rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
wystarczyło by ogłosić, że nad tym pracują

tę opcję mają wyśmienicie dopracowaną.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Bezlusterkowiec Pentax? No bez jaj.
Za klasykiem: It’s the pentaprism, stupid. ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ryszard napisał/a:
Za klasykiem: It’s the pentaprism, stupid.

Zawsze można w miejsce matówki dać ekranik OLED i powiększać pentapryzmatem.
Do tego zostawić bagnet K i tą samą odległość rejestrową.
Tylko pewnie wyszłoby wtedy tak, że i wilk głodny i owca zjedzona ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kytutr, już się z nas śmieją, a co dopiero to... :mrgreen:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No to się zgadza 😁 i takiego czegoś chyba zadna inną firma nie zrobiła
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Markus napisał/a:
No jednak jest jakiś upgrade , ekran z tyłu ma większą rozdzielczość ale to marne pocieszenie...


Znalazłem 3 różnice. Jedna to data wprowadzenia do oferty.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kytutr, a to się K-01 nie nazywa?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
Coś z potencjalnymi, czekaczami na nowości Pentaxa jest nie tak. Czekają.

Marudzą. Ja nie lubię marudzenia. Marudzenie mnie nie inspiruje. Jak kupujesz odkurzacz i on nie odkurza jak chciałeś, to go sprzedajesz i kupujesz inny, a nie grymasisz, że może następny tej firmy już będzie w porządku i ty se go zostawisz, bo to przecież kultowy Zelmer. To tylko sprzęt jest a nie inwestycja życia jak złoto w Amber Gold.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, jakbyś miał ssawki do Zelmera to byś inaczej gadał ;-)

A prawda jest taka, że to jest syndrom sztokholmski.
Przywiazaliście się do sprzętu jak rzep do psiego ogona.
Jesteście jak cytryniarze co każde kolejne auto kupują od Citroena ;-)
Jesteście jak ludzie co nie zmieniają pracy bo kierownik bije pejczem a mógłby wiekierą.

Przerabiałem to wielokrotnie. Czas się zbudzić albo przestać marudzić.

Dla kogo jest ten aparat? Dla tych którzy go nie mają. Nie dla was. Wy macie k70 to po co wam k-f. Chyba nie myślicie że dla was się projektuje kolejne entry APS-C ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... ale żaden nie ssał tak jak Zelmer...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Takich czajników jak dawniej Zelmer już nie robi....A ten stary do dziś działa... :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zelmer złym przykładem.
Tak jak jest OM-System, tak jest Zelmotor/Smapp!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Michu napisał/a:
Kytutr, a to się K-01 nie nazywa?
Aaa, zapomniałem. Czyli Pentax zrobił bezlusterkowca, zanim to było modne :-)
opiszon napisał/a:
Jesteście jak cytryniarze co każde kolejne auto kupują od Citroena
W sumie lepiej być cytryniarzem niż saabiarzem ;-)

A tak na serio, to mam takie wrażenie, że przywiązanie do marki aparatów związane jest z posiadanym zasobem obiektytów. Sam mam kilka fajnych szkieł na bagnet K, ale w końcu wolałem kupić Fujifilm X-T4 niż K-3 III.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kytutr napisał/a:
W sumie lepiej być cytryniarzem niż saabiarzem

Akurat nasi bliscy przyjaciele aktywnie działają w Polskim Klubie Saaba, nawet w październiku byliśmy zaproszeni na pobliski Zlot - organizacja wyjątkowo prężna, na każdym poziomie [region/Polska/Europa i Stany]; latem byli na dorocznym zlocie centralnym w Szwecji, tysiące uczestników. Patrząc na tych ludków niewielu zauważa że to marka już nieistniejąca, nikt się tym nie przejmuje, nawet uważa to za niejaką nobilitację. Atmosfera diametralnie różna od naszego Forum - Pentax wciąż istnieje i działa, ale wszyscy mają mu to za złe :-/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
przywiązanie do marki aparatów związane jest z posiadanym zasobem obiektytów

Oczywiście, jednak w przypadku odsprzedaży często można wymienić je na obiektywy innego systemu 1:1. Gorzej, jeśli ktoś jest przekonany o legendarnych, magicznych wręcz właściwościach optyki Pentaksa. Wtedy pomóc może jedynie lekarz lub farmaceuta.

greentrek napisał/a:
Atmosfera diametralnie różna od naszego Forum - Pentax wciąż istnieje i działa, ale wszyscy mają mu to za złe

Mylisz bycie Pentaksiarzem z posiadaniem sprzętu. Aspius to ładnie kiedyś na PPD w rozmowie z przedstawicielką Pentaksa powiedział: "dla Was to tylko produkty a dla nas styl życia".
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Enzo, co do optyki to ja jestem pod wrażeniem FA 77/1.8 Ltd. Na K-1 jest ostry od brzegu do brzegu przy rozmiarze 49mm, zresztą FA43 i 31 też bardzo dobrze radzą sobie na FF. Należy zwrócić uwagę, że są to szkła projektowane w erze filmu. Mam do Nikona Z 14-30/4, 24-120/4, 50/1.8 i nowe nikonowskie soczewki lepsze są pod słońce i to by było tyle z różnic optycznych. FA Limited są nadal świetnymi optycznie szkłami przy bardzo małym rozmiarze filtra i to zasługuje ba duży plus.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
foto napisał/a:
jestem pod wrażeniem FA 77/1.8 Ltd
Akurat Siedemsiedem jest kiepskim szkłem jak na Ltd - ostrość to niejedyna cecha obiektywu. Mnie zniechęcił olbrzymią aberracją i ślimaczym autofukusem.
Ciekaw jestem, jak by wypadł w ślepym teście w konfrontacji z Samyangiem 75/1.8.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Enzo napisał/a:
Mylisz bycie Pentaksiarzem z posiadaniem sprzętu.

Faktycznie, chyba się pogubiłem - to forum Pentaxiarzy czy Pentaxa :?:
Enzo napisał/a:
dla nas styl życia

Może, dla niektórych, w specyficznych warunkach... :-? Osobiście jestem wplątany w tak wiele różnych "dziwactw" że konieczność identyfikacji tylko z tym jedynym-wybranym, byłaby ograniczeniem.
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
Są jednak plusy dodatnie. Prawdopodobnie pasuje ładowarka od K-50. Dla takich rzeczy warto trzymać się marki :D Marzę o dniu, kiedy Pentax wypuści taki model z gripem.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Markus napisał/a:
Ten model nie ma w zasadzie żadnego sensu

Sens ma taki, że to jest kontynuacja produkcji K-70, tylko skończyły im się niektóre części i musieli zastosować inne (np. ekran). Tak jak ktoś napisał wcześniej - aparat powinien, po prostu, nazywać się K-70 Mk II.
Dlaczego się tak nie nazywa?

This is... PENTAAAAAX!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach