Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
zjadacz schabowego odróżniał przetwory od fotografii.
Ale to niemożliwe. Mamy z tym do czynienia już obecnie - zamień Ai na fake newsy i masz dokładnie ten sam problem. Poza tym na owo odróżnianie nie ma szans, przy obecnej szybkości zapoznawania się z danymi, niusami, informacjami. To, czym ekscytujemy się rano, jest już nieistotne po południu, bowiem bombardowani jesteśmy kolejnymi informacjami. Ludzie zasadniczo raczej nie czytają pełnych wiadomości, bazują na lidach lub nawet samych tytułach. I pamiętaj, że człowiek nie chce prawdy - chce potwierdzenia swoich przekonań, dlatego szybciej uwierzy w fakeniusa niż rzetelny materiał.
Dlatego jak słyszę o budowaniu świadomości rynku to nie wiem, czy żartujesz, czy od rana już lekko nawalony jesteś - tutaj znakomitym przykładem może być ten chory twór, jakim jest ZAiKS (o którym wspominają również w tym wywiadzie), który w totalnie bezmyślny sposób wprowadził opłatę reprograficzną (czy ktokolwiek jest w stanie wytłumaczyć jej sens?).
Czy dobra fotografia się obroni? Pewnie. Ale nie zgadzam się z tym, że podobnie jak film, muzyka czy malarstwo. Zauważ, że o ile dwie pierwsze dziedziny mają się dobrze, o tyle malarstwo jest totalnie zwinięte do niszy. I moim zdaniem to samo czeka fotografię - snuję takie podejrzenia ze względu na filmiki i video - obecnie to ta forma przekazu pożera rynek zdjęć - widać ten trend chociażby w socialmediach. Po prostu krótki film jest atrakcyjniejszy od zdjęcia. Dlatego myślę, że dziś śmiało możemy powiedzieć fotografii jaką znamy Adieu, goodbye, auf Wiederseh'n.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
nie wiem, czy żartujesz, czy od rana już lekko nawalony jesteś

Ja po alkoholu nigdy nie żartuję. Budowanie świadomości, czy raczej uczenie, jest długim procesem, ale potrzebnym. Choćby właśnie z powodów przez Ciebie opisanych. Chyba, że po wypiciu RedBulla skaczesz do Żabki po bułkę z 8 piętra bez spadochronu - to szacuneczek. Co do ZAiKSu - jakakolwiek organizacja dbająca o interes artystów (oczywiście przy okazji swój) jest potrzebna i akurat algorytmy AI są idealnym przykładem jak można wykorzystać czyjąś pracę nie płacąc za to autorowi grosza.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ludzie zasadniczo raczej nie czytają pełnych wiadomości

W przeważającej, żeby nie napisać przerażającej większości przypadków jeśli zadaje komuś dwa pytania w mailu dostaję odpowiedź na jedno.
W przeważającej, żeby nie napisać przerażającej większości przypadków klienci zadają pytania o coś co zostało opisane na stronie z ofertą albo w potwierdzeniu zamówienia.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys, bo ludzie w XXIw. charakteryzują się sztuczną inteligencją. Z naciskiem na sztuczną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach