bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Kupilem aparat do robienia zdjec tablicom testowym

Parę fajnych plenerków i mija. Wierzę w Ciebie ;-)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen, Czy Twoja kadyszka poprawiła ostrzenia po z serwisu? Dotychczas głównie fociłem K100 z kitem lub 70-300 APO, ale ostatnio nabyłem upragnione FA 50/1.4 i stwierdziłem że moje fotki mają troche na bakier z ostrością. A szkło przecie zacne jest. Zrobiłem tekścików trochę, aż się gwint zagrzał :-( I okazało się że mam BF o jakieś 5 mm :(
Oczywiście: statyw, wyłączone SR, przesłona 1.4, timer na 2 sek.

Nie wiem jak to wstawić więc podaje link:
http://www.fotosik.pl/pok...400a648dd7.html

 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
zorzyk, co przy dalszej interpolacji da mi ostre ucho a nie nos.
Już zmieniam :oops:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
argawen, Czy Twoja kadyszka poprawiła ostrzenia po z serwisu
W serwisie to miałem K100D, w dodatku dostałem nowe body. Z K10D nie mam żadnych kłopotów, no prawie( z S 100-300/4 mam BF, ale menu serwisowe to załatwia. Po miesiącach letnich oddam do regulacji szkło)
dyptam napisał/a:
Zrobiłem tekścików trochę, aż się gwint zagrzał :-( I okazało się że mam BF o jakieś 5 cm :( )
A jak się zachowuje w normalnych warunkach ? Nie linijkowych ? Najlepiej robić normalne zdjęcia i wyciągnąć wnioski.

 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen, Jak fociłem kitem lub Sigmą to brak ostrości tłumaczyłem sobie szkiełkami i małym doświadczeniem, ale jak 50/1.4 nie ostrzyło to był zły objaw. Chociaż Sigma ostrzy odrobinę lepiej, ale chciałem porobić trochę portretów i to bez efektu rozmycia.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
Jak fociłem kitem lub Sigmą to brak ostrości tłumaczyłem sobie szkiełkami i małym doświadczeniem, ale jak 50/1.4 nie ostrzyło to był zły objaw
U mnie nawet z K100D kit Pentaxa i inne były OK. BF miałem tylko z dwoma: F50/1.7, FA 77/1.8. Dlatego oddałem do serwisu.
Wygląda mi to na BF. Ale porób jeszcze troche normalnych zdjęć. Wyczuj czujnik AF w K10D. Wg. mnie jest on trochę za duży i potrafi łapać, nie to co chcesz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
argawen, ale po serwisie wszystko minęło i jest OK z wszystkimi Twoimi obiektywami w każdych warunkach? Aż niemożliwe, aby było prawdziwe ;-)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen, Dzięki, poczekam jeszcze na DA 70, który, mam nadzieje dojdzie do mnie pod koniec miesiąca i zobaczę z tym szkiełkiem, jeśli sytuacja się powtórzy, to również pójdę do serwisu Apolla powiedzieć: Dzień dobry... :-?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
argawen, ale po serwisie wszystko minęło i jest OK z wszystkimi Twoimi obiektywami w każdych warunkach
Powiem tak. Po pobieżnych testach było wszystko OK. Ale powtarzam, dostałem nowy K100D. Znalazł się kupiec, więc sprzedałem( znajomy Sylwiusza, trzeba go zapytać, czy wszystko w porządku). W czasie pobytu w serwisie K100D kupiłem K10D, więc za bardzo nie testowałem. Po co.
dyptam napisał/a:
jeśli sytuacja się powtórzy
. Jeśli masz kłopoty z każdym szkłem AF, to ja bym już szedł. No..powiedzmy po lecie. Masz w końcu manuale, więc szkoda lata.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen, A cieszyłem się jak dziecko z tego FA. Nawet manuale wystawiłem na Giełde, mam nadzieję że nikt nie kupi bo po teście A 50/2.0 wszystko wskazuje, że jest OK. Wrrr. Chciałem być wygodny i to światełko 1.4 ech. Czy to oznacza, że ze wszystkimi FA 50/1.4 będę miał BF?. Poczekam z serwisem aż wysprzedają K100D i może dostanę nową K100 super :evilsmile:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
bo po teście A 50/2.0 wszystko wskazuje, że jest OK
nie dziwne, w końcu ostrzyłeś ręcznie.
dyptam napisał/a:
Czy to oznacza, że ze wszystkimi FA 50/1.4 będę miał BF?
Nie mam pojecia :-/ .

[ Dodano: 2007-08-01, 19:06 ]
Ale powtarzam, porób zdjęcia w warunkach naturalnych. Spróbuj wyczuć AF.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dyptam napisał/a:
Czy to oznacza, że ze wszystkimi FA 50/1.4 będę miał BF?

W moim K10 jest wszystko dobrze, a zapinałem chyba trzy sztuki FA 50. Z innymi obiektywami też jest dobrze.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zdano, I to miało być na pocieszenie, tak? A miało być tak pięknie :cry: .
I wiecie co, Kit przy 55/5.6 jest bardziej ostry, niż to moje FA w tych samych warunkach.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dyptam, przykro mi bardzo, mogę tylko :-B zaproponować na pocieszenie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
55/5.6 jest bardziej ostry, niż to moje FA w tych samych warunkach.
Marudzisz. Bardziej ostry to nie jest, tylko pewnie trafia w punkt.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zdano, Z tego co ludzie piszą to K100 nie ma już na stanie w magazynach i ciężko go dostać, więc może oddadzą mi nowy jak argawenowi, tylko, że Super :evilsmile: Kiedyś tak sytuacja była z twardymi dyskami, jak padł ci 5 GB dostawałeś 10, bo tamten wyszedł z produkcji :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
więc może oddadzą mi nowy jak argawenowi, tylko
Nie tylko mnie to spotkało. Znaczy się nowa sztuka. Parę osób z forum także dostało nówkę.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dyptam, ale zaraz, moment, chyba o czymś zapomnieliście - a menu serwisowego próbowałeś? 5 minut i może być po kłopocie. Instrukcję znajdziesz gdzieś na forum.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
dyptam napisał/a:
Jak fociłem kitem lub Sigmą to brak ostrości tłumaczyłem sobie szkiełkami i małym doświadczeniem, ale jak 50/1.4 nie ostrzyło to był zły objaw


Ja zakladajac ten temat myslalem ze mam wade FF. Potem poczytalem troche podobnych watkow na forum i teraz wiem, ze nic nie wiem :mrgreen: . To znaczy: ze swoim kitem i bez statywu nie dam rady jednoznacznie stwierdzic czy i jak wielka mam wade w body (poza tym - tak na moje oko - to innaczej ostrzy w swietle zarowym a inaczej w dziennym). Mam tylko nadzieje, ze jak kiedys przyjdze czas na jakies jasne szkielko z AF (tak jak 50/1.4) to nie wyjdzie na jaw, ze jednak jakas wade AF moja pusza ma. W Sami e z tego co sie orientuje zaden smiertelnik jeszcze nie wszedl do menu serwisowego :-/ .
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
bEEf, Mamusia zawsze mi mówiła, żebym nie bawił się biosem. Jak pamiętam z przed lat to swój pierwszy komp odniosłem do naprawy po 2 dniach przyspieszania BIOSU, przestał reagować na wszystko :). Jak czytałem tu instrukcję i doczytałem się że aparat może się nie uruchomić po takim majstersztyku to może to prawda.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach