bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nikon Z9
Czołem.

Nowa bestia dla reporterów:

https://www.nikon.pl/pl_P...rofessional/z-9
https://www.youtube.com/watch?v=l5wgMI5fNck
https://www.youtube.com/watch?v=EOZu5qnqLzo

W skrócie:
– brak migawki mechanicznej,
– wysoka rozdzielczość,
– wysoka szybkość,
– wysoka cena.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zapowiada się bardzo sprawny aparat
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Skrojony akurat pod Ejzo. Szkoda tylko, że nie ma Foveona...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jak zejdzie do 15 rozważę. Jeśli zejdzie.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Michu napisał/a:
Skrojony akurat pod Ejzo.

Dla Kytutra też!
Cytat
Detekcja ludzi, psów, kotów, ptaków, samochodów, motocykli, pociągów i samolotów.

Ciekawe, na co ustawi ostrość, gdy będziemy fotografować człowieka z psem wsiadającego do pociągu. Albo psa goniącego kota. Na motocyklu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Jeśli zejdzie.
Zejdzie. Może zająć to trochę czasu, ale zejdzie. Niegdysiejsze marzenie D2x teraz chodzi po 2-3 tysiące.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Profesjonalny kawałek cegły. Nikon chciał pokazać kto jest królem w Pruszczu i chyba mu wyszło. Dla mnie się bardziej podoba S 24-120/4 - lżejszy od posiadanej przeze mnie wersji.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, tylko trzy razy droższy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K, jak będzie sprzedawany w zestawie z aparatem (jak jego poprzednik), to cena się urealni i raczej będzie znośna. Zwykły 24-120 też w ofercie Nikona był za jakąś abstrakcyjną kwotę, nijak mającą się do rynku wtórnego.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Co tu gadać, inkredibile, bierzesz kredyt i fotografujesz bile.

Zastanawiam się tylko, kto się potem zajmuje edycją tych setek tysięcy zdjęć zarejestrowanych kilkoma wduszeniami (jakby to w poznańskiem powiedzieli) spustu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, niby jakieś tam edytorki i edytory są po redakcjach. W repo ma być szybko i najlepiej od razu, to i będzie. Do tego aplikację NX MobileAir od nowego roku mają udostępnić, co by to bezprzewodowo wszystko śmigało.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jak to nie ma lustra ni migawki, to co się może zepsuć w tym sprzęcie i co jest słabą stroną na dłuższą metę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, faktem jest, że 24-120/4 G na początku kosztował 6. W tej chwili można go wyrwać nowego za nieco ponad 2. Używki są niewiele tańsze, przez co nieopłacalne w zakupie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
ak to nie ma lustra ni migawki, to co się może zepsuć w tym sprzęcie i co jest słabą stroną na dłuższą metę.

Sam jestem ciekaw. Może wraz ze stabilizacją Pentax podrzucił im w gratisie kilka selenoidów?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Sam jestem ciekaw.
Odpowiedział miłośnik odklejających się gum, zachlapanej olejem matrycy i niezaciemnionej komory lustra. Cóż myślę, że Nikon potrafi wiele i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Mi w Panasonikach nagminnie padało tylne kółko nawigacyjne - we wszystkich 4 egzemplarzach GX7.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Będzie to jakaś mała kostka na nóżkach, która po iluśtam setkach tysięcy zdjęć (co w tym aparacie nastąpi szybko), "wyłączy" całość na amen. Chyba, że wcześniej zlokalizuje i wyłączy ją, jakiś rosyjski haker. Za drobną opłatą rzecz jasna. :mrgreen:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
A ta reklama to nie czcze przechwałki? Bo ja chcę 120 kl/s z czasem 1/30....
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Ten aparat jest, jak Chuck Norris. Potrafi zrobić nawet 120 zdjęć po 1 sekundzie każde, w 1 sekundzie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
To śledzenie to jakaś nowość w Nikonie, czy już w D6 takie rzeczy obsługiwali? Czy po prostu z każdą edycją lub firmware będą dorzucać nowy obiekt do śledzenia? :-) Dla fotografa w ruchu nieziemskie wsparcie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Czy po prostu z każdą edycją lub firmware będą dorzucać nowy obiekt do śledzenia?

Żółwie czekają w kolejce. A serio, z tego co czytam, to obecnie wypuszczają aparaty z naddatkiem mocy obliczeniowych, żeby można było w późniejszym terminie poprawić to co działało i uszczęśliwić użytkownika na siłę. Z bardzo dobrych wiadomości dla mnie jest dorzucenie aplikacji Nx Tether. Do studyjnych pstryków fantastyczna sprawa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach