Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ja kupiłem sobie American Tourister. Do wyboru, do koloru.
Aparat, laptop, obiektywy i co tam chcesz - zmieścisz. Ale trzeba sobie wybrać pod swoje potrzeby.
https://is.gd/59xsPo
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zastanawiam się nad jakimś 35 litrowym plecakiem taktycznym. Co sądzicie o tym?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja myślę o jednym z tych dwóch https://www.youtube.com/watch?v=G5SvwKdY6Ok
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Na znanym, ale nienazywanym portalu nabyłem drogą kupna plecak opisywany jako wojskowy, taktyczny, militarny. Kolory maskujące zbliżone do pustynnej burzy. Pojemność ma napisaną 28-32 litry. Nie wiem czy 5x7 z obiektywami i innymi szpejami się tam zmieści. Będę przymierzał się z mniejszymi aparatami plus kilka obiektywów i drobiazgi.
W ostateczności plecak będzie wykorzystywany jako główne opakowanie transportowe a na krótsze spacery zostaną torby foto mieszczące aparat i 1 lub 2 obiektywy...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bateryjek nie starczy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wybrałem taką drogę: https://www.youtube.com/watch?v=mHVpMZALeW4 Czyli Wisport Sparrow 30 II (przekonały mnie walory poza fotograficzne). To teraz pytanie, czy ktoś z Was zna miejsce, gdzie można sobie nabyć w miarę łatwo konfigurowalne inserty do plecaków? ;-) Mam coś ze starych toreb i plecaków, ale co dopasowanie, to dopasowanie :)

[ Dodano: 2019-03-31, 22:06 ]
Chyba kupię u Chińczyka :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Układałeś sprzęt z centymetrowymi przerwami, żeby sprawdzić, czy zmieści się w tej przestrzeni.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie. Ale wiem że się zmieści, jak dobrze zaplanuję insert.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak dobrze zaplanujesz insert, to się zemści... Na kręgosłupie :evilsmile:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Mówię Wam, samobieżny plecak najlepszy. W razie samotności jest z kim pogadać a w złości kopnąć w zad. Zaniesie taki do domu w razie nadmiernego przyciągania ziemskiego. No i kręgosłup nie ucierpi. Same zalety. :evilsmile:
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
do sparrow II warto za 10 czy 20 złociszy kupic stelaż, który usztywnia plecy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
mrnobody1, słusznie prawisz. To taka metalowa listwa. Całkiem dobrze się sprawdziła, jak cały dzień dźwigałem cały swój dobytek :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
W Biednejromce mają fajne plecaki (35l) z wieloma kieszeniami, lekkie. Cena 59,90. Wykonanie przez HiMountain. Mają pas piersiowy i biodrowy. Również boczne kieszenie siatkowe. Osobna kieszonka na dokumenty z łatwym dostępem , zgóry. Paski do kompresji. Bardzo fajny - moim zdaniem - na krótkie wypady. Zanabyłem ;-) . Jedyne do czego można się doczepić to to, że pas biodrowy nie obejmie bardzo dużych, osobistych "beczek" piwnych. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Acha, model Terra 35l.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla obszernych w klatce piersiowej ważna jest również regulacja położenia pasa piersiowego. W moim starym plecaku foto jest za wysoko i gdy mam kurtkę to mnie poddusza.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, wydaje mi się, że mieliśmy takie same plecaki foto. Przyznam szczerze, że ja rzadko korzystam z pasa piersiowego, ale faktycznie w tych "Naneu" jest on dość wysoko. W tym z Biedronki jest możliwość regulacj, ok 10 cm pomiędzy skrajnymi wysokościami.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
jorge.martinez napisał/a:
Wisport Sparrow 30 II (przekonały mnie walory poza fotograficzne)

mrnobody1 napisał/a:
do sparrow II warto za 10 czy 20 złociszy kupic stelaż, który usztywnia plecy

jorge.martinez napisał/a:
To taka metalowa listwa. Całkiem dobrze się sprawdziła, jak cały dzień dźwigałem cały swój dobytek

Ja mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo dobrze zaprojektowany "garbik", świetnie uszyty z wiecznych materiałów, i wszystko spod Wrocławia. Z drugiej, mam niemiłe wrażenie że Wisport zaczyna iść na łatwiznę. A może tylko w niektórych seriach, może uważają że dla wojaków kwestie wygody/ergonomii można odpuścić?
Moim ostatnim nabytkiem jest Whistler 35 v.2 z przeznaczeniem do roboty, lasu, i roboty w lesie - a więc także na fotoprzydasie [też rozważałem Sparrowa v.2 ale ostatecznie zdecydował dedykowany przedział na lapa i większa konfigurowalność]. Whistler ma listwę usztywniającą w komplecie, nie trzeba nic dokupować, ale tu przykra niespodzianka. Otóż stelaż plecaków powinien być albo na tyle sprężysto-plastyczny aby użyszkodnik mógł go sobie samodzielnie przygiąć do kształtu swoich pleców [stąd mój pogląd że plecaków i rowerów się nie pożycza :!: ], albo jest to ukształtowane fabrycznie. W każdym razie listwy/plecki powinny być esowato wygięte, by odwzorować kształt kręgosłupa w rzucie bocznym, co ma kluczowe znaczenie dla ergonomii, tym większe im większy/cięższy plecak [wniosek - "plecaki" bez usztywnionych/ukształtowanych plecków to tylko worki z dwojgiem uszu]. Z moich Wisportów, Woodcraft ma to ukształtowane wzorcowo, mimo że niewielki jest do ciężkiego szargania. W Scrollu już tak dobrze nie jest, wygięcie listew jest niewielkie [system nośny jest zmieniony, plus inne modyfikacje na moje życzenie], ale on jest do delikatniejszego, miejskiego zastosowania. Natomiast Whistler ma listwę zupełnie prostą, w dodatku zupełnie niepodatną na kształtowanie [przynajmniej na zimno, może spróbuję podgrzać]. Spełnia zadanie, ale mogłaby znacznie lepiej - to jest właśnie kwestia niuansów. W każdym razie firma zaliczyła mały minus, choć nadal uważam że robi świetny i niezwykle trwały sprzęt.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Może kogoś zainteresują małe torby Lowepro Photo Sport Shoulder w promocyjnej cenie:

12-litrowa https://www.komputronik.p...urple-grey.html
18-litrowa https://www.komputronik.p...urple-grey.html
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, z Komputronika robi się fajny sklep foto ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach