Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rivelv napisał/a:
piwko proponuje

Piwko-pianka-pieniactwo?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Wygląda na to, że na forum potrzebna jest funkcja niańki. Nie może tak być, by na forum publicznym nie zostały docenione wspaniałe zdjęcia, pominięte wątpliwości sprzętowe i artystyczne rozterki.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Tak, temat się rozwinął, ale to dowodzi, że JEST potrzeba, aby o tym rozmawiać. I nie ważne, czy nazwiemy to "elitami", czy jak powiedziałeś RPM, "kręgami", to powinny się one cieszyć, że ktoś w ogóle ten temat poruszył i chce rozmawiać. Bo podobna sytuacja była (jak wielu z Was wie) na forum o Aparatach Tradycyjnych. Tylko że tam nikt nie chciał rozmawiać, nikt nie "wkładał kija w mrowisko", więc forum... Dołaczyło do krainy wiecznych łowów.
Skoro więc nie chcecie dialogu, tylko będziecie mnie dalej piętnować i oskarżać, że to co robię jest tylko "próbą zwrócenia na siebie uwagi i zdobycia taniego poklasku", to spoko. Tylko że powtórzę jeszcze raz. Nie wszyscy tak myślą, jak mówi "jedynie słuszna linia partii". To widać chyba aż nadto wyraźnie.
Szydząc ze mnie i próbując przykryć temat nie związanymi z nim żarcikami, nie zamieciecie go pod dywan.

I jeszcze dwa słowa do RPM, czy raczej do Rafała. Ja nie piszę "Wy" w sensie, że "wszyscy jesteście tacy, a tacy". Nie szufladkuję ludzi. Napisałem wiele razy (nie tylko tu), że na każdym forum, również na Pentaxie, są wspaniali, szczerzy i wartościowi ludzie. A przede wszystkim otwarci. Są jednak pewne... Kręgi, które są zamknięte, nieszczere i zaskorupiałe w swojej ortodoksji. To do nich mówię - "wy" i dobrze wiemy, o kogo chodzi (bez wskazywania palcem).
To nieuniknione, że będą się burzyć, szydzić ze mnie, próbować zdyskredytować i ośmieszyć moje wypowiedzi. To normalne, że będą mi zarzucać wszystkie możliwe grzechy, od megalomanii, po halucynacje, bo przecież poruszyłem tabu. Jestem zapatrzonym w siebie, domagającym się poklasku, rewizjonistą i trzeba mnie za wszelką cenę opluć.

Podsumowując - Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, i szanuję nawet tych, którzy nie kryją, że są moimi wrogami. Przeciwnie, zamiast się odwrócić na pięcie i obrazić (co niejeden pewnie by zrobił), ja wciąż uparcie szukam płaszczyzny porozumienia. Dialogu. Dlatego właśnie założyłem ten temat. I dziękuję wszystkim, że tak licznie i szczerze wypowiadają swoje zdanie.
Oczywiście zgadzam się, że i w realu isnieją takie same "kręgi" i że trudno się do nich przebić człowiekowi z zewnątrz. Jednak opinia, która krąży w internecie o Was, powinna dać Wam trochę do myślenia. Powielając zachowania z "reala", udowadniacie tylko, że ta opinia nie ma wiele wspólnego z prawdą. Szkoda...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lajki! Lajków na trzeba.

Mechanik, tracisz czas na bicie piany w kilku wątkach, bo to łatwiejsze od czegoś konstruktywnego, prawda? Brakuje Ci docenienia, dyskusji o zdjęciach? Dlaczego nie założysz wątku pt.: Pręgierz Mechanika, czy Na podnośniku i tam nie zaprosisz ludzi, którzy potrzebują tego co Ty. Pokazujecie zdjęcia, oceniacie, dyskutujecie. Zrób jakiś konkurs o złoty klucz francuski na najlepsze zdjęcie, recenzję itp. Wszyscy z nas temu przyklasną. W czym problem?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dodajmy polubienia. :evilsmile:
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Enzo, w tym problem, że założyłem taki temat (ze zdjęciami) i nikt nie zwrócił na niego uwagi. Natomiast Ty właśnie pokazałeś, że jesteś tym szyderczym głosem "elit", o którym napisałem przed chwilą. Zarzucasz mi (po raz kolejny) megalomanię, desperacką chęć zwrócenia na siebie uwagi i potrzebę docenienia. Nie zauważyłeś być może, że od wczoraj wieczora, dyskusja rozwinęła się na 4 strony i że nie wszyscy mówią to, co Ty. Widocznie więc, nie dla wszystkich jest to tylko "bicie piany".
Nie sądzę, żeby to była strata czasu i nie jest to wcale łatwiejsze od "czegoś konstruktywnego". Przeciwnie! Uparte szukanie dialogu z ludźmi, którzy tego dialogu nie chcą i są wściekli, że ktoś ośmielił się tknąć ich ciepłe, odgrodzone murem od pospólstwa, gniazdko, jest najtrudniejszą rzeczą pod słońcem. Znacznie trudniejszą, niż robienie zdjęć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mechanik napisał/a:
jesteś tym szyderczym głosem "elit"

Jest mi z tego powodu bardzo miło. Ponieważ elitami nazywasz ludzi, którzy zbudowali i nadal budują to forum dając coś od siebie. Gdyby byli tu jedynie, jak ich nazwałeś, klienci, oczekujący od innych sam nie wiem czego, to można by było zamknąć to miejsce zaraz po jego założeniu. Spotkania, które tak bardzo Cię bolą, nie stały się dziełem klientów a społeczności i ludzi, którzy postanowili wziąć na swoje barki ich organizację. Jeśli Tobie się wydaje (a sugeruje to Twój pierwszy post), że firma Pentax maczała w tym palce i jest to odgórna inicjatywa specjalistów od marketingu, to nie wiem gdzie Ty przezimowałeś te 8 lat.
Podsumowując - podważając pracę wielu ludzi tej społeczności oczekujesz konstruktywnego dialogu. Serio?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Enzo napisał/a:
Lajki!


Chciałem też to zaproponować, ale doszedłem do wniosku, że nie będę okrutny.

Mechanik napisał/a:
założyłem taki temat (ze zdjęciami) i nikt nie zwrócił na niego uwagi


Wszedłem na Twoją stronę i zajrzałem do krajobrazów, bo jestem pstrykaczem widoczków. Nie wiem, co tu wrzuciłeś, ale tam naprawdę jest słabo, więc sorry, ale...

P.S. Nie jeżdżę do Chabówki, znam stąd ledwie parę osób i nigdy nie byłem w tzw. ekipie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mechanik napisał/a:
w tym problem, że założyłem taki temat (ze zdjęciami) i nikt nie zwrócił na niego uwagi

Nie przyszło Ci do głowy, że mogły nie być na tyle ciekawe, aby ktoś zechciał je skomentować?
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Nadal szyderstwa. Ale jesteś w błędzie Enzo. To nie Wy tworzycie forum, tylko pospólstwo, od którego odgrodziliście się murem i od którego wymagacie, żeby "robili coś konstruktywnego", dzięki czemu forum będzie fotograficzne.
A że pospólstwo nie godzi się z takim stanem rzeczy, więc odchodzi. A forum umiera.
A ocena moich zdjęć jest dowodem, że nadal szukacie sposobów ośmieszenia mnie i wykazania, że jestem nienormalny.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Mechanik napisał/a:

A ocena moich zdjęć jest dowodem, że nadal szukacie sposobów ośmieszenia mnie i wykazania, że jestem nienormalny.


No i wszystko jasne.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mechanik, czyli twierdzisz, że społeczność umiera przez jednostki, które nic ze sobą do niej nie wnoszą, jedynie krytykują stan rzeczy i odchodzą obrażone? Ciekawa hipoteza.
Mur, pospólstwo, elity... Pan polityk? Karierę wróżę.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Mechanik, o zdjęciach już od dawna na forum się nie pisze lub pisze niewiele, mało też osób je pokazuje chociaż umie je robić. Tak jak już było wielokrotnie wspominane dużo osób przeszło do fejsow, instagramów... zmieniło system.
Taki chociażby Fuj ma grupę tylko na FB - też fajną, tak mi się wydaje bo rzadko tam zaglądam.
Takie czasy. To nie ma nic wspólnego z Twoją osobą
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Full disclosure - nie jestem ani członkiem Twojej grupki kolegów, ani członkiem "elit", na które się obraziłeś.
Mechanik napisał/a:
Enzo, w tym problem, że założyłem taki temat (ze zdjęciami) i nikt nie zwrócił na niego uwagi. Natomiast Ty właśnie pokazałeś, że jesteś tym szyderczym głosem "elit", o którym napisałem przed chwilą.
O proszę, to masz monopol na ferowanie kto mówi jak myśli, a kto mówiąc "hejtuje" i pokazuje, ze jest głosem "elit", z którymi walczysz?
Mechanik napisał/a:

Skoro więc nie chcecie dialogu, tylko będziecie mnie dalej piętnować i oskarżać, że to co robię jest tylko "próbą zwrócenia na siebie uwagi i zdobycia taniego poklasku", to spoko. Tylko że powtórzę jeszcze raz. Nie wszyscy tak myślą, jak mówi "jedynie słuszna linia partii". To widać chyba aż nadto wyraźnie.
Szydząc ze mnie i próbując przykryć temat nie związanymi z nim żarcikami, nie zamieciecie go pod dywan.
Czasem jak czytam u Ciebie takie fragmenty, to nie wiem czy żartujesz czy naprawdę postawiłeś się w pozycji jedynego słusznie walczącego obrońcy otwartości na forum.
Mechanik napisał/a:
Ja nie piszę "Wy" w sensie, że "wszyscy jesteście tacy, a tacy". Nie szufladkuję ludzi.
A to ciekawe, bo jak ktoś Cie próbuje sprowadzić na ziemię, to zarzucasz członkostwo w kręgu "elit", który jest be.
Mechanik napisał/a:
Ja nie wchodzę cały na biało i nie żądam kwiatów.
No właśnie dokładnie to robisz i jeszcze się obrażasz jak jest Ci zwracana uwaga.
Mechanik napisał/a:
Pszczołowaty, czy według Ciebie, po ośmiu latach, jestem wciąż "nowy i niezorientowany w specyfice tego forum"?
To nie do mnie, ale ja Ci odpowiem - tak najwyraźniej jesteś niezorientowany. 8 lat i 256 razy zaangażowałeś się w forum? Są tu o wiele aktywniejśi użytkownicy. Ile razy przez te 8 lat zorganizowałeś jakąś zabawę dla wszystkich, żeby zostać zapamiętanym? Ile razy przez te 8 lat zaprezentowałeś jakiś swój projekt fotograficzny, który można obejrzeć i ocenić, a nie losowe pstryki? Ile razy można było dostrzec jakiś progres w Twoich pracach? Ile razy wziąłeś udział w zabawach organizowanych przez innych? Czy może nie wziąłeś udziału, bo nie było zaproszenia dla Mechanika? Od razu odpowiem - ja też tego nie robiłem, może poza Jednym Portretem, ale ja nie płaczę że jestem ignorowany i mój wkład nie jest doceniony, a Ci tam w kąciku co się lepiej znają, to sobie bardziej wesoło dyskutują...

Tak na forum są grupki ludzi, którzy znają się lepiej, bo (niespodzianka!) znają się -naście lat i budowali tę społeczność zanim w ogóle pomyślałeś o zapisanu się do niej! To nie jest nic dziwnego. Co jest jednak nie do końca fajnie, to że da się zauważyć, że siebie traktują lepiej i mniej rygorystycznie niż innych. To jedyne z czym się zgadzam.

Cała reszta? Dajże spokój, nikt nie ma obowiązku łechtać Twojego ego tylko dlatego, że dołączyłeś do jakiegoś forum. Może tę energię przelej w fotografię i z takim samym zapałem jak walczysz z wiatrakami, to wstawaj rano na wschody słońca i podciągnij swoje zdjęcia krajobrazów? Może wtedy ktoś zareaguje. Odrobiłem pracę domową i przejrzałem te Twoje 256 postów które kontrybuowałeś od 2014 roku - naprawdę nie wiem czego oczekujesz. Jesteś ziarnkiem piasku na plaży i krzyczysz, że inne ziarnka lubią się bardziej niż Ciebie.
I szczerze - z Twoich WSZYSTKICH wstawionych tu zdjęć zrwóciło moją uwage JEDNO. Wątek drzewa, stary czarno-biały porysowany negatyw. Że wrzuciłeś zdjęcia i nikt nie zareagował? Może były zwyczajnie nijakie? Czy Twoje wrzucenie zdjęcia do wątku obliguje innych do reakcji na nie? Naprawdę szkoda mojego czasu na komentowanie kolejnych zdjęć chmur, kwiatków czy konarów drzew.

Czy to jest pierwsza grupa społeczna w Twoim życiu jakiej jesteś częścią? Myślałem, że tak wyraźna i głośna potrzeba walidacji zanika w ludziach po skończeniu liceum. W ogóle zdaje się, że nie potrafisz się pogodzić z małym zaangażowaniem ludzi na forum w cokolwiek. Ominęły Cie chyba zmiany społeczne ostatnich lat, gdzie ludzie żyją szybciej, nie angażują się w trudniejsze czy bardziej długotrwałe projekty, a ich uwaga jest powierzchownie rozproszona na setkach tematów, a na żadnym głębiej - z tym też będziesz walczył lub się obrażał?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mechanik napisał/a:
Nadal szyderstwa. Ale jesteś w błędzie Enzo. To nie Wy tworzycie forum, tylko pospólstwo, od którego odgrodziliście się murem i od którego wymagacie, żeby "robili coś konstruktywnego", dzięki czemu forum będzie fotograficzne.
A że pospólstwo nie godzi się z takim stanem rzeczy, więc odchodzi. A forum umiera.
A ocena moich zdjęć jest dowodem, że nadal szukacie sposobów ośmieszenia mnie i wykazania, że jestem nienormalny.
Oho, syndrom oblężonej twierdzy. How sweet.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Wasze wypowiedzi, zwłaszcza ostatnia (ta długa na kilka stron) są dla mnie tak oczywiste i przewidywalne, jak to, że po nocy przychodzi dzień. I tak naprawdę, są miodem na moje uszy bo tylko potwierdzają, że nic sobie nie uroiłem. Zwróćcie też uwagę, że jednak kilka osób mnie poparło, ale to tylko dolało oliwy do ognia. Krytyka już chyba wyczerpana, temperatura jednak rośnie. Nie zastanawiam się, czy przyjdą po niej wyzwiska, bo to jasne. Pytanie tylko, czy jeszcze przed południem, czy trochę później.

Ja też sobie pozwolę na małe szyderstwo. Dajecie się prowokować, jak dzieci.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Na forum są wątki, w których oddaje się głosy na zgłoszone prace (PEN7AX, J.A.,RC). Nie ma już Oczka, nie ma Fototurnieju ale w innych nadal można dostać :-B za to co się zaprezentuje. Czyli opcja 'lajków' jednak jakby jest (wiem, ikonka nie taka ;-) ).
Brak komentarzy czy 'lajków' jest dla mnie wskazówką, że to co zamieściłem nie jest wystarczająco dobre.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mechanik, wszystkich którzy mają zdanie lekko odmienne od twojego zaliczasz do tych strasznych elit?

Nieźle
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mechanik napisał/a:
A że pospólstwo nie godzi się z takim stanem rzeczy, więc odchodzi. A forum umiera.
Chłopie, nosi Cię, to zrób coś. Zorganizuj jakiś konkurs, zaproś ludzi na plener, zaproponuj dyskusję o fotografii, wrzuć jakiś akt.

Forum w tym kształcie ma ponad 15 lat, a cała społeczność jeszcze więcej. Zawsze ktoś będzie pełnił rolę tego, który był wcześniej, jak i tego, który był później. Tylko że to nie jedyna miara obecności na forum. Bo dochodzi jeszcze aktywność na nim. Jest szalona rzesza tych, którzy czytają forum i rzadko się odzywają, mniejsza grupa tych, którzy dyskutują, a garstka tych, którzy tworzą. No i jeszcze filtr tych którzy się znają z reala i nie znają z reala. Jak chcesz z tym dyskutować? Tak po prostu jest.

Każdy znajduje tutaj coś dla siebie (oprócz giełdy) :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Taki chociażby Fuj ma grupę tylko na FB - też fajną, tak mi się wydaje bo rzadko tam zaglądam.

Na Nikoniarzach też działają, podobnie jak użytkownicy Sony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach