rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
apemantus napisał/a:
cube007 napisał/a:
SAFOX X z 2012 - litości

Więc TO prawda! Myślałem, że jakiś błąd się wkradł. :mrgreen:


Cytat z nowego podejścia do klienta:
Wersja Black (finansowana społecznościowo) jest częścią zapowiadanego „warsztatowego” podejścia do produkcji, które pozwoli marce oferować produkty bardziej bezpośrednio dopasowane do preferencji klienta. Dopiero okaże się, co ten plan będzie oznaczał dla całej marki, zarówno w Japonii, jak i na całym świecie, ale szybka realizacja planu dzięki tej edycji Jet Black,

Widocznie Japończycy kochają kolory, bebechy pozostawiając na drugim planie. My po prostu nie rozumiemy ich sposobu myślenia. Osobiście zupełnie nie rozumiem - wersji Black - to jest zupełnie nieczytelne, nieużyteczne w warunkach terenowych body.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
rychu napisał/a:
Widocznie Japończycy kochają kolory, bebechy pozostawiając na drugim planie. My po prostu nie rozumiemy ich sposobu myślenia.
Ale inne japońskie firmy z branży foto jednak coś nowego w bebechach proponują (choć i im zdarzają się odgrzewane kotlety). Nie piszę tego, żeby sobie ponarzekać. Mnie to co daje K3III a wcześniej K5IIs, w zupełności wystarcza. Po prostu mój ograniczony umysł, nie jest w stanie ogarnąć tak wysublimowanej strategii biznesowej...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
apemantus, oni po prostu całą parę pakują w tworzenie systemu bezlusterkowego ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Obawiam się, że w przypadku Pentaxa system bezlusterkowy oznaczałby po prostu zaprzastanie produkcji lustrzanek. I na tym koniec. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No przecież k-f to to samo co k-70
To jak jest? Robią nowe modele czy nie i pakują parę w bezlusterkowce?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ta para pakowana w bezlusterkowe po skropleniu zamienia się w krew, która zalewa uytkowników.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Aparat pewnie będzie produkował wysokiej jakości zdjęcia. Szkoda tylko, że poskąpili z AF. Wybór jest prosty, lepiej kupić KP w tej cenie. Jeżeli cena byłaby w przedziale 3500-3800 byłoby ok.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
cube007 napisał/a:
SAFOX X z 2012 - litości :roll:

Myślałem, że Apple wiedzie prym w marketingu, ale jak widać są lepsi.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
A ten SAFOX X po dziesięciu latach już nie działa? Ja rozumiem, że świat idzie do przodu, ale też odnoszę wrażenie, że jeszcze trochę, a bez GPS w telefonie nie będę mógł trafić do domu.
Może przydałaby chwila refleksji i trochę opanowania w tym pędzie ku nowoczesności? No dobrze, może to temat na osobną dyskusję off topową i oddzielny wątek, ale wciskam "wyślij" i niech będę potępiony.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
teta, :-B
p.s. Nie zapominajmy jednak, że mamy tu do czynienia ze "starym" aparatem pod nową nazwą i w nowej cenie. Niefajne. No nie jest to udana premiera, jak by nie patrzeć :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
teta, a kupił byś samochód z hamulcem w postaci wajchy jak w wozie drabiniastym ze sztywnym cięgnem do jednego z kół, czy wybrał byś tańszy model z układem hydraulicznym i ABS?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Dziwni jesteście.

Można było to zrobić na 2 sposoby.
- K-70 II - ale to byłoby bez sensu bo za mało zmian żeby można było mówić o tym że to następca k-70
- całkiem nowa nazwą - tak jak zrobili. W ten sposób nie sugerują że to coś lepszego od k-70 - to po prostu nowy aparat o takich samych bebechach.
K-r, k-30 to chyba była podobna zmiana? Tyle że obudowa inna.

Moim zdaniem to jest uczciwe.
Choć najlepsze by bylo po prostu wyłuszczenie tego po cichu jako rev2 bez żadnych oznak modelowych na zewnątrz - ale to by wymagało znalezienia zastępstwa dla LCD o dokładnie takich samych parametrach.
No właśnie była trzecia droga: K-70 z nowym wyświetlaczem i tymi dodatkowymi profilami kolorystycznymi. Przecież: producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji bez powiadamiania konsumentów. Proste. Czyżby w instrukcjach do Pentaksów nie było takiej klauzuli?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
:-B

Gdyby to był Gdański Heweliusz, taki z przed 30 lat, też chętnie bym wychylił ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
w postaci wajchy jak w wozie drabiniastym ze sztywnym cięgnem
rychu, nie odróżniasz Pentaksa K-70 od Zenita E? ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, Zenit Eeeee .... No i po co ten pęd? Też robił zdjęcia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryszard, tak, myślałem o tym scenariuszu jak pisałem post i był dla mnie najbardziej sensowny (rev2 jak np z routerami - inne bebechy te same funkcje) ale jakby uzasadnili zmianę ceny?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Chociażby tą zmianą komponentów "na lepsze". Mogliby sypać jak z rękawa...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Kurczę... jeszcze nikt nie miał w ręku a już wszyscy wiedzą co jest w środku. To tak ja na modelarskich forach i grupach na podstawie zdjęć wyprasek oceniają czy profil skrzydła jest poprawny.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
https://en.wikipedia.org/wiki/Sunk_cost
Zawsze się czeka na kolejny obiektyw czy kolejny aparat, który zmieni nasze fotograficzne życie. Prawda jest jednak taka, że jak ma się wątpliwości, to pewnie już dawno powinno się siedzieć gdzieś indziej ;-) Zwłaszcza, gdy producent jednak nie dowozi. Premiery jak ta i jej podobne, powinny wzbudzać co najwyżej uśmiech politowania. To jedynie produkt, a nie żaden styl życia.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
RPM napisał/a:
Kurczę... jeszcze nikt nie miał w ręku a już wszyscy wiedzą co jest w środku


action01 napisał/a:
Kameleon Super napisał/a:
Obrazki obejrzałem. Nic nie rozumiem.

Można włączyć tłumaczenie.
W skrócie najbardziej dumni są z kolorowych korpusów. Porównują do aut sportowych :-o

Idąc tym tokiem myślenia: czy wszyscy pasjonaci samochodów sportowych dotknęli choć swój obiekt wzdychań? Za to znają na pamięć rozmiary każdej szajby zastosowanej do jego budowy :-P

Uwaga: nie dotyczy Zenita E - dlaczego to działało (jeśli tak to można nazwać) było tajemnicą Partii.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach