Czy zmieniać z K1 na K1 II
Zdecydowanie zmieniać na K1 mark II
0% Complete
0 (0%)
Zostać przy K1
25% Complete
2 (25%)
Kup Sony i przestać się oszukiwać :p
75% Complete
6 (75%)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Kuba Nowak napisał/a:
Moim zdaniem APSC dla amatora jest w zupełności wystarczające i przy Twoim dylemacie K-3 III byłoby najsensowniejszym wyborem, bo to w tej puszce AF notuje przeskok jakościowy (podobno, bo mnie nie stać... jeszcze ;-) ). Innym pytaniem jest na ile przyzwyczaiłeś się do FF, bo to jednak trochę inna perspektywa.

Lubię być amatorem.
A czy mam dylemat? Warstwa kurzu na K-7 trochę temu przeczy.
Co innego MZ-S albo 6x7. ;-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Michu napisał/a:
pomyślałbym o dokupieniu K-3 III.

O to..to. APS-C to żaden wstyd. Na pewno sprawdzi się w bardziej dynamicznych scenach.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
A masz wgrane najnowszy soft do puszki
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Także wgrany najnowszy, aczkolwiek on i tak jakieś presety kolorowe tylko z tego co pamiętam dodawal
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
tak ale oni nie piszą o wszystkim zawsze warto wgrać nowy soft
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
SeizeThePicture napisał/a:
Lubię być amatorem. A czy mam dylemat?

Mój post był oczywiście skierowany do autora wątku. Ale również pozdrawiam :-D
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
korneli_z napisał/a:
0bleblak, a jakich obiektywów używasz? Bo ja największe problemy mam z 50* bo tam już głębia ostrości stety/niestety mała na pełnej dziurze i już widać że czasem się pogubi.
Ja mam porównanie z K5 jedynie, i AF tam jest wolniejszy ale mam wrażenie że celniejszy. W K5 raczej nie powiększałem zdjęć na szybko na ekranie żeby upewnić się co do celność, w K1 raczej to robię bo bywa różnie. Może nie że co drugie zdjęcie nietrafione ale na tyle dużo że raczej po zrobieniu jakkolwiek krytycznego zdjęcia od razu powiększam żeby się upewnić.

Ja pod tym względem wyżej oceniam K1 - u mnie K5 czasem powolny i szuka, ale to w trudniejszych warunkach.
Pod K1 podpinam Pentaxy: Limited 31mm f1.8, starą 50-kę SMC f1.7, 85mm f1.4, DA300 f4.0, czasem upieram się na 12-24mm, ale z K1 używalny dopiero od ok.18mm. Z innych staruszek CZJ 135mm f2.8. Do reportażu głównie 3 pierwsze. Ale bardzo dobrze sprawdza mi się też ta 135mm. Manualna 50-tka raczej zdjęcia statyczne, 135mm dobra nawet na koncertach.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja jestem z tych, którzy kupili K-1 świadomie w czasach, gdy na rynku dostępny był również K-1 II. Z tego, co wiem, odczuwalnie poprawiony został AF w trybie Continuous, śledzenia. Jedyną fajną funkcją wydawało mi się Pixel Shift z ręki (ale jakby nie było, zawsze używałem Pixel Shift tylko przy studyjnych packshotach ze statywu). Przy przyrodzie, plenerze to nie ma dużego znaczenia, bo i tak wiatr robi swoje. Z drugiej strony w K-1 II był cały ten zgrzyt z software'owym odszumianiem. Nadal jestem bardzo zadowolony z decyzji (oraz przyoszczędzenia 💵💵💵).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach