Max Alder  Dołączył: 28 Kwi 2021
Czy jest sens wymienić KX na K-50 ?
Dzień Dobry

Czy jest sens wymienić KX na K-50 ?

Czy odczuje wyraźna poprawę ?

Interesuje mnie tylko jakość zdjęć - mam obiektywy 50 i 35 mm Pentaxa

pozdrawiam serdecznie

Max
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pokaż jakieś fotki. łatwiej będzie się odnieść
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
16 Mpx zamiast 12Mpx.
Maksymalne ISO 51200 zamiast 12800.
Większy zakres dynamiczny.

https://cameradecision.com/compare/Pentax-K-x-vs-Pentax-K-50
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Powinna już być różnica widoczna
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Max Alder, czy ograniczeniem jest cena? Ja bym polował na K5, K5II. K50 to wielka niewiadoma mając na uwadze liczne awarie selenoidu.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
rychu napisał/a:
Max Alder, czy ograniczeniem jest cena? Ja bym polował na K5, K5II. K50 to wielka niewiadoma mając na uwadze liczne awarie selenoidu.


Po prostu trzeba z góry założyć że awaria wystąpi. Powiedziałbym, że mając 2 prawe ręce lub zlecając komuś wymianę elektromagnesu ryzyko jest żadne. Koszt usunięcia samodzielnie to cena dawcy, uszkodzonego MZ-50. Można się zamknąć w granicach 100 zł. Wymiana poza serwisem - 100 zł + koszt pozyskania dawcy. W serwisach od 350, 400 zł w górę i nie zawsze chcą mówić co zrobili. A ile K-30, K-50 itp. nie doświadczyło awarii - tego nie wiem, bo ich właściciele się tym nie chwalą.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Moim zdaniem lepiej sprężyć się na K-70, jak za drogo - to K-5 w wybranej wersji.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
K-70 to by był bardzo dobry wybór bo aparat jest super
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
rychu napisał/a:
Max Alder, czy ograniczeniem jest cena? Ja bym polował na K5, K5II. K50 to wielka niewiadoma mając na uwadze liczne awarie selenoidu.
Z tym selenoidem to jedna wielka ściema, a nie niewiadoma.
W jaki sposób niedomykanie przysłony może powodować niedoświetlone
zdjęcia nie mam pojęcia.
Mam K-50 już nie pamiętam ile z przebiegiem 40k i żadnych takich objawów.
K-30 i K-50 mają słabe aku i być może gdzieś jest jakaś wada w opro, albo jakaś drobnica w zasilaniu za której usprawnienie
ktoś nakręcił biznes.
Ja swoją K-50 niemal od zawsze używałem tylko z koszyczkiem na AA i Eneloop'ami być może dlatego nie miałem nigdy
tych objawów.
Dziwi mnie że jest tyle "fotografów" i nikt nie pomyśli że niedomknięcie przysłony skutkować może co najwyżej prześwietlonymi fotami, a nie odwrotnie.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Re: Czy jest sens wymienić KX na K-50 ?
Max Alder napisał/a:
Dzień Dobry
Czy jest sens wymienić KX na K-50 ?
Czy odczuje wyraźna poprawę ?
Interesuje mnie tylko jakość zdjęć - mam obiektywy 50 i 35 mm Pentaxa
pozdrawiam serdecznie
Max
Jest sens.
Jednak proponwany tutaj K-70 uważam jest zbyt małym przeskokiem w porównaniu do ceny.
Osobiście mając Kx celował bym w K-50 ze względu na możliwość zasilania aku AA, a jeżeli są obawy
o mityczny solenoid to K-S2 .
Pozdrawiam
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
pls2011 napisał/a:
Dziwi mnie że jest tyle "fotografów" i nikt nie pomyśli że niedomknięcie przysłony skutkować może co najwyżej prześwietlonymi fotami, a nie odwrotnie.


Wiesz co... Może także ziemia jest płaska? Pewnie nie wiesz o tym, że Stanach użytkownicy probowali założyć proces grupowy przeciwko Pentaxowi?

Wada jest, tysiące aparatów jest nią dotkniętych, a ty twierdzisz że to spisek serwisów wymieniających elektromagnes?

Wada objawia się w K-30, K-50, K-500, K-70, K-1s, K-2s.

Hasło 'solenoid replacement pentax' w Google, pokaż wideo daje 6200 rezultatów.

A jeśli chodzi o dowody anegdotyczne w stylu "mój aparat to czy tamto" to moje K-30 padło. Wymiana elektromagnesu je ożywiła. Nie wnikałem do końca co się dzieje - dlaczego stary elektromagnes jest be. Są teorie dlaczego jest be - Google podpowie. Poczytałem jaki będzie dobry i wymieniłem. Potem jeszcze 5 czy 6 razy innym osobom. Wszyscy zadowoleni że reanimowany aparat działa.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Czarne zdjęcia to nie efekt niedomkniętej przysłony tylko raczej zbyt późno, za mało lub w ogóle niepodniesionego lustra, ponieważ w powyższych aparatach oba te mechanizmy są powiązane, o czym już kiedyś pisałem. Na pierwszy rzut oka łatwiej zauważyć, że przysłona się nie domyka, niż że lustro się spóźnia. Skoro istnieje skuteczne rozwiązanie problemu i to realizowane poza serwisem (który zdaje się wymieniał elektromagnes na identyczny), to trudno tu mówić o spisku.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
bakulik napisał/a:
Czarne zdjęcia to nie efekt niedomkniętej przysłony tylko raczej zbyt późno, za mało lub w ogóle niepodniesionego lustra,
Kolejny nonsens.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
RPM napisał/a:
Wada objawia się w K-30, K-50, K-500, K-70, K-1s, K-2s.
Dawno nie byłem na tym forum ale widzę odjechańców nie brakuje
Myślę, że szczególnie
RPM napisał/a:
K-1s, K-2s.
Bo nikt ich nie widział tak jak tego niedomykania przysłony, i co nowego się dowiedziałem, niedomkniętego lustra :mrgreen:
zapewne w przedopokoju zsynchronizowanego z drzwiami wejściowymi.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
pls2011, lustro, które się nie podniesie spowoduje, że matryca nie zostanie naświetlona a więc obraz pozytywowy będzie czarny (bardzo ciemny). W cyfrankach działa to tak jak obróbka slajdów. Niedoświetlenie powoduje powstanie bardzo ciemnego obrazu pozytywowego. I nigdzie wyżej nie doczytałem o jakimś niedomknięcii lustra.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
pls2011 napisał/a:
Dawno nie byłem na tym forum ale widzę odjechańców nie brakuje

Używanie epitetów nic nie wnosi do dyskusji. Ja też uważałem, że trochę przesadzają z tymi solenoidami, dopóki nie zepsuł mi się K-30 - po naprawie w serwisie podziałał kilka miesięcy i znowu padł. Od kilku lat leży martwy w szafie, bo mam K-3 i K-70.
Po prostu ciesz się swoją K-50, póki działa. Ja swoją K-30 też bardzo lubiłem, ale to tylko sprzęt.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
Bo nikt ich nie widział tak jak tego niedomykania przysłony, i co nowego się dowiedziałem, niedomkniętego lustra

Wiesz, jak funkcjonuje Twój aparat fotograficzny?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
pls2011 napisał/a:
RPM napisał/a:
Wada objawia się w K-30, K-50, K-500, K-70, K-1s, K-2s.
Dawno nie byłem na tym forum ale widzę odjechańców nie brakuje
Myślę, że szczególnie
RPM napisał/a:
K-1s, K-2s.
Bo nikt ich nie widział tak jak tego niedomykania przysłony, i co nowego się dowiedziałem, niedomkniętego lustra :mrgreen:
zapewne w przedopokoju zsynchronizowanego z drzwiami wejściowymi.


Wiesz co.... nie chce mi się z tobą pisać. Z mojej strony EOT.

Poza tym doskonale wiesz o jakie modele chodzi. Stara zasada trollingu - jak brakuje argumentów to atakować personalnie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pls2011 napisał/a:
widzę odjechańców nie brakuje

Proponuję zmienić podejście. Było tu już na tym Forum kilku "muzguf" próbujących naprostować nieświadomych użytkowników Pentaxa w tematach technicznych, fotograficznych. Odeszli w niepamięć albo trollują u Nikona lub Fuji. Tak więc proszę daruj sobie osobiste wycieczki - zabłyśnij wiedzą.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
bakulik napisał/a:
Wiesz, jak funkcjonuje Twój aparat fotograficzny?
Jak ja fotografowałem to ciebie w planach nie było tak że daruj sobie te swoje odklejone sentencje.
rychu napisał/a:

Proponuję zmienić podejście.
Nie mam zamiaru bo widzę nic się tu nie zmienia nadal grupka odklejeńców idących w zaparte ze wszystkim bo... bo to mój kurnik i ja tu gdakam najgłośniej. Dlatego już dawno to forum odpuściłem . Wpadłem tylko na sekundę zobaczyć czy coś się zmieniło, ale dosłownie dwa posty i widać nadal ta sama zgnilizna. Nawet nie odpisuj bo nie przeczytam. Trzymajcie się dziwne ludziki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach