goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Niby 77 to nie 85, a i cena nie taka. Nie twierdze że to jest złe szkło tylko nie można go stawiać w 1 rzędzie cenowym z budżetowymi 85tkami.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentax miał kiedyś szkiełko 85/1,8.Tylko to było Pentax K85/1.8
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Kiedyś to po ziemi chodziły dinozaury, najlepszym tego dowodem jest to że FA*85/1.4 też można było kiedyś kupić. Nie liczy się to co było kiedyś tylko to co jest teraz.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
goldenSo napisał/a:
FA*85/1.4 też można było kiedyś kupić.

Zapytaj asklopa- kupił całkiem niedawno :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
goldenSo napisał/a:
Nie liczy się to co było kiedyś tylko to co jest teraz.

"...ale nie burzcie przeszłości ołtarzy,
choć sami macie doskonalsze wznieść"
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
goldenSo napisał/a:
@kierdel Braku ruchomego lcd nie rozumiem. Przecież Olympus w pierwszym swoim modelu z LV E-330 zaimplementował ruchomy ekranik.


E-510 nie ma ruchomego LCD
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
W Olku odpycha mnie ten wizjer... co prawda nie widziałem ale wiele złego słyszałem, muszę się udać do sklepu po własne obserwacje, widziałem za to wizjer w kasetce (szwagra) i byłem zadowolony, ponoć w K10 jest jeszcze lepsiejszy...
Jak wygląda sytuacja z AF czy ten w K10 jest szybszy niż w K100, no i może miał ktoś okazję skonfrontować to z Olympusami :-/
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
@kierdel
Przeczytaj jeszcze raz, pomyśl dwa.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
goldenSo napisał/a:
@kierdel
Przeczytaj jeszcze raz, pomyśl dwa.


O co Ci chodzi? Kolega siwyyy77 pyta w kontekscie Olka E-510. Olek E-510 nie ma ruchomego wyswietlacza LCD. Wytlumacz mi skad twoje pretensje. Z tego co pamietam to napisales, ze co do ruchomego wyswietlacza to nie rozumiesz. Co tu rozumiec?

siwyyy77 napisał/a:

Jak wygląda sytuacja z AF czy ten w K10 jest szybszy niż w K100, no i może miał ktoś okazję skonfrontować to z Olympusami :-/


Ja niestety nie mialem okazji skonfrontowac AF w roznych aparatach (pewnie w jakims MediaM dalo by sie przeprowadzic taki test jak ktos sie uprze, maja tam duzy wybor lustrzanek oraz do nich przynajmniej szczatkowo naladowane baterie). Widzialem natomiast taki oto filmik na youtube:
Szybkosc AF, Sam GX-10 vs Canon 400D vs Sony
Do tej demonstracji to raczej trzeba podchodzic z dystansem. Toze tez byc rownie dobrze jakis naciagany filmik.
Jest tez jeszcze cos takiego:
GX 10, AF moter speed test

Pozdrawiam
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Michał K napisał/a:
na + sama:
Michał K napisał/a:
stabilizacja
E-510 też ma latającą matrycę.

Działającą jedynie z nielicznymi obiektywami Olympusa.
W PENTApryzmatycznych aparatach stabilizacja działa z każdym obiektywem tej firmy, jak również z KAŻDYM innym obiektywem innego producenta. Działa również bez obiektywu, więc pisanie, że oba mają stabilizację jest półprawdą.
W PENTApryzmatycznych aparatach jest też pomiar ostrości z dowolnym obiektywem.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
armar napisał/a:
pisanie, że oba mają stabilizację jest półprawdą.

:shock:
:lol:

E510 + 14-42mm + 50-150mm + 35mmMacro + fl36 (lampa błyskowa) = prawdziwy profi-amatorski zestaw dla pasjonata fotografii, pod warunkiem że mu pasuje E510 jako puszka, w miarę potrzeb będzie mógł ewoluować (wymieniać szkła), bo jest na co :evilsmile:

ale tak jak pisałem trzeba tą puchę pomacać, pozaglądać w ten wizjer, zobaczyć czy pasuje.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
armar, co ty piszesz? :shock: :shock: :shock:

A tak w temacie: Jak kupisz Olka to nie będziesz miał ładnego paska na szyje z krwistym napisem PENTAX. :evilsmile:
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Kupisz olka to te forum będzie mniej przydatne dla Ciebie :D
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Gwiazdor napisał/a:
armar, co ty piszesz? :shock: :shock: :shock:

Piszę tylko to co wiem.
Olympus to firma produkująca aparaty od jakiegoś czasu i przed formatem matryc 4/3 aparaty Olympusa zwane OM były bardzo cenione.
Do nich były produkowane obiektywy Olympusa.
Te obiektywy podłączone do E-510 (jest przejściówka) sprawiają, że stabilizacja nie działa, tak samo, jak nie działa z obiektywami m42, Nikona, Canona, czy dowolnymi innymi.
Hint - stabilizacja w PENTApryzmatycznych działa znając ogniskową obiektywu. Jeśli nie uzyska ogniskowej z elektroniki obiektywu (bo obiektyw z serii unpluged), to aparat grzecznie prosi o wybranie właściwej ogniskowej.
Olympus nie prosi o ten parametr (tak samo zresztą jak aparat Sony)...
A może się mylę? :)
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
@kierdel
Z polskiego na nasze. Nie rozumiem nieumieszczenia przez jakże zacną cudowną i ubustwianą markę olympus ruchomego lcd w nowym modelu skoro w starym sie dało. Jaśniej?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
goldenSo napisał/a:
Nie rozumiem nieumieszczenia przez jakże zacną cudowną i ubustwianą markę olympus ruchomego lcd w nowym modelu skoro w starym sie dało. Jaśniej?
Tak samo można powiedzieć o TTL lampy w Pentaksie. Dajcie już spokój.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
armar, o tym nie pomyślałem, wydało mi się oczywiste, że to jest zrobione tak jak w Pentaxie. 8-)

:-B :-B :-B dla inżynierów Pentaxa, jednak zrobili to doskonale. :-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
goldenSo napisał/a:
@kierdel
Z polskiego na nasze. Nie rozumiem nieumieszczenia przez jakże zacną cudowną i ubustwianą markę olympus ruchomego lcd w nowym modelu skoro w starym sie dało. Jaśniej?


O, po naszemu to rozumiem. Dzieki za wyjasnienie :-B

armar napisał/a:
Hint - stabilizacja w PENTApryzmatycznych działa znając ogniskową obiektywu. Jeśli nie uzyska ogniskowej z elektroniki obiektywu (bo obiektyw z serii unpluged), to aparat grzecznie prosi o wybranie właściwej ogniskowej.


Chwilka, to ja mam takie pytanie zielonego:
Jezeli podlacze manualny obiektyw do GX-10 powiedzmy (czyli unplugged, dobrze przekladam?) to musze w body ustawic ogniskowa obiektywu? Co jesli to jest jakis zmiennoogniskowy, za kazdym razem koryguje?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
ponoć w K10 jest jeszcze lepsiejszy...
Co wy z tym lepsziejszy :evil: . Nie ma takiego słowa. Po prostu jeszcze lepszy

[ Dodano: 2007-07-25, 19:43 ]
kierdel napisał/a:
Co jesli to jest jakis zmiennoogniskowy, za kazdym razem koryguje?
Jeśli chodzi o stabilizację, to tak. Aparat przecież nie wie, jaka jest ogniskowa. Oczywiście tylko seria M,K i M42.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kierdel napisał/a:
Jezeli podlacze manualny obiektyw do GX-10 powiedzmy (czyli unplugged, dobrze przekladam?) to musze w body ustawic ogniskowa obiektywu?

Nie. Zawsze możesz mieć źle ustawioną (nie polecam), albo wyłączoną ;-)
kierdel napisał/a:
Co jesli to jest jakis zmiennoogniskowy, za kazdym razem koryguje?

Jeśli nie wyłączysz, to możesz tak robić. Choć przy krótkich zumach (typu 35-70) to można dać jakąś wartość środkową i będzie OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach