Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
bbartlomiej, trzeba go przymknąć do f/8 i jest bdb, na długim końcu trochę gorzej. Stabilizacja czyni cuda, AF jest dla mnie OK, ale nie miałem do czynienia z topowymi puszkami i szkłami innych systemów.
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
bbartlomiej, Przypomniałem sobie że na dpreview są pliki w pełnej rozdzielczości w RAW. To się pobawię obróbką.
Wczoraj pooglądałem trochę sensownych recenzjii i jednak zostawiam sobie jako podstawową puszkę EM1mk2, do krajobrazów będę wykorzystywał Fujifilm x-t1. Do streeta mam X100 i X-E1. Jednak nie ma sensu płacić 9990 za nowa puszkę OM-1 bo ja tego nie wykorzystam. Lepiej dokupię jakiś fajny obiektyw pro, może coś polecisz? : z M4/3 mam obecnie Zuiko 14-150 4,5-5,6 ; II 45/1,8 Zuiko ; 25/1,7 Panas, 25/1,8 Meike , 12-40 2,8 Pro.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
eagle70 napisał/a:
jako podstawową puszkę EM1mk2, do krajobrazów Fujifilm x-t1. Do streeta mam X100 i X-E1. z M4/3 mam obecnie Zuiko 14-150 4,5-5,6 ; II 45/1,8 Zuiko ; 25/1,7 Panas, 25/1,8 Meike , 12-40 2,8 Pro.


Z taką ilością sprzętu na ulicy pewnie dorabiasz jako prestidigitator :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Brakuje czegoś szerszego, tak od 8 mm.
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
Kuba Nowak napisał/a:
eagle70 napisał/a:
jako podstawową puszkę EM1mk2, do krajobrazów Fujifilm x-t1. Do streeta mam X100 i X-E1. z M4/3 mam obecnie Zuiko 14-150 4,5-5,6 ; II 45/1,8 Zuiko ; 25/1,7 Panas, 25/1,8 Meike , 12-40 2,8 Pro.


Z taką ilością sprzętu na ulicy pewnie dorabiasz jako prestidigitator :mrgreen:



Wiesz jak bym miał z tego kasę to mógłbym nosić na szyj te dwa aparaty.
A tak na poważnie, na ulice zawsze biorę tylko jeden aparat i jeden obiektyw i to te najmniejsze X-E1 z TTartisan 35 1,4 to naprawdę mały zestaw a fotki wychodzą przednie . Już wyrosłem z noszenia 3 aparatów i pięciu obiektywów. Dlatego też wolę mniejsze i lżejsze zabawki. W sumie jak bym Ci napisał ile mam obecnie aparatów to byś się zdziwił i zaśmiał pewnie ale to po prostu taki konik , lubię popstrykać czymś fajnym w sumie za niewielkie pieniądze.
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
plwk,
Tak wiem , że szeroki kąt jest obowiązkowy a teraz wyszedł fajny zoom Zuiko Pro 8-25 4,0 ale 4k trochę mnie odstrasza i w sumie jest chyba tylkodo wyboru ED 9‑18 mm 1:4.0‑5.6 za ok 2k.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
eagle70, podziwiam, sam bym nie wiedzial co robić z taką ilością korpusów :D
Z szerokiego kąta mogę polecić tani 9-18/4.0-5.6 (ekstra maleństwo, zobacz fotkę na poprzedniej stronie) lub drogi 7-14/2.8. Odpowiedniki z Panasonica są równie dobre.

9-18/4.0-5.6 sprzedaje się używany za 1000-1300zł. Mój poszedł w tym tyg. za 1200zł na olx.
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
bbartlomiej,
Obecnie Zuiko 9-18/4,0-5,6 jest najtaniej za ok. 1400 zł
Wczoraj przeglądałem szerokokątne i znalazłem Samyanga 12 2.0 z mocowaniem FX lub tańszy 7artisan 12 2,8 fx manualne ostrzenie. Zapnę do X-T1.
Na razie w Olku będę używał 12-40 2,8 to odpowiednik 24-80 w FF więc tez może być.
Dzięki za pomoc
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
A Laowa 7,5mm F2,0 manualny?
1
2
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
eagle70, cierpliwy i kamień ugotuje czy jak to tam szło :-)
Teraz jest szansa na tani E-M1 mark2. Sporo ludzi wyprzedaje sprzęt, bo zrobiło preordery na OM-1. Jeden magik wystawił prawie nowy E-M1 mark2 za 1700zł :-D Normalnie sprzedają się za 2500-2900zł. Swojego wystawię jak preorderowy szał się skończy :-D
Jakaranda, fajna, a używa ktoś z Was rzeczywiście manualnego szerokiego kąta? Dawniej pod wyjazdy rozważałem któregoś Irixa, ale ostatecznie wziąłem szkło z AF - bałem się o wygodę użytkowania.
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
Jakaranda napisał/a:
A Laowa 7,5mm F2,0 manualny?
1
2


Za drogi jak dla mnie oglądałem zdjęcia tego Samyanga i dla mnie ok można kupić za ok 800 zł

P.s Fotki wyglądają super, przeglądałem fotki na flickr i szczerze powiem , że z Olkiem to świetny Duet. Trzeba ochłonąć, sprzedać trochę zbędnej szklarni po Pentaxie i zastanowić się lepiej co kupić do Olka.
Dzięki za podpowiedź :-)
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
bbartlomiej napisał/a:
eagle70, cierpliwy i kamień ugotuje czy jak to tam szło :-)
Teraz jest szansa na tani E-M1 mark2. Sporo ludzi wyprzedaje sprzęt, bo zrobiło preordery na OM-1. Jeden magik wystawił prawie nowy E-M1 mark2 za 1700zł :-D Normalnie sprzedają się za 2500-2900zł. Swojego wystawię jak preorderowy szał się skończy :-D
Jakaranda, fajna, a używa ktoś z Was rzeczywiście manualnego szerokiego kąta? Dawniej pod wyjazdy rozważałem któregoś Irixa, ale ostatecznie wziąłem szkło z AF - bałem się o wygodę użytkowania.


Miałem 10-20 Sigmę z K5IIs i tez ostrzyłem manualnie ze statywu więc nie ma problemy. Używam bardzo dużo manualnych obiektywów w X-T1 wspomaganie ostrzenia jest świetne.

A co do EM1Mkii to rzeczywiście ceny mocno spadły tak jak i EM5mkii - to najlepszy moment wejścia w M4/3 zwłaszcza że Panasonic wypuścił GH-6 i teraz pewnie GH-5 i G9 będą w super cenach.
Ech , po co kupowałem EM1MKii w " tej promocjii" 5,3 k jednak kupowanie nowej puszki nawet w lepszej cenie się średnio opłaca. Dobrze że na szkłach tak się dużo nie traci
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Im rzadziej się wymienia, tym mniej się traci :idea: ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
używa ktoś z Was rzeczywiście manualnego szerokiego kąta

Na K-1 używam Samyanga 14/2.8.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Michu napisał/a:
W tej chwili aparat dla początkujących ma specyfikację i możliwości sprzętu dla zawodowców sprzed kilku-kilkunastu lat. Czy to dobrze? Dla nas, amatorów bardzo dobrze, ale ciekaw jestem dokąd to nas zaprowadzi.

A dokąd nas zaprowadził rozwój technologii mikrokomputerowej? Gdy po raz pierwszy odpalałem swojego ZX Spectrum to zaliczyłem opad szczeki z powodu niesamowitych możliwości tej maszyny. Kilkadziesiąt lat później zegarek, który mam na ręce ma większą wydajność obliczeniową, a komputer na moim biurku bije na głowę superkomputery z czasów ZXa. Moje pierwsze własne auto to by maluch, dziś jeżdżę samochodem, któremu wydaję polecenia głosowe a on słucha i je wykonuje... Nie mam z tym większego problemu, generalnie...
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
, a używa ktoś z Was rzeczywiście manualnego szerokiego kąta?

Ja używam. Jak wiem, że będę cały czas fotografować N + 70-200, to do kieszenie biorę Olympusika OMD 10 z Laową 7,5 mm, żeby zrobić kilka ogólnych widoków. W najbliższą sobotę też tak się wybieram.

Apas - ZK Spectrum Plus to też był nasz najpierwszy komputer :-D . A moja pierwsza komórka to był Panasonic, który w potrzebie mógł i do samoobrony posłużyć, ale uchwyty w torebkach się urywały.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu napisał/a:
nie wiem, czy też tak macie, jego premiera nie wzbudziła we mnie absolutnie żadnej emocjonalnej reakcji. I nie chodzi o standard m4/3. Podobnie miałem w momencie premiery Canona R3, Nikona Z9 czy Sony A1.
No, w przypadku Z9 raczyłem się podekscytować, że bezlusterkowiec ewoluował do bezmigawkowca. To niesie pewne nowe możliwości. Poza tym racja, Michu, 120fps czy 1200fps to już jeden pies...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
No nie przesadzajmy, że 120fps i 1200fps to obojętne. Operatorzy szybkich kamer mogą się nie zgodzić :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy filmowaniu kolibra zauważycie różnicę. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
My tu się opędzamy od latających szczurów, a Ty mi o kolibrach... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach