraz działa to jak powinno.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Enzo napisał/a:
foto napisał/a:
Co o tym sądzicie ?

Bardzo dobra wiadomość. Sam używam mobilnego Lightrooma w S20 i o ile na początku miałem zastrzeżenia, to teraz działa to jak powinno.
A upewniłbym się jeszcze, że jak pobierzesz sobie ligtrooma do samsunga, jest taka opcja w Expert RAW instalacji Adobe Lightroom, to nie podlega on normalnej subkrypcji (no może z jakimś okresem darmowym)...
Z tego https://www.gamingdeputy....i-raw-od-adobe/ wynikałoby że podlega ;)
A to by oznaczało, że wydajesz 4.5k na samsunga po to żeby sobie wziąć subskrypcję ligtrooma... która to przez kosztuje około 600 zeta w pierwszym roku (https://www.adobe.com/pl/products/photoshop-lightroom/compare-plans.html)

A tutaj https://www.digitaltrends...w-editing-news/ mamy ciut jaśniej ;)
Tutaj też https://www.cnet.com/tech...photo-editing/.
Wynika, że jakąś bazową część zintegrowali za free (ale nie chwalą się co to jest... i obstawiam że nie jest to Lr) ale żeby już nawet używać/synchronizować się z lapkami Samsung Galaxy Book3 Ultra i Pro to trzeba wykupić subskrypcję (czyli najtańsze Lr tak mi się wydaje za ~10EUR) czyli to samo co napisałem wyżej ok. 600 zeta / rok :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
Soft nie naprawi mi braku ergonomii i braku chęci do robienia zdjęć smartfonem.

Specjalnie dla Ciebie.
Ejzo w ciągu najbliższych dni rzuci na swego Tik-Toka recenzję tego urządzenia. Zasubskrybujcie go, jeśli nie chcecie przegapić.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
incosgnitos napisał/a:
Wynika, że jakąś bazową część zintegrowali za free (ale nie chwalą się co to jest... i obstawiam że nie jest to Lr) ale żeby już nawet używać/synchronizować się z lapkami Samsung Galaxy Book3 Ultra i Pro to trzeba wykupić subskrypcję

Nic w tym dziwnego - płacisz za smartfona i to co na nim jest, więc nie rozumiem dlaczego miałbyś odpalać Lightrooma na kolejnych urządzeniach. Dla mnie jest super, bo mając pakiet fotograficzny Adobe mogę swobodnie poruszać się między używanymi aparatami i sprzętem do edycji używając tego samego oprogramowania i korzystając z synchronizacji mieć dane zdjęcia pod ręką. To bardzo wygodne.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Enzo, bardziej obawiam się, że kupując telefon, będziesz miał okrawek LRa na telefonie ale żeby synchronizować się z czymś innym będziesz musiał mieś subskrypcję. Ale w sumie dlaczego nie obrabiać wszystkiego w telefonie ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Michu, no tak, z tym gadżetem fun-factor wybija mi przez sufit. Dzięki!
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
incosgnitos napisał/a:
Ale w sumie dlaczego nie obrabiać wszystkiego w telefonie ;)

Nie ma przeszkód. Robię to od lat. Co ciekawe na średniopółkowym telefonie LR działa bardzo szybko. Trzeba mieć mocny komputer by dorównać. I jeszcze smartfony mają super ekrany.

Samsundż ma ten tryb DEX czy jak mu tam i ciekawe czy mobilny LR zadziała wtedy z monitorem? Jeśli tak to bajeczka :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Samsundż ma ten tryb DEX czy jak mu tam i ciekawe czy mobilny LR zadziała wtedy z monitorem? Jeśli tak to bajeczka :)

DEX tylko przesyła obraz, więc wszystko działa.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To można w mobilne Diablo Immortal na telewizorze pykać. Już po Canonie. Samsung pozamiatał!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Gdzie znaleźć tego LR w S20?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
Gdzie znaleźć tego LR w S20?

W sklepie Play.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdjęcia z konkursu Mobile Photography 2022. Kawał dobrego fota.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Michu, dzięki za linka. Pośmiałem się przy okazji z komentów pod artykułem. :-B
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Mój Xiaomi Redmi 9a, tak trudna nazwa, właśnie osiągnął wiek dwóch lat (słownie 2). Kupiłem go za równowartość 1500 kapibarskich Vdolców czyli na nasze to będzie 349 PLN. Autorytarnie stwierdzam, że to były i są nadal bardzo dobrze wydane pieniądze. Działa tak samo, może nawet lepiej. Jest na Androidzie 10 + jakieś sporadyczne aktualizacje zabezpieczeń. Bateria przy normalnym używaniu zapewnia zasilanie na 2 dni. Zdjęcia robi całkiem ok, raz się zrestartował. Piszę to bo we markecie koło mnie na obrzeżach cywilazcji jest sprzedawany nowy we cenie powyżej pińcet złotych.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Inflacja panie...

Pomyśl o biednych bambikach których nie stać nawet na tyle v-dolców.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach