Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus, marudziłeś, że nie ma następcy K-70. Jak jest to też marudzisz. Może to nie problem Pentaksa, tylko coś z Tobą jest nie tak?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Następcę chciałem ale nie kopię , z kosmetycznymi poprawkami w firmware...Nowy ekranik z tyłu to zbyt mała zmiana.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wybredny konsument - odwieczny wrzód dla producenta.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
rychu napisał/a:
Wybredny konsument - odwieczny wrzód dla producenta.


Wybredny?

6 lat oczekiwania i tylko 1-2 małe zmiany sprzętowe w konstrukcji kiedy inni producenci wypuszczają po kilka nowych korpusów raz na 2-3 lata...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus, tego mi nie musisz pisać. Odniosłem się do uwagi Enzo, który też czekał i wybrał Nikona i uważa, że z nim wszystko w porządku, a z Nas robi sobie bekę.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W obecnych czasach ignorowanie uwag użytkowników którzy są wiernymi fanami marki nie ma wiele wspólnego z racjonalnym działaniem...

Wiadomo , że wszystkich i tak się nie zadowoli ale liczenie , że 6 lat później sprzeda się za te same pieniądze to samo to już zupełny hardcore ;-)

Pentax 10 lat temu był firmą która miała ofertę nie gorszą od innych a w niektórych aspektach nawet lepszą.

Teraz wygląda jakby rozwój stanął zupełnie w miejscu na jakim się zatrzymał w 2016...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ta premiera jest równie nijaka i mdła jak OM-5. Nie wiem jakim pelikanem trzeba być, żeby łykać 6-cio letnie aparaty w cenach aktualnych modeli innych producentów, które oferują dużo więcej. OM System po świetnym OM-1 rozczarowuje równie mocno jak ten KF.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Żeby jeszcze trochę pomarudzić to trzeba napisać , że nawet ładowarki do baterii nie ma w zestawie i ładuję się ją w aparacie przez USB-C co może być zaletą w niektórych sytuacjach lub wadą jak się tej zewnętrznej ładowarki nie ma...

"A battery charger is not included. The battery is charged in-camera via an USB-C connection. A charger is available as a separately priced item."
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jedno jest za to pewne , to będzie mój następny korpus jak mi K-70 padnie a cena tej "nowości KF" się obniży ;-)
Do czegoś trzeba będzie podpiąć posiadane obiektywy... :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Markus, brak ładowarki to zawsze wada. Dodatkowe ładowanie przez USB-C to oczywiście zaleta. Nie mam ładowarki w OM-1. Dedykowana (jeszcze nie ma zamiennika), to chyba 600-800zl. To są absurdy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
W obecnych czasach ignorowanie uwag użytkowników którzy są wiernymi fanami marki nie ma wiele wspólnego z racjonalnym działaniem

Nikt nie sprzedaje Leiki za 5,99 zł? Co za czasy! Nie znam się na biznesie, ale chyba nic nie koryguje tak dobrze złych decyzji firmy jak odpływ klientów, prawda?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tu co sądzą o tej premierze znawcy rynku foto :

https://www.dpreview.com/...ement-reactions
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
OM Systems:

Hooray! We've managed to release the "new" OM-5 camera with only 3 days of Research & Development in total!

Pentax:
Hold my beer....

:-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Enzo napisał/a:
Nikt nie sprzedaje Leiki za 5,99 zł? Co za czasy! Nie znam się na biznesie, ale chyba nic nie koryguje tak dobrze złych decyzji firmy jak odpływ klientów, prawda?


PENTAX KF trafi do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia 2022.
Sugerowana cena detaliczna korpusu wyniesie 4499zł
Sugerowana cena detaliczna zestawu z obiektywem 18-55mm wyniesie 4999zł
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
To lepiej kupić nowego k-70 ze sklepu w cenie 3299 :-)
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Witam ponownie po kilku latach nieaktywności. Taka sprzętowa bomba aż mnie skłoniła do zalogowania ;-) A na poważnie - jeśli cena zejdzie do ok. 3000 zł, to jacyś chętni sie znajdą. Około 4500 zł to dużo. Za 6300 zł kupiłem w Interfoto 2 lata temu nowego leżaka magazynowego K-1 Mark 1 (oczywiście z gwarancją). Poza tym za 4500 zł - 5000 zł można kupić używanego K-1.

Zakładam oczywiście, że problem z solenoidem został zlikwidowany na dobre.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
nic nie koryguje tak dobrze złych decyzji firmy jak odpływ klientów,

Tak coś czułem, że o ot Koledze idzie. I tu fakt. Coś z potencjalnymi, czekaczami na nowości Pentaxa jest nie tak. Czekają. Tymczasem oferta na sąsiednim straganie aż kipi. I postawa Markus, umacnia mnie w przekonaniu, że to system dla dinozaurów. Dla posiadaczy już wypróbowanej i niekiedy nie taniej szklarni, z którą nie chcą się rozstać. I chyba sam do nich należę, choć zasób niewielki, lecz latami, wysiłkiem, odejmowaniem od ust, uzbierany. Tka nostalgiczna uwaga w przeddzień pięknego, narodowego święta.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zastanawiam się dla kogo Pentax wypuścił ten sprzęt. Przecież posiadacze K-70 nie dostali żadnej zachęty żeby przesiąść się na KF. Po prostu za dużo pieniędzy mało muzyki.
A przecież mogli wypuścić bezlusterkowca APS-C, coś odpowiadającego powiedzmy KP, a do tego opracować porządny adapter do obiektywów na bagnet K. Ba, wystarczyło by ogłosić, że nad tym pracują. A tymczasem konkurencja podbiera klientów (mnie też podebrali).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ten model nie ma w zasadzie żadnego sensu, chyba , że jako zamiennik K-70 które po 6 latach użytkowania może się zepsuć ? Cenowo też nie wygląda na entry przynajmniej na tą chwilę. Jedyne pocieszenie ,że moje Tamrony po ewentualnej przesiadce nie będą wymagały żadnej korekty w serwisie bo wcześniej zrobiono ją dla K-70 ;-) A może Pentax wypuści w końcu jakieś bezlustro + przejściówka...?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus napisał/a:
w końcu

to jest dobry termin.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach