bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 700 - ostatni
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc700.dng (16,0 MB) – MD5: 7641B2ABEA626E047A4FA7A33DCE5D47

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 12.02.2023 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc700_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc700_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc700_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc700_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Co to znaczy "ostatni"? Czy to już koniec zabawy? :cry:
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Jakaranda napisał/a:
Co to znaczy "ostatni"? Czy to już koniec zabawy? :cry:

Ostatni? :shock:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Aż wierzyć się nie chce, iż to miałby być koniec.
Kilkanaście lat tradycji. Ogromna ilość nadesłanych prac. Dziesiatki a może i nawet setki ( sumarycznie) biorących w zmaganiach o lepsze ukazanie światła Forumowiczów i tylko jedno "zamykające przysłonę " słowo ?
Tak się nie godzi.

Ale by uświetnić tę okrągłą "tygodnicę" - KONKURS zostanie zrealizowany.
Dla Osoby, której praca zachwyci "ochem i achem" super fachowe oko ( w tym przypadku moje) nagroda w postaci 350 gramów szkła i metalu z zakończeniem M42 ufundowana jest.
Zachęcam przeto do wzięcia udziału w zmaganiach z materią nieożywioną by nie tylko na kartach historii zapisane zmagania były ale i może dla nagrody zacnej wartej tyle co chleba bochenek lub bilet lotniczy w kierunku tęczy uskuteczniony.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Blesso, nagrodę to Łukaszowi z prośbą aby do RC1000 dociągnął ;)
Ja się na tym pliku poddałem :(
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
O matko, wiekopomna chwila nadejszła. Aż chyba wystartuję :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bbartlomiej, no przydało by się - tyle tu piszesz że lubisz system OM że należało by :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ponad 16 lat, z czego już dziewiąty leci za mojej kadencji, kto by pomyślał…

Jeśli chodzi o powody, to głównym jest brak przysyłanych propozycji RAWów. Ostatnio w zasadzie tylko Rivelv coś przyślę od czasu do czasu. Mam jeszcze parę zdjęć w archiwum, ale one są do siebie podobne, ktoś przysłał kilka zdjęć z wycieczki w góry, ktoś kilka nocnych itp. Uczestników zabawy też zwykle jest garstka, nikt już chyba zdjęć nie obrabia, a i tak zawsze wygrywa Blesso. Z czasem też u mnie bywa różnie, często publikacja przesuwa się o dzień lub dwa.

Zobaczymy, może jeszcze jakiś odcinek się ukaże, skoro jest zapotrzebowanie, ale wszystko kiedyś się skończy…
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
bakulik, szacun za robotę na forumie :-B
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
No i to jak zawsze jest problem.
Człowiek się stara, gryzie w myślach, walczy ze sobą , ciężko pracuje nad ukazaniem tego co powinno być takie jakie jest , chce być każdego tygodnia najlepszy i ...oczywiście jest ( co nie podlega dyskusji) a tu mu ciągle rzucają kłody pod nogi.
Jesteś "miszczem" ? To ci zamkniemy wątek !
Nie będziesz najlepszy !
Chcesz pokazać innym miejsce w szeregu i powiedzieć im: " wy mi tu podskakiwać nie będziecie"?
To ci zamkniemy usta i suwaczkami zabronimy ruszać !
Jakie to typowe.....czyli prosta zasada " bij mistrza " się sprawdza nawet na tak kulturalnym forum.
Ech !

A tak poważnie to faktycznie zdanie "bardzo proszę o rawy do obróbki" widnieje na opakowaniu każdego RAW CH . ale podchodzi się do niego po macoszemu ( niech się inni martwią z Bakulikiem na czele).
Dlatego z mojej strony w najbliższym czasie coś się podeśle choć mała prośba gdzieś na ogólnym forum mogłaby być umieszczona .
A ze strony trzeciej - może jakaś bratnia dusza do pomocy przy zamieszczaniu cotygodniowych wypocin by się przydała ? Może warto komuś zaufać i powierzyć hasło do FTPa lub przynajmniej obarczyć ją przetwarzaniem plików (z zip na jpg) ?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Blesso napisał/a:
Człowiek się stara, gryzie w myślach, walczy ze sobą , ciężko pracuje nad ukazaniem tego co powinno być takie jakie jest , chce być każdego tygodnia najlepszy i ...oczywiście jest ( co nie podlega dyskusji) a tu mu ciągle rzucają kłody pod nogi.

Dlatego ufundowałeś sobie nagrodę pocieszenia :mrgreen:
Blesso napisał/a:
mała prośba gdzieś na ogólnym forum mogłaby być umieszczona

Weź kapelusz i na PPD po prośbie :evilsmile:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Tak też trzeba będzie zrobić .
Co łaska Panie !
Albo: " czy mają państwo suchy chleb dla konia"? ; ewentualnie coś w kopercie się znajdzie "po kolędzie".
Tak nisko człowiek upadnie.
Ale czego się nie robi dla dobra ogółu.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Ja mogę wam RAW-y podsyłać... z tym że w sumie dopiero niedawno zacząłem w rawach focić :) wcześniej jotpeg z puszki wystarczał...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
A moze tak w ramach nagrody. Jako ten najlepszy Blesso, bedzie prowadził dalej konkurs. Moze przy okazji wynikow bedzie dodatkowo omawiał co moznaby albo jak możnaby zrobić to lepiej
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Popieram przedmówcę! :-B
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
a ostatnio RC trochę bardziej było chyba aktywne...
nie ukrywam, że to był jeden z powodów dla którego zaglądnąłem na to forum po 6ciu latach przerwy ;)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Niestety "obecny stan rzeczy"nie zmienia faktu , iż nie wypracowaliśmy kultury rozmów o obrabianiu fotek przedstawionych w wątkach RAW CH.
Brakuje w nich może nawet nie rzeczowego podejścia ale zaangażowanie uczestników w spojrzenie na swoje prace oczami innych osób . Można sobie "dworować" czy "pajacować" jak mi się to często zdarza ale ten wątek ( wg mnie ) mógłby być świetną podstawą do nauki czy szukania "złotego środka" w obróbce RAWów.
Pomoc Bakulikowi zapewne się przyda podobnie jak większa ilość plików w Jego posiadaniu.
O to możemy zadbać .
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Dyć kolego Blesso przecież kulturalnie zawsze starałem się powiedzieć co mi się podoba a co nie ;)
Z tym, że ja akurat zainstalowałem RT początkiem stycznia (jakoś tak) więc wiele nie mogę a może nawet bardziej "nie umiem" :)
Na razie foty w odróżnieniu od Ciebie oceniam raczej na zasadzie, co mnie by się bardziej podobało na odbitce wielkości max 20x30 ;) wtedy niektóre niuanse nie są aż tak istotne...
Natomiast dzięki uwagom jakie zgłaszałeś w ostatnich RC wiem, że w obecnym RC700 to nawet nie mam co brać udziału ;)... ponieważ poległem na pewnych aspektach ... ale może jeszcze zdążę coś dosłać gdyż azaliż ponieważ ... jeszcze Łukasz nie wrzucił nic więc może okienko otwarte :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc700.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc700.zip

1. Blesso


2. jakaranda


3. kwrom


4. mr.ra66it


5. powalos
Przetworzone w LR 6.14.


6. Rivelv
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Ja to zawsze muszę z czymś wyskoczyć :oops: / :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach