Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Dwa cacka makro 1:1
A takie coś wpadło mi w łapki :mrgreen:
Najpierw oczywiście przeglądzik i smarowanie a potem się nimi pobawię.

Pierwszy to 90mm F2,8 wyprodukowany dla Vivitara przez słynną Kominę.


drugi to Macro Yashinon 60mm F2,8 czyli legendarna Tomioka, na tego chrapkę miałem od lat.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Legendy-legendami, ale odkąd mam SMC-P F macro 2,8/100, to już mnie nie kuszą zbytnio. :-P
Te obiektywy przygarnąłeś dla siebie, czy tylko do serwisowania je podesłano ? ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ciekawym wielce szczególnie tego drugiego cudeńka. ;-)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Grzechotnik napisał/a:
Macro Yashinon 60mm F2,8

Raz dość dawno na Alle.. widziałem taki, poszedł nie tanio. Przy okazji poczytałem co to i jak rzadko bywa same pochwały, achy i ochy były.
Gratuluje zdobyczy.
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
Mam coś podobnego.
Soligor C/D 90 ale F2,5.
Podobno też Komine.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Pokażcie jakieś przykładowe zdjęcia.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
A ten widzieliscie?
www.ebay.com/itm/Excellen...55/131384141266

Na pewno są przejściówki dla podpięcia do "małego obrazka".
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
No i przyszedł czas na Tomioke, bardzo porządna i świetna konstrukcja mechaniczna, kwintesencja inżynierii - nic zbędnego. Teraz chodzi jak złoto.

 

boggy  Dołączył: 30 Wrz 2010
W pięknym stanie trafił ci się ten Yashinon. Ja w zeszłym roku ustrzeliłem zupełnie przypadkowo (chociażtnie nie planowałem zakupu takiego obiektywu :-) ) na Allegro wersję Mamiya ale niestety nie jest w idealnym stanie wizualnym - miejscami wytarty lakier na pierścieniu ostrości. Jednakże cena nie była wygórowana, a nawet jak za obietyw makro z powiększeniem 1:1 dość niska więc się skusiłem :-) Miałem go w przyszłym roku sprzedawać ale skoro piszecie, że pochodzi z jakiejś legendarnej rodziny to chyba go sobie zostawię :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
E tam... To całkiem kiepski obiektyw, ludzie przesadzają. Sprzedawaj. Chętnie kupię...
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach