Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Około 3500zł, hmm... KF fabrycznie nowy na gwarancji - albo K-1 z MPB z półroczną. Sam bym się chwilę zastanawiał. Jedynka to imponująca bestia - z drugiej strony taki nowy APS-C zupełnie by mi wystarczył, pasował do posiadanej szklarni itd.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja czekam na KF Super z 26 MP ;-)
Tylko czy mój K-70 do tego czasu wytrzyma? Już ma ok. 100 tys. klatek natrzaskane...
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No ciekawe kiedy się doczekamy następcy tego modelu. Ale chyba szubko to nie nastąpi. Teraz w kolejce jest następca K-1
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
adi24-78 napisał/a:
...Teraz w kolejce jest następca K-1


wszyscy gadają gadają - a ja chyba się nie doczekam
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, masz jeszcze jakiegoś Pentaksa?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
MZ-6 :-) z Gripem i 28-70/4 :-) załadowany i w połowie filmu
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax wcześniej chyba wypuści ten aparat analogowy na film niż zaprezentuje nowy korpus cyfrowy?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
MZ-6 :-) z Gripem i 28-70/4 :-) załadowany i w połowie filmu
No tego bym się nie spodziewał. Fajowski! :-D

Markus, pewnie masz rację. A nie przeraża Cię, że mają być aż cztery aparaty na film? Zastój w cyfrze na 10 lat ;-)

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mnie przeraża to , że mając małe GR nie zrobiono z tego najmniejszego bezlustra na świecie z APS-C ;-) Analog się pewnie też sprzeda ale będą to promile w stosunku do rynku bezlusterkowców...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A jakie chciałbyś obiektywy do takiego GR'a?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Małe ;-)
Na początek mogli by dać te ogniskowe co są obecnie dostępne.
Potem jakaś 15mm i 50mm i system prawie kompletny ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
+przejściówka GR/PK dla masochistów ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ale to wszystko już jest w systemie GR. Po co kombinować?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kombinować warto ze względu na koszty oraz ogrom nowych możliwości jakie daje bagnet bezlusterkowy z krótkim rejestrem.
Trudno kupować 2 korpusy GR za 10K żeby mieć 2 ogniskowe? ;-)
Poza tym krótka odległość do martrycy pozwala na podpięcie praktycznie każdego rodzaju obiektywu z dowolnie wybranym mocowaniem przez przejściówkę oczywiście ma to sens głównie dla manualnych szkieł...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Manuali używam z ME-Super albo z DS'em. Gdybym miał się bawić w przejściówki, to kupiłbym używane m43 albo Sony NEX. Nie widzę tu miejsca na GR'a z bagnetem, który sądząc po obecnych wersjach, nie byłby specjalnie tanim aparatem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jakoś Fuji X100 VI tani nie jest a idzie jak świeże bułeczki.
Gdyby GR miał bagnet bezlusterkowca byłby świetną alternatywą dla takich aparatów...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
X100 jest GRem Fuji, to nie jest bezlusterkowiec.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No właśnie, jedna ogniskowa tak jak GR...GR z bagnetem bezlustra byłby znacznie lepszym wyborem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Teraz GR wygrywa z Fuji tylko ceną ale jeśli chodzi o specyfikację techniczną i możliwości filmowe praktycznie stanął w miejscu kiedy Fuji wypuściło znacznie poprawionego następce w stosunku do przedniej wersji...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wychodzi na to, że do Fujifilmiarzy jeszcze nie dotarło, że ich wymarzonym aparatem jest X-E4 albo X-Pro3... a gamonie się zabijają o ten z niewymiennym obiektywem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach