kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Affinity Photo za 50%
Witam, aktualnie jest zniżka i można kupić Affinity Photo za 179 zł.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Darmowy trial przez 6 miesięcy na Affinity Photo: https://affinity.serif.com/en-gb/photo/
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
Dobre to? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po Photoshopie najlepsze chyba.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
MichalR napisał/a:
Dobre to? Ktoś ma jakieś doświadczenia?


Nie używałem Photoshopa ale wydaje mi się że ze wszystkich alternatyw najlepsze. Wszystkie potrzebne narzędzie są pod ręką. No i bez abonamentu...
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
Zainstalowałem wczoraj,. wczytałem DNG, suwam suwakami, nic się nie dzieje. Badziew jakiś ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
od dawna używam Affinity - i również działa.
chociaż i owszem momentami z pewnym opóźnieniem co do widoku.
największa różnica między PS a Affinity - to wywołując RAW - w CameraRaw - ładowało się kilkanaście fotek do kilkudziesięciu przygotowywało się obróbkę dla każdego i robiło z tego jpg - a Affinity wymaga indywidualnego ładowania każdego RAWa.
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
bbartlomiej napisał/a:
MichalR, https://affinity.help/photo/en-US.lproj/index.html?page=pages/Raw/raw.html?title=Developing%20a%20raw%20image

"dziwne, u mnie działa"


No nie uprościli tego developerzy. Żeby efekty zmian się ujawniły trzeba się nakombinować ;)
Z drugiej strony nie widziałem nigdzie opcji podciągania gammy dla plików RAW, jest to gdzieś?
Można przeprocesowanego RAWa zapisać później jako tiff?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
MichalR napisał/a:
...podciągania gammy dla plików RAW, jest to gdzieś?

hmm a w PS to gdzie to jest?

MichalR napisał/a:
Można przeprocesowanego RAWa zapisać później jako tiff?

mozna zaposać - występuje w postaci exportu (zapis rawa jest tylko w formacie Affinity)
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
Rivelv napisał/a:
MichalR napisał/a:
...podciągania gammy dla plików RAW, jest to gdzieś?

hmm a w PS to gdzie to jest?


A co ma piernik do wiatraka? ;) Akurat nie porównuję do PS'a tylko do SlkyPixa w którym wołam RAWy ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eh no nie dopatrzyłem przepraszam myślałem ze z PSa porównujemy
ale czy to o to chodzi? https://www.youtube.com/watch?v=jV2Kf4v9YLQ
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
MichalR napisał/a:
Akurat nie porównuję do PS'a tylko do SlkyPixa w którym wołam RAW
A dlaczego porównujesz dwa zupełnie inne programy? Równie dobrze można mieć pretensje do SilkyPix, dlaczego nie ma warstw. To są programy uzupełniające się, a nie konkurujące ze sobą. Moduł Raw Develepment w Photo jest tylko miłym dodatkiem.
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
Michu napisał/a:
A dlaczego porównujesz dwa zupełnie inne programy? Równie dobrze można mieć pretensje do SilkyPix, dlaczego nie ma warstw. To są programy uzupełniające się, a nie konkurujące ze sobą. Moduł Raw Develepment w Photo jest tylko miłym dodatkiem.


Spodziewałbym się, że jak producent daje kombajn, to zadba o wszelkie funkcje które pozwolą efektywnie wywołać Rawa i pracować na warstwach, stemplować i robić inne cuda ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jaki kombajn? To wyspecjalizowane narzędzie do pracy z grafiką rastrową - podobnie jak Photoshop, PaintShop, Photo-Paint, Pixelmator czy Gimp.
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
Michu napisał/a:
Jaki kombajn? To wyspecjalizowane narzędzie do pracy z grafiką rastrową - podobnie jak Photoshop, PaintShop, Photo-Paint, Pixelmator czy Gimp.


Jak ma moduł do wywoływania RAWów to kombajn ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No spoko, kwestia indywidualnych przekonań, upodobań.
Osobiście w ogóle nie zaglądam do sekcji Develop AP - kwestia kolosalnej różnicy jakości pomiędzy wywoływarką Affinity i Silkypix. W przypadku Adobe to nie ma znaczenia - tam ACR to po prostu inaczej opakowany Lightroom, tutaj jednak specjalizacja SP robi swoje.
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Ja z Affinity Photo jestem zadowolony, a testowałem różne programy. Nie twierdzę że jest najlepszy, ale moim zdaniem całkiem przyzwoity i łatwy w obsłudze. Za taką cenę to nie widzę konkurencji. Na youtube są darmowe kursy z jego obsługi.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
MichalR napisał/a:
Jak ma moduł do wywoływania RAWów to kombajn ;)
Michu napisał/a:

No spoko, kwestia indywidualnych przekonań, upodobań.
No właśnie. Dlatego w Pentax używałem i w Nikonie używam oprogramowania firmowego w zakresie wołania RAW. W AF nigdy nie udało mi się osiągnąć takich rezultatów :(
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tylko że ergonomia oprogramowania firmowego Pentaksa jest po prostu skandaliczna. Oparte jest ono na okrojonej wersji SilkyPix, i nie rozumiem, dlaczego nie zaadoptowano oryginalnego, tak jak zrobił to chociażby Panas czy bodajże Fuji.
Natomiast cieszy fakt, że w APhoto w ogóle jest moduł Developer. Natomiast poza demozaikowaniem, program Affinity jest bardzo dobry, a za tę cenę wybitny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach