terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Gdzie można kupić Pentaxa KP - nowego
Cześć Wam. Gdzie obecnie mogę kupić nowego Pentaxa KP, koniecznie na fakturę VAT. Chciałbym z polskiego źródła, raczej nie od osób prywatnych, w ramach np. odsprzedaży.
Mile widziane linki z adresami jakichś sklepów.
Jak zapytacie dlaczego KP, to powiem, że zmiana całego systemu byłaby droga, a zależy mi na wysokim ISO i wydaje się on wyżej pozycjonowany niż K-70. K-1 i K-3 III są za drogie.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A aledrogo jest powystawowy, chyba z fotorimexu.
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Dzwoniłem do firmy z linka i aparaty mają. KP jest ponoć lepszy niż K-70 w sytuacjach reporterki pomieszczeniowej, wieczornej i takiej, gdzie światła jest mniej.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jest lepszy bo jest o klasę wyższy.
W sprzedaży już się nie znajduje chyba żeby komuś zalegał gdzieś w magazynie
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... ale chyba grip ma gorszy ;-)
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
masz 3 wymienne do wyboru
używam największego
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Wiem, że są trzy do wyboru, ale z tego co pamiętam, to największy i tak jest mniejszy od tego w K-70. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.
Pomijając uchwyt, moim zdaniem gibany LCD w K-70 jest bardziej praktyczny. Tak czy siak wybór wcale nie jest taki oczywisty.
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Kluczem wyboru ma być przede wszystkim reporterka. O ile w dzień można zdjęcia robić wszystkim, to kiedy światła brakuje jest problem. Tak też mam z moim K-3. Dlatego też KP, który daje ponoć nieco lepsze efekty na wyższym ISO. No i jeszcze mój K-3 zupełnie się nie dogaduje z zewnętrzną lampą Metza. Pytałem tutaj o poradę, jak problem rozwiązać, ale nikt nie znał odpowiedzi. Może KP dogada się z tą lampą lepiej. To by było duże ułatwienie w pracy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
terenowiec napisał/a:
No i jeszcze mój K-3 zupełnie się nie dogaduje z zewnętrzną lampą Metza.

Dziwne. Mam dużo starszą lampę bo metz 40mz-2 i bardzo dobrze dogadywała się z wszystkimi moimi Pentaksami. Tymi jeszcze na film (Z1p) jak i obecnie cyfrowymi. Gdy nie można było korzystać z TTL to korzystałem z Av i automatyki własnej lampy. Wszystkie cyfrowe aparaty (K-r, K-5, K-5IIs i obecnie K-1) dawały prawidłowo naświetlone obrazy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
terenowiec napisał/a:
No i jeszcze mój K-3 zupełnie się nie dogaduje z zewnętrzną lampą Metza.

Mój Metz do prawidłowej pracy z K-1 wymagał aktualizacji softu. Może twój też tego wymaga.
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
plwk może tak, ale nie mam pojęcia jak to można zrobić. Coś szukałem, ale nie udało mi się znaleźć, jak to można zrobić. Moja lampa to: Metz 44 AF-1
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znalazłem, ale tylko dla wersji niemieckiej https://web.archive.org/w...44_Pentax_D.zip
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
PLWK, dzięki, za pomoc, ale przeceniasz moje umiejętności. Ogarnąć przeze mnie tego co wysłałeś, to tak jakbyś miał jutro wsiąść do wahadłowca kosmicznego i samemu go prowadzić. Jestem tak zielony w informatyce, że nawet nie próbuję.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Klikniesz link i pobierze się archiwum z instalatorami do windows i maca. Jedyna trudność, że instalatory po niemiecku.
Tam nie ma żadnej filozofii. Podstawowa obsługa komputera przez starych zgredów.
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Dzięki PLWK za chęci. Ja klikając na link utykam już po 2 kliknięciach. Program każe mi coś kupić za 25 dolarów i koniec mojej próby. Samo rozpakowanie czegokolwiek, to już dla mnie wyzwanie, z którym się nigdy nie uporałem, a co dopiero zainstalowanie czegoś. Szukałem przewodnika w sieci, pokazującego łopatologicznie każde kliknięcie po kolei, ale nie znalazłem, i nie znajdę, bo użytkownicy zakładają, że odbiorcy mają pewien poziom wiedzy informatycznej. Takich ludzi jak ja praktycznie nie ma, więc trudno, by ktoś dla nich tworzył podręcznik działania. I to jest przyczyna wielu moich komputerowych kłopotów :cry: .
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
Kolega Sent w 2015 roku zamieścił taki post:
Ja to dziś robiłem na moim antyku Vista i też w Metz 52:
1. Ściągnąłem zip ze strony Metza
2. Rozpakowałem go na pulpicie
3. Włączyłem Driverinstall
4. Trochę trwało, ale zainstalował się.

Potem miałem trochę trudności, ponieważ mój komputer nie chciał zainstalować lampy jak np. pendrive

5. Wyciągnąłem baterie z lampy i podłączyłem ją do komputera
6. Komputer zainstalował niby lampę, ale kazał mi zainstalować dodatkowe sterowniki, aby działała w pełni poprawna i była gotowa. Olałem to i przeszedłem do instalacji Firmware, ale nie chciał się uruchomić, twierdząc, że nie ma lokalizacji. Ponownie chciałem zainstalować Driveinstall, ale w dosłownie kilka sekund stwierdził, że się zainstalował.
7. No to postanowiłem rozłączyć i podłączyć jeszcze raz lampę i pozwolić Windowsowi działać dalej. Długo, bo jakieś 30 minut szukał, pobierał i instalował sterowniki, ale się udało i Urządzenie jest gotowe do działania.
8. Włączyłem FirmwareUpdate i kliknąłem START i wszystko samo już poszło.
9. Na koniec EXIT, odpiąłem lampę, włożyłem baterie i ujrzałem na dole: 1.3 :mrgreen:

Tak to u mnie wyglądało ;-)
Dla mnie to wielka czarna magia i nie rozumiem 80% z tego co robił.

Pytanie i ewentualny pomysł na rozwiązanie tego problemu. Czy gdybym zabrał lampę do jakiegoś informatyka, ale nie fotografa. To czy on, wchodząc pod wskazany link, wiedziałby jak wgrać nowy soft? No i czy nie siedziałby przy tym kilka godzin, bo wtedy skasuje mnie więcej niż za kupno nowej lampy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W paczce od Metza zawsze był plik z instrukcją obsługi.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
plwk napisał/a:
Znalazłem, ale tylko dla wersji niemieckiej

plwk napisał/a:
W paczce od Metza zawsze był plik z instrukcją obsługi


"MB58_MB50_MB48_MB44_Pentax_D.zip" to archiwum zawierające dwa pliki:
- "MB58_MB50_MB48_MB44_Pentax_D_Win.exe" - raczej ten będzie potrzebny;
- "MB58_MB50_MB48_MB44_Pentax_D_Mac.zip" (to dla Mac-ów).

"MB58_MB50_MB48_MB44_Pentax_D_Win.exe" to samorozpakowujące się archiwum zawierające katalog "Firmware-Updater Software Pentax MB58 MB50 MB48 MB44" z:
- plikiem "Metz_mecablitz_FW_Update_D_Windows_2010.pdf" - to instrukcja postępowania (niestety po niemiecku...)
- plikiem "Driverinstall.exe" ze sterownikami do windows.
- katalogiem "Pentax MB58 MB50 MB48 MB44 D" z plikami, w tym "FirmwareUpdate_D.exe"

Sposób postępowania.
1. Wypakować "MB58_MB50_MB48_MB44_Pentax_D_Win.exe" z archiwum ZIP.
Windowsy (10) powinny poradzić sobie z tym bez próby instalowania rozmaitych płatnych "pakerów" (WinZip, WinRAR itd).
W razie problemów można o to poprosić kogoś nieco obeznanego z komputerami.
2. Naklikać na "MB58_MB50_MB48_MB44_Pentax_D_Win.exe" , a gdy zapyta wskazać miejsce (katalog) do którego mają być wypakowane pliki.
3. Przejść do katalogu z wypakowanymi plikami Metza, znaleźć i naklikać "Driverinstall.exe" - powinny zainstalować się sterowniki (na Win10 nie miałem z tym kłopotów choć trzeba było klikać m.in. "Extract" i przejść przez "kreator instalacji sterowników"). Tu ewentualnie przyda się drugi raz pomoc "komputerowca".
4. Kabelkiem miniUSB podpiąć wyłączoną i pozbawioną baterii lampę do portu USB.
5. Wejść do katalogu "Pentax MB58 MB50 MB48 MB44 D" i naklikać "FirmwareUpdate_D.exe".

Po potwierdzeniu (przyciski "ja" i "Start") powinien ruszyć niebieski pasek, a po podwójnym przewinięciu paska powinno wyskoczyć okienko "OK".
Kończymy klikając "OK" i "Schliessen".
 

terenowiec  Dołączył: 13 Kwi 2015
MikserB wielkie dzięki. Spróbuję to jakoś ze znajomym ogarnąć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach