rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
  Zakup używanego filtra
Witajcie ...

Kupiłem używany filtr polaryzacyjny Hoya HMC w cenie około 100zł. Sprzedający ma 350 komentarzy 100% pozytyw, opis na aukcji filtr w dobrym stanie, ale ...
jak zobaczyłem filtr to "troszkę" się wkurzyłem!
Wg. mnie filtr w dobrym stanie to posiadający ślady normalnego użytkowania; jakieś drobne ryski, wytarcia na gwincie, itp. Jednak regularna OSTRA rysa wokół całego filtra to chyba jednak dyskwalifikuje opis jako dobry. Poza tym mam wrażenie że gdzieś "w środku" znajdują się jakieś ostre paprochy, co objawia się chroboczeniem" podczas obracania filtrem.
Czy takie rysy mogą już wpłynąć na jakość zdjęć :?: Poprawcie mnie jeżeli bredzę jakoś specjalnie, bo chcę interweniować i chyba zażądam zwrotu pieniędzy. HELP :-|

P.S. A miałem kupić nowy ... ehhh
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Moga wplywac, poniewaz na nich moze zalamywac sie swiatlo. Zadaj zwrotu pieniedzy i po klopocie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zwróć go sprzedawcy, bez 2 zdań.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
milo, alkos, dzięki za odpowiedzi ... zaraz piszę maila z "odwołaniem" ...
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
To ma być "dobry stan"!?! Sprzedawca chyba...hmm...mówiąc bardzo delikatnie - mocno minął sie z prawdą :-?
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Poproszę link do aukcji
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Dancer napisał/a:
Poproszę link do aukcji

Miałem tego nie robić, ale skoro już ktoś prosi, LINK
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
rysiekll napisał/a:
Miałem tego nie robić...


Dlaczego? Chciałeś kolegów władować na minę? Lepiej ostrzec przed nie do końca uczciwą osobą.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Dancer napisał/a:
Dlaczego? Chciałeś kolegów władować na minę?

Nie. Po prostu z wystawieniem komukolwiek, jakiejkolwiek opinii wole zaczekać. Akurat w tym wypadku do momentu odpowiedzi sprzedającego lub zakończenia sprawy. Zakładam że problemów ze zwrotem być nie powinno ...

P.S. Choć z drugiej strony faktycznie, może lepiej unikać takich sytuacji ...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
rysiekll, wybacz, ale otrzmymales towar inny niz na zdjeciu, musisz zadac jeszcze zwrotow kosztow wysylki.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ten filtr jest zajechany jak koń po westernie. Więc nie wiem jakie wytłumaczenie znalazłby sprzedający oraz jak mógł wysłać taką rumunię opisując jako dobry stan.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
milo masz rację i tak też zrobię ...
Dancer też masz rację ...
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
Rysiekll
Wychodzi na to że jesteś zbyt miły dla ludzi ;-)
Tu twardym trzeba być!
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
White_Horse, może masz i rację ... generalnie wolę unikać otwartych konfliktów i dopóki można wolę załatwiać sprawy polubownie ...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
To tak jak ja. Ale nie widziałem jeszcze tak zjechanego filtra. Kupiłem niedawno obiektyw, w komplecie z którym był filtr (skylight albo uv, już nie pamiętam). Sprzedjący zastrzegał, że filtr jest w stanie "takim sobie", bo jest tylko w zastępstwie dekla. I ten filtr i tak wygląda chyba lepiej od Twojego.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Nic to panowie ... jutro jest poniedziałek, jak do południa nie otrzymam odpowiedzi na mail'a to dzwonię i już wtedy raczej zbyt miły nie będę ... w każdym razie dam znać jak sprawa została rozwiązana.

P.S. Szkoda że człowiek po raz pierwszy nacina się w momencie kiedy jakiejś rzeczy potrzebuje w miarę szybko ... swoją drogą najbardziej sobie pluję w brodę, że brnąłem w tę licytację, mimo że stwierdziłem już w pewnym momencie że kupię nowy filtr ... może to też nauczka z której trzeba wyciągnąć wnioski ...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
rysiekll napisał/a:
jak zobaczyłem filtr

Miałem podobny manewr - Hoya HMC Skylight 49mm - tera służy jako dekielek do sonnara, tle, że kosztował mnie sporo mniej. Stówa za taki złom to kpiny.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
generalnie wolę unikać otwartych konfliktów i dopóki można wolę załatwiać sprawy polubownie ...


W takim przypadku sprawa jest jasna - foty na aukcji absolutnie nie oddawały faktycznego stanu przedmiotu - podobniej jak bardzo lakoniczny opis. Oczywiście, że najpierw należy próbować załatwić wszystko na spokojnie, ale dobrze że dałeś linka - to będzie ostrzeżenie dla innych tego typu sprzedających :-/ ...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Marcinicus napisał/a:

W takim przypadku sprawa jest jasna - foty na aukcji absolutnie nie oddawały faktycznego stanu przedmiotu - podobniej jak bardzo lakoniczny opis. Oczywiście, że najpierw należy próbować załatwić wszystko na spokojnie, ale dobrze że dałeś linka - to będzie ostrzeżenie dla innych tego typu sprzedających :-/ ...


Zalatwic spokojnie i dac pozytywa w obawie przed odwetowym... I wlasnie dlatego takie osoby maja 100%...
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Ponieważ sprzedawca nie odpowiedział an mojego maila, postanowiłem zadzwonić. Jak się okazało jest na urlopie do środy (możliwe), przedstawiłem sprawę i praktycznie bez problemów zostało ustalone że pieniądze będą mi zwrócone a ja odsyłam filtr. Sprawa zamknięta.

milo napisał/a:
Zalatwic spokojnie i dac pozytywa w obawie przed odwetowym

W sytuacji którą opisałem raczej negatywa bym nie wystawił, bo to by oznaczało że jestem co najmniej mściwy. Stanęło na tym że komentarze do transakcji nie zostaną wystawione ... mnie to rozwiązanie odpowiada.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach