Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Blesso, wersja wydaje mi się za ciemna mimo wszystko :-)
jakaranda - jasno ale za to mało tęczy :-)
kwrom, ma jakąś taką dziwną otoczkę dookoła kasztanowca - przynajmniej na pracowym monitorze tak to wygląda
mr.ra66it wyglada na tyle poprawnie ze jakoś tak widzisz i w sumie ok - ale bez jakiegoś halo - no nie wiem jak to napisać :-)
powalos balans bieli mi nie pasuje - jakoś taki nie taki :-)
a moje to w ogole bez komentarza :-) i też się nie nadaje :-)

wiec chyba Blesso chociaż nadal trochę bym rozjaśnił
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Czas na małe podsumowanie i rzucenie okiem niekoniecznie fachowym na parę szczegółów.

Takie małe co nieco za początek
Blesso vs Rivelv


Jakaranda vs Powalos


Mr.ra66it vs Kwrom


I odrobina tęczy na koniec.
Blesso vs Rivelv


Jakaranda vs Powalos


Mr.ra66it vs Kwrom


Powyższe zestawienia ukazują róznicę pomiędzy kolorystyką ale również "strukturą" przetwarzanego obrazu.
Jesienny kasztanowiec w kolorze cytrynowym (Pawalos/Jakaranda ) i pomarańczowym ( reszta Społeczności) bez większych wstawek zazielenienia ( w tym przypadku trochę ja przesadziłem) może odbiegać od rzeczywistego stanu ale aż tak bardzo nie odpycha na większości prac.
Tęcza i nasycenie jej kolorów od mocnego Kwroma po subtelnego Powalosa i wyjałowioną
Jakarandę.
Łagodną strukturę fotki prezentuje Rivelv gdzie na drugim brzegu piksele mocno wzmacnia Kwrom.

Trudne to były zmagania i może nie do końca złoty środek ale blisko niego znalazł się Rivelv, któremu bardzo gratuluję zwycięstwa w tym jakże nietypowym zadaniu połączenia jesiennego klimatu z wiosenną kolorystyką tęczy.
Brawo !
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
odnosząc się do komentarza.
nie wydaje się że mój obrazek jednak w miejscu drzewa zbytnio "rozmazany" - co prawda drzewo nie było głównym motywem zdjęcia ale jakoś tak ładnie je uzupełnia i głupio by wygląda tak nie ostre (na tym powiększeniu)
co do drugiego obrazka z kawałkiem tęczy to niestety na tym powiększeniu to ja już tęczy praktycznie nie widzę - ale może to wina monitora w pracy
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
A mnie ciężko wybrać najlepszego ;). Ogólnie to nie patrzę na 1:1 tylko co mi się bardziej podoba w wielkości 45x30 (taki mniej więcej mam rozmiar na monitorze)
Drzewo: blesso, powalos i kwroom (tylko ta obwódka dookoła drzewa ...)
Tęcza: kwroom (ziarno mi tak nie przeszkadza), Mr.ra66it + powalos, blesso (fioletowy mi praktycznie zniknął i prawie się przeniósł nad czerwony ;)
samolocik: kwroom
Różnicę na niebie pod tęczą (jaśniej) i nad (ciemniej) widzę u kwroom, rivlew+Mr.ra66it + powalos, blesso

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach