jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Klawiatura (i myszka) bezprzewodowa do Windowsa i Maca
Czołem grupa!

Jestem w procesie reorganizowania sobie miejsca do pracy i rozrywki i szukam klawiatury (i myszki), która by była bezprzewodowa i obsługiwała wygodnie zarówno Windowsa, jak i Maca.

Znalazłem taką fajną klawiaturę (dobra cena i parametry, bo ma klawiaturę numeryczną, ale przede wszystkim obsługuje zarówno USB jak i bluetooth - choć może tego nie potrzebuję, aronoł) co się zowie Natec Dolphin. Ma wszystko co portrzebuję, cena też ok (150 ziko), ale nie obsługuje Maca.

Po co mi tyle tego? No bo chciałbym obsłużyć 3 kompy: 1) służbowy na Widowsie, który początkowo będzie podpięty do stacji dokującej przez USB-C, 2) starego PC bez obsługi bluetooth 3) Prywatno/służbowy Mac Book Air, który być może będzie się na podobnej zasadzie łączył co 1. Docelowo chciałbym mieć monitor, który będzie miał już funkcję takiej stacji dokującej.

Hilfe.

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja tam się nie znam ale marka Natec do mnie nie przemawia (kojarzy mi się z marketówkami typu Manta i Esperanza) a na pewno Logitech robi robotę w temacie bezprzewodowości. (Moduł unifying)

Wiem że chcesz coś co ma bluetooth ale np moja mysz z unifying ma też bluetooth więc można ją podłączać w dowolny sposób.

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam Logitecha MX Keys i MX Master 2s - obydwa urządzenia mają przełączniki do sterowania 3 urządzeniami (może być winda, mac, android). Polecam, aczkolwiek trudno mi cokolwiek powiedzieć o pracy tegoż na kablu - od początku unifying.

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
A ja bluetooth wlasnie nie polecam - bo jak dziala, to jest OK ale np. systemu juz z tym nie zainstalujesz, ustawien BIOSu nie zmienisz etc. Dongle na usb jest duzo lepszym rozwiazaniem.
Od lat uzywam Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop: https://www.euro.com.pl/k...medium=referral i mogę polecic. Myszka na kształt pionowej, wiec mniej niszczy nadgarstek. Klawiatura tez super. Warto. Jedyny minus, to ze dongle jest parowany z resztą zestawu - jak zgubisz, to wszystko na śmieci. Logitech z tym unifying ma duzo lepsze podejscie.

Do przelaczania miedzy komputerami (sluzbowy/prywatny) uzywam switcha usb. Przyciskiem wybierasz do ktorego kompa USB jest wpiete. Do tego switcha mam podlaczonego huba z tym donglem i rozne inne rzeczy.

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Michu napisał/a:
Mam Logitecha
również
bbartlomiej napisał/a:
A ja bluetooth wlasnie nie polecam
również :-/

A konkretnie, o ile myszki jeszcze ok, to klawiatury na bt (a przerobiłem kilka) zachowują się nieprzewidywalnie. Choć i myszy czasem potrafią zrobić psikusa. Podejrzewam że to bardziej kwestia obsługi bt w systemie.

bbartlomiej napisał/a:
Logitech z tym unifying
Polecam, zwłaszcza jak jest i myszka i klawiatura, wystarczy jeden port usb. Nie wiem czy zadziała na Mac'u.

Ja w końcu kupiłem "stację roboczą". Wszystko jest na kablach a laptopa podłączam jednym usb i mam wszystkie urządzenia i dodatkowe monitory.

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Nie ma tak, że klawiatura "nie obsługuje" MACa. W najgorszym wypadku możesz przemapować klawisz win na CMD i prawomlask na option.

Jeśli chcesz pełnowymiarową to zobacz np. Keychron K10
https://www.keychron.com/...anical-keyboard
Keychrona akurat nie mam, ale ma bardzo dobre opinie i w zasadzie to czekam aż wypuszczą z powrotem TKL z czerwonymi przełącznikami :D
Z myszki to trackball :mrgreen:

skaarj, Ja zrozumiałem że to chodzi o to żeby bezprzewodowo działała na macu bez adapterów (czyli bluetooth) a nie kwestia mapowania klawiszy.

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
No to zwykła klawiatura bluetooth, przecież każda zadziała :)

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rysiekll napisał/a:
kupiłem "stację roboczą". Wszystko jest na kablach a laptopa podłączam jednym usb

Kupiłeś "stację dokującą" [doka], workstation to zupełnie co innego, tak się określa wysokowydajne kompy/lapy najczęściej pod CAD/GIS

Wiele nowych Logitechów pracuje zarówno na na BT jak i unifying, przy czym po BT można sparować nawet do 3 kompów, przełączanie klawiszem czy suwakiem. Fakt że z czegoś takiego nie postawisz systemu i nie pogrzebiesz w BIOSie - ale jak często to robisz, raz na rok? Do takich rzeczy można trzymać pod szafą najprostszy zestaw po kablach, za pińcet groszaków.

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dobrą klawiaturę i mysz polecił Michu, ewentualnie można się zastanowić nad wersją 3 (mz cena/jakość przemawia na korzyść wersji 2).
Ja uwielbiam klawiatury z Thinkpadów. Dla mnie są wspaniałe. Można sobie taką kupić: https://www.sklep-lenovo....y40x49521.html, (sklepu nie znam, wyskoczył mi w wyszukiwarce).
Jeśli do pracy i zabawy nie zapomnij o padzie do Xboxa, nie podłączałem do komputerów z Windows, ale z Makiem działa jak złoto ;)
I jeśli się dużo pracuje, i ma się problem z nadgarstkiem (bo ściskam mysz jak by mi ktoś miał ukraść) to jakiś tablet płytkowy, to jest tanie, a można sobie ulżyć. Np. narysować nagą panią/w wersji dla Pań nagiego Pana itp.
A tak naprawdę, największy problem będzie ze stacją dokującą wysokiej jakości i spełniającą wymagania. Tu koszt będzie gruby.

greentrek napisał/a:
Kupiłeś "stację dokującą"
oczywiście :-B

Jaką?

White napisał/a:
Jaką?
Pytasz o stację?

Do Delli używamy TB16. Działa jak złoto, ale po aktualizacji oprogramowania.
Do moich Asusów, z racji wcześniejszego komputera bez portu (usbc/tb) z ładowaniem, używam i-tec USB3.0. Również sobie chwalę (w tym wypadku jeden kabel to zasilanie i drugi stacja). Nie jest to rozwiązanie najwyższych lotów. Raz na kilka dni potrafi się "wyłączyć".

P.S. Z klawiaturami na bt nie mam dobrych wspomnień niestety. A szkoda, ponieważ
greentrek napisał/a:
Wiele nowych Logitechów pracuje zarówno na na BT jak i unifying, przy czym po BT można sparować nawet do 3 kompów, przełączanie klawiszem czy suwakiem
całkiem zgrabnie działa. U mnie była para komputer i telefon.

rysiekll, tak, o stację. Dzięki za info bo Della nie znałem za bardzo, a robi fantastyczne doki jak widać. Np. D6000 z DisplayLink. Korci, ale w zeszłym roku wydałem tyle piniendzy na sprzęty, że boję się spojrzeć w lustro. Dlatego postanowiłem teraz wydawać tylko na kobiety i wino. Będzie taniej ;) Ale kusi. :evilsmile:

Skocz do: