bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, no właśnie o to mi chodzi. Ktoś kiedyś zmieni układ albumów albo przerzuci fotkę w inny folder (lub ją usunie) i link się zmieni. Zdjęcie zniknie z JA. Mógłbym sam linkować, ale fotki są na tyle małe, że możemy chyba czekać na jorge i trzymać je tu na serwerze. Nie będzie problemu. Zresztą jest nast coraz mniej, więc i ilość pracy przy tym coraz mniejsza :-(
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dobra, tak tylko palnąlem ;-)
Niech będzie po staremu :-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Cytat
Zresztą jest nast coraz mniej,

Ostatnio to chyba tylko w trójkę (powalos) się tłoczymy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Skończyłem pierwszą styczniową. Pora nauczyć się wywoływania.
W razie czego mam czas na drugą rolkę, gdybym coś dokumentnie spaprał w koreksie - ale to chyba nie może być aż tak trudne... :-P
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, nie jest. Byle nie zamienić wywoływacza z utrwalaczem. :evilsmile: Głowa do góry. Będzie ok.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Nieźle! Ja dopiero 6/12 klatek zrobiłem. Myślałem, że na ten rok wymyślę sobie jakiś projekt, ale dalej jest w powijakach :-(
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
Byle nie zamienić wywoływacza z utrwalaczem.
Tyle to ogarnę :lol:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Właśnie zamówiłem nowe 5L Kodaka XTOL i mam nadzieję, że się nie pogniewacie za podmianę wywoływacza? ID-11 zostało mi niecałe 1,5L więc może na styczniowe i lutowe filmy. Ciekawe czy XTOL mi nie zdechnie.

Poprawiona lista poniżej:

01. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax M 50mm/1.7. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
02. bbartlomiej | Bronica SQ-B | Zenzanon 80mm/2.8 | Ilford HP5+ | Ilford ID-11/Kodak XTOL
03. powalos | Revueflex AC2 (Chinon CE4) | Auto Revuenon 45/2.8 (naleśnik) | Fomapan 100 | Rodinal i HC-110 | oraz AGFA Isolette (6x6) Apotar 85/4.5
04. Mirek | Pentax MZs | Pentax FA 31/1.8 Limited | Rollei Retro 400s | Kodax Xtol lub R09
05. Ryszard | Pentax ME-Super | Pentax K 50/1.4 | Fomapan 200 | Fomadon R09
06. Krzysiek K. | Mamiya C220 |Sekor 80/2,8 | ? | ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej, to rozpuść w 2,5 litra wody. Było sporo - swego czasu - o tym na forum.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja też robię koncentrat. Tylko trzeba o tym pamiętać przy robieniu zupy.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
:-B tak, pamiętałem o tych dyskusjach jeszcze z alkosem. W lutym rozrobię koncentrat jak radzicie. Swoją drogą, znów znalazłem świeży wątek o problemach Xtola https://www.largeformatph...control-issues, z 2021. Mam nadzieję, że znów to rozwiązali.
Ludzie tam mówią, że identycznym zamiennikiem jest Adox XT-3.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Takie pytanie mam... czy trzeba samemu wywoływać?
Nie mam obecnie na to ani czasu ani warunków :( Koreks kiedyś 100 lat temu moja mama miała ;) ale już już raczej się pożegnał z naszą rodziną
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie ma takiego założenia w warunkach tej zabawy.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
incosgnitos napisał/a:
Takie pytanie mam... czy trzeba samemu wywoływać?

W Krakowie będziesz pewnie miał zakłady które wywołają dowolny film. W małych miejscowościach mógłby być problem z wywołaniem filmu w tradycyjnym procesie. Wtedy zostałby film do wywoływania w maszynie (do procesu C-41, np. Ilford XP2).
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
incosgnitos, swego czasu startowałem tutaj na XP2, przyjemny film.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Właśnie dopytałem mamy czy już się pozbyła sprzętu z ciemni ;) i proszę... coś tam się zachowało...
Ale zanim to uruchomię to pewnie pół roku minie ;)
Zobaczę czy mi się uda coś wykombinować... z działających sprzętów na kliszę to tylko ZX-7 mam... znaczy wiem że działał 7 lat temu... ale teraz muszę baterie jakieś znaleźć i włożyć mu żeby się przekonać czy działa..., praktica mtl-3 niestety migawka zacina się w połowie...padła...
Nie wiem czy to jednak przystoi z takim sprzętem do tego grona dołączać ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
incosgnitos napisał/a:
Nie wiem czy to jednak przystoi z takim sprzętem do tego grona dołączać ;)
Aaa tam, nie przystoi. Ty nas tutaj nie bajeruj. Rolka co miesiąc, jedno zdjęcie do publikacji, da się ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Rolka co miesiąc, jedno zdjęcie do publikacji, da się ;-)

Czasami trzeba się mocno sprężyć i samomotywować. :-P :lol:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Przecież wiem, powalos ;-)
Raz skończyłem, dwa odpadłem... Oj tam, oj tam... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach