piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Gdzie wystawiacie sprzęt na sprzedaż?
Jak w tytule? Kiedyś tu na forum kilka lat temu można było dać ogłoszenie teraz już nic nie ma. Mam do sprzedania cały system.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Allegro, Olx, grupy na FB.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
ClicoFantastico napisał/a:
Allegro, Olx, grupy na FB.

Tak po prostu? Myślałem że wytworzyło się coś na wzór www.pentax_dla_wybranych_strzelaczy.com.pl czy coś :D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Tak po prostu? Myślałem że wytworzyło się coś na wzór

Wytworzyło się , ale się właśnie skończyło. Kilkudniową giełda. Tylko jest mały problem wart uwagi. Kto na Forum Pentaxa jeszcze używa sprzętu Pentaxa? Nie mylić używania z przesuwaniem eksponatów w gablotce :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Kto na Forum Pentaxa jeszcze używa sprzętu Pentaxa?
rychu napisał/a:
MX, Mz-5n, K-5II, K-3II
Eksponaty?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
rychu napisał/a:
Cytat
Tak po prostu? Myślałem że wytworzyło się coś na wzór

Kto na Forum Pentaxa jeszcze używa sprzętu Pentaxa?


Ja używam, a co :-P ? Od 2006 i nawet mi przez myśl nie przeszło zmieniać system. Bo i po co i na co. Oczywiście, bawię się czasem innym sprzętem, ale Pentaksa nie zamierzam się pozbywać nigdy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ostatnio, w połowie maja , na Rusinowej Polanie spotkał mnie młodszy (ode mnie znaczy się) chłopak fotografujący jakimś pełnoklatkowym bezlusterkowcem Canona. gdy zobaczył mnie z K-1, to podszedł i stwierdził: "widzę, że wybrał pan konia roboczego. Tak przynajmniej słyszę o Pentax'ach". Chwilę miło pogadaliśmy i powiem, że jego zestaw gabarytowo wcale nie był mniejszy od K-1 plus Tamron 28-75/2.8. On fotografował młodą parę, która tam brała ślub. Pofotografowaliśmy razem i obiecałem mu podesłać trochę surowych RAW-ów z K-1. Pliki podeślę do młodych bo dali mi swój adres mailowy i pocztowy. Wstawiłbym kilka fotek z tej niespodziewanej uroczystości ale muszę chyba poprosić nowożeńców o zgodę.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
Eksponaty?

Pierwsze dwa już na stałe, pozostałe, na chwilę obecną pauzują, gdyż obrabiam się (taka potrzeba) X30 i S20. Pentax pozostaje wyłącznie na zaplanowane plenery, na które mam coraz mniej czasu. Ze sprzętu P to mam pypcia już tylko na 150-450 i TK 1,4. Czekam na załamanie cen rynkowych. Gdyby szala moich zainteresowań przesunęła się poważnie w stronę fotografii, już mnie by tu nie było. Sprzętowo oczywiście, bo za nic nie oddam możliwości kontaktu z fajnie zakręconymi ludźmi. Tyle lat ... I pomarudzić można. I poczytać co mądrego, i co nie co z Bydgoszcza i z Bielska ... :-D A i Sosnowiec gdzieś się zawieruszy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie ma co czekać. Naprzód, rychu! :-D

(sprzętowo, oczywiście ;-) )
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wystawiam na Allegrolokalnie i OLX, okazyjnie na grupach FB:
- na allegrolokalnie odzew i wyświetlenia prawie żadne
- grupy FB to wieczne szukanie na której grupie wystawić i głupie komentarze
- wydaje się, że wszyscy przenieśli się na OLX i tam mam najwięcej wyświetleń, zapytań i sprzedanych rzeczy
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
wydaje się, że wszyscy przenieśli się na OLX i tam mam najwięcej (...)
Coś może być na rzeczy. Allegrolokalnie ostatnio mi nie pomogło, chociaż faktem jest, bardzo mało atrakcyjny obiektyw wystawiłem. Mimo dwóch ładnych obniżek pozostał w domu ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Grupy tematyczne wydawały by się najlepszym rozwiązaniem, tyle, że bez wsparcia logistycznego. Dla mnie brak zaufania, odpada chyba, że odbiór osobisty. Allegro dawno już nie jest portalem dla Kowalskiego i na moje oko omijanym przez ludzi młodych. olx to chyba najlepsze możliwe zło do wyboru. Na sprzęt foto mają niezłe stawki.
Jest jeszxze eBay, bardzo mało popularny w kraju. Opinie powyższe są moje z mojej perspektywy obecności na rynku wtórnym. Osobiście wystawiam na All lokalnie. Z przyzwyczajenia i historycznego konta.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach