Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
DxO PhotoLab 5
Jak w temacie; ktoś już kupił? I wypróbował ulepszone Deep Prime?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
80EUR za upgrade - czy ktoś kojarzy czy na black friday dawali lepsze deale? Co do zmian, to najbardziej rewolucyjne jest chyba beta wsparcie dla X-Trans. Reszta? Hmm, no raczej kosmetyka w tym momencie. Fajnie, że Deep Prime przyspieszy, ale już poprzedni z GPU był szybki (jak dla mnie). U Point control lines też spoko, usprawnienia w zarządzaniu "biblioteką" też fajne. Waham się czy brać.

BTW. wciąż przypominam trick z Operą i VPN z Ameryki - cena ta sama tylko USD zamiast EUR - około 50zł mniej. Potem jak powisicie trochę na stronie z koszykiem po dodaniu produktu, powinno wyskoczyć okienko z kodem PHOTOLABFILMPACK na DxO5 i FilmPack6 - obniżka o kolejne 30%. W efekcie powinno wyjść około 69$

Jestem po szybkim teście triala - u mnie na GTX 970 i Ryzen 9 3900X z 16GB RAM nie ma żadnej różnicy w czasie eksportu w DxO 4 i DxO 5 przy użyciu DeepPRIME. Wydaje mi się, że przeczekam tę aktualizację.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
W ub. roku sprzedaż promocyjna i BF dawały taką samą zniżkę. Deep Prime jakoś nie przyspiesza super. Na 92 zdjęciach z RawChalenge różnica wyniosła u mnie 40s przy czasie rzędu 24 min. Dodano nowy rodzaj poprawek lokalnych - nie wiem jeszcze czym się różnią od gradientu. Natomiast mam subiektywne wrażenie że po raz kolejny przyspieszyli ładowanie podglądów. Wydaje mi się że SmartLighting inaczej działa - porównałem fotki wołane 4 i 5. Te z 4 mają mniej kontrastu.

Doczytałem zapowiedzi i przyspieszenie DeepPrime ma być do 1.5 raza. Jak czytałem za pierwszym razem zjadłem przecinek :)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Też sobie daruję tą aktualizację, bo w moim przypadku znaczy wzrost wydajności by dała wymiana karty graficznej, ale obecnie nie stać mnie na wydanie ponad 1000zł za coś co normalnie powinno kosztować z 400zł
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Tak z ciekawości zajrzałem jakie są wymagania do obsługi tego oprogramowania i z zaskoczeniem zauważyłem, że program wymaga minimum Windowsa10 i nie takiej starej karty graficznej jaką posiadam. Widzę, że nie kupię już ich żadnego oprogramowania do czasu wymiany komputera na nowszy...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Na black friday jest promocja 50%. 49,5EUR upgrade (lub pewnie 49,5USD z trickiem, który opisałem powyżej). ~200zł może zaryzykuję, żeby tylko ich wesprzeć.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
A ja się zastanawiam: PhotoLab 5 czy sweterek z norweskim wzorem? :-/
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, sweterek, zawsze sweterek.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
bbartłomiej - :lol:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Że też oni nie mają innej płatności tylko Paypal.
Czuję się traktowany trochę tak, jakbym był niecywilizowanym kupującym.
A może ich biznes jest w jakimś raju podatkowym...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
fotonyf, ale o czym Ty mówisz? Ja wybrałem płatność kartą i dane karty podałem. Sam wybrałeś PayPal :lol:
Akurat Paypal wniósł trochę cywilizacji do płatności za przedmioty na aukcjach czy przy zakupach bezpośrednio od osoby fizycznej - dostajesz ochronę jako kupujący i środki PayPal może sprzedającemu zablokować, gdy przedmiot nie działa tak jak powinien. :shock:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
fotonyf napisał/a:
Że też oni nie mają innej płatności tylko Paypal.

A jaki problem jest z PayPalem?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
bbartlomiej,
Paypal faktycznie ucywilizował płatności w takich miejscach, gdzie kupuje się od osoby fizycznej, wtedy czuję się rzeczywiście bezpieczniej. Ale w momencie, gdy kupujesz od takiej firmy i karmisz Paypala, to wydaje mi się to zdecydowanie przesadne. Zwłaszcza, że przy zakupie przez sąsiadów zza Odry jest nieco inaczej.
Można łatwiej, prościej i taniej.
Kerebron, Opłata za opłatę jest delikatnie mówiąc - nie mała.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
fotonyf, nie ponosisz tej opłaty jako kupujący. Poza tym nie odpowiedziałeś po co wybrałeś sobie płatność PayPalem za DxO, a teraz marudzisz :-> masz tam dostępną płatność bezpośrednio kartą płatniczą.
Gdy przechodzisz do płatności przenosi Cię na stronę operatora płatności, gdzie masz do wyboru 13 rodzajów. Od kart, przez PayPala do idiotycznego Sofortu. Naprawdę nie wiem w czym problem :roll:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
fotonyf napisał/a:
Opłata za opłatę jest delikatnie mówiąc - nie mała.

Jaka opłata? Używam PayPala od lat i nigdy nie zapłaciłem grosza/centa więcej, niż cena, którą miałem zapłacić. :?:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
bbartlomiej,
może i marudzę :-) , ale nie jestem w płatnościach zbyt mocny, mimo, że kupuje sporo.
Mam tylko kartę płatniczą do przelewów internetowych, czyli taka wirtualną (czy jak to się tam nazywa...) i jeszcze nie zdarzyło mi się podawać jej numeru. Faktycznie, jeżeli o działa jak na przykład PayU lub Przelewy24 to jest OK, ale nie wchodziłem tak głęboko, przestraszyła mnie opcja Paypala i płatności normalną kartą. Może niepotrzebnie.
Kerebron,
Nie wiem jak Tobie, ale mnie Paypal przelicza walutę po takim kursie, że czasami wychodzi prawie 10% drożej. Dlatego unikam takiej płatności.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
fotonyf, a, o to chodzi. :-) Dawno nie używałem płatności walutowych, to już zdążyłem zapomnieć. Parę lat temu to były groszowe sprawy (na pewno nie 10% :shock: ). Może i drożej, niż powinno, ale bez tragedii i powodu, żeby się o to szarpać, IMHO.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
fotonyf napisał/a:
Nie wiem jak Tobie, ale mnie Paypal przelicza walutę po takim kursie, że czasami wychodzi prawie 10% drożej. Dlatego unikam takiej płatności.


Jeśli kupujesz na ebay-u to trzeba wskazać, żeby Twoją kartę kredytową obciążano kwotą w walucie oryginalnej a nie złotówkami po kursie Palpaya. Wtedy pójdzie po kursie Twojego banku. Mimo że "operatorem" płatności dla e-baya będzie Palpay. Poza tym warto zapłacić ten % więcej.

Jak kupowałem K-1 dwa razy musiałem reklamować zakupy - na konto sprzedawców poszła kasa, towaru nie było. Dwa razy pełna kwota wróciła i jeszcze coś zarobiłem na różnicach kursowych.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Jak coś kupuję to przelewam kasę na Revoluta, przewalutowuję i kupuję. Czasami można sporo zaoszczędzić
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie musisz przewalutowywać, Revolut zrobi to automatycznie przy płaceniu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach