katiusza  Dołączyła: 16 Lip 2007
pentacon do K10D
Witam!
Mam pytanie, czy istnieje możliwość podłączenia obiektywów Pentacon (lata'80) do K10D?

Mam takowy: 2.8/135

Rozmyślam nad kupnem K10 z obiektywem 18-55 gdyby była możliwość użycia stałoogniskowego 135,
druga opcja to Nikon D40x z doble kitem.

Pozdrawiam
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
jeżeli mają gwint m42 to przez przejściówke jak najbardziej.
(nie wiem jak to z Pentaconami, one nie mają bagnetu K, nie? A jeśli mają to bez przejściówki się da)
Koszt przejściówki to jakieś 60 zł?

Nikon nie jest nawet porównywalny do K100 a k10 jest o niebo lepsza, więc wybieraj k10 jeżeli nie chcesz później żałować. ;-)
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
kopia czyli Samsung GX-10 wyjdzie Ci taniej....o tym Nikonie nawet nie myśl ;-)
koszt przejściówki 30zł na allegro,5 zł przesyłka-wiem bo wczoraj kupowałem :-P
 
katiusza  Dołączyła: 16 Lip 2007
do tej 135 mam dwa rodzaje mocowan: gwit pasowal do zenita oraz bagnet pauje do exacty i practiki.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Tylko nie rozczaruj się jakością zdjęć z tego pentacona. Wczoraj podłączyłem taki obiektyw kolegi i mydło na wszystkich przysłonach. Być może to tylko taki egzemplarz trafił się. Ogólnie obiektywy (pentacon 135 mm) nie mają dobrej opinii.
Polecam ddr-owski Sonnar 135 mm/3,5 obiektyw nie mający sobie równych w ostrości, mam taki.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Gwint do Zenita, czyli M42, czyli z przejściówką K-M42 pasuje do każdego cyfrowego Pentaxa. Czyli 135-ka będzie Ci pasowała do K10D , lub GX-10
Nie bardzo rozumiem natomiast jak ten sam bagnet pasował do Praktici i Exakty - bo to różne bagnety były.
 
katiusza  Dołączyła: 16 Lip 2007
 
sorki, tylko do exakty ten bagnet. :oops:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to teraz w porządku- ale do Pentaxa nie będzie pasował i do niczego innego poza Exaktą

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach