teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Kerebron napisał/a:
aparat powinien, po prostu, nazywać się K-70 Mk II.
Dlaczego się tak nie nazywa?
Pewnie dlatego, że myśleli, że Markus, da się oszukać :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Mylisz bycie Pentaksiarzem z posiadaniem sprzętu. .....................................
.................................................."dla Was to tylko produkty a dla nas styl życia".


To już pachnie sekciarstwem. Nie znalazłem w regulaminie.
Bardzo bym prosił o wykładnię - co to znaczy być Pentaksiarzem i o jaki styl życia chodzi.
Bo ja chyba zwykłym, tępym, posiadaczem sprzętu jestem. :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Bardzo bym prosił o wykładnię - co to znaczy być Pentaksiarzem i o jaki styl życia chodzi.
Bo ja chyba zwykłym, tępym, posiadaczem sprzętu jestem.

Przyjedź do Chabówki. :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, OK, nie będę w tym wątku kontynuował tego tematu.
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
Obrazki obejrzałem. Nic nie rozumiem.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Kameleon Super napisał/a:
Obrazki obejrzałem. Nic nie rozumiem.


Można włączyć tłumaczenie.
W skrócie najbardziej dumni są z kolorowych korpusów. Porównują do aut sportowych :-o
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
W Pentax już niezły odlot mają. Pewnie podali im jakieś środki by łagodnie przeszli agonię marki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A może nadal mają klientów na te małe/proste lustrzanki? Mogli przecież zaorać K-70 jak im się LCD'ki kończyły... No, nie wiadomo, takie tam spekulacje ;-)
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Ryszard napisał/a:
A może nadal mają klientów na te małe/proste lustrzanki? Mogli przecież zaorać K-70 jak im się LCD'ki kończyły... No, nie wiadomo, takie tam spekulacje ;-)


Wystarczyło by nie sugerować że to nowy model tylko że modernizacja K70 i by nikt problemu nie widział. Z drugiej strony K70 było konkurencyjne ze względu na cenę a tu dali cenę gdzie można przebierać w bezlusterkowcach gdzie mnóstwo tańszych szkieł amatorskich jest. Tak na dobrą sprawę są DA 50 i DA 35. Ale np ten drugi u mnie raz trafia raz nie trafia z AF na statycznych obiektach. Ktoś powie ze mogę na MF zgoda ale w niższej cenie mamy ttartisans 35mm 1.4. Albo Viltroxa 33mm 1.4 z AF co prawda drożej ale a f2.4 wciąga nosem DA 35mm. Z punktu widzenia amatora w tej chwili nie ma niczego w Pentaxie co by mogło przyciągać amatorów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dziwni jesteście.

Można było to zrobić na 2 sposoby.
- K-70 II - ale to byłoby bez sensu bo za mało zmian żeby można było mówić o tym że to następca k-70
- całkiem nowa nazwą - tak jak zrobili. W ten sposób nie sugerują że to coś lepszego od k-70 - to po prostu nowy aparat o takich samych bebechach.
K-r, k-30 to chyba była podobna zmiana? Tyle że obudowa inna.

Moim zdaniem to jest uczciwe.
Choć najlepsze by bylo po prostu wyłuszczenie tego po cichu jako rev2 bez żadnych oznak modelowych na zewnątrz - ale to by wymagało znalezienia zastępstwa dla LCD o dokładnie takich samych parametrach.

 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
No i mamy całkiem znośny (choć trącący myszką) aparat dla amatora. Zastanawiam się tylko, kto to faktycznie kupi. Ktoś, kto siedzi w Pentaxie i myślał o backupie do swojego obecnego body prawdopodobnie będzie teraz na gwałt szukał znacznie tańszego "leżaka sklepowego" k-70. Amator spoza systemu? Jak to będzie "amator świadomy", to prawdopodobnie wejdzie w C lub N. "Amator nieświadomy" na pewno nie - taki idzie do Media Marktu i bierze to, co mu sprzedawca wciśnie...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale pytanie "kto kupi Pentaxa" jest tym samym pytaniem co 'kto kupi nową lustrzankę w 2023" i jest niezależne od tego co sobą reprezentuje ten aparat ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Zbiór Pentaxa jest mocno ubogim podzbiorem lustrzanek cyfrowych. Co do samych lustrzanek, to ludzie to jeszcze kupują. W ciągu ostatniego roku dwóch znajomych kupiło Canona d90, inny pełnoklatkowego Nikona. Canonowcy zapytani, dlaczego nie Pentax odpowiedzieli, że nawet nie pamiętali, że taka firma w ogóle istnieje, Nikoniarz tylko na mnie dziwnie popatrzył.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Paffcio, jak to? A kto jeszcze wypuszcza nowe modele lustrzanek cyfrowych?
Bo to że silą rozpedu są jeszcze dostępne stare modele innych producentów - to zrozumiałe. Natłukli to muszą sprzedać.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Nowe modele? W tym roku? Chyba nikt. Bo KF nowym to nazwać chyba nie można ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
opiszon napisał/a:
kto kupi nową lustrzankę w 2023

A to jest pytanie - myślę - ściśle związane ze sposobem dystrybucji, reklamy i promocji. I na tym polu "nasz" system już dawno leży. Przynajmniej na moim podwórku.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
The limited quantity white and blue models will cost an extra US $50. Only 700 copies will be produced of each of these variants. Dziwne, ze nie chcą 500$ doplaty za te biało-niebieskie kruki...
SAFOX X z 2012 - litości :roll:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
cube007 napisał/a:
SAFOX X z 2012 - litości

Więc TO prawda! Myślałem, że jakiś błąd się wkradł. :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
cube007, za pińcet będzie wersja JetBlack - kiedy braknie białej farby na oznaczenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach