szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
zenza, tylne światła samochodów świetnie wyglądają.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A mi sie wydaje że, żeby wywołac efekt "małego modelarza" trzeba jak najnaturalniej ustawić glębię ostrosci, czyli uwzględniając odległość różnych elementow na zdjęciu od obserwatora, z naciskiem na płaszczyzny. Oczywiście musi byc do tego odpowiednie miejsce, żeby nie przeszkadzały jakieś drzewa itp.

Na tych zdjęciach tego efektu nie czuć, może trochę na trzecim, nie widzialem jeszcze galerii ale chętnie obejżę jak będę w domu.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
PotruśP- nie wiem od jakiego to samochodu po prostu pan w takim sklepie z przewodami gumowymi do aut dostał obiektyw z poleceniem dobrania do tej szerokości gumy, nawet się nie pytał po co. :) Wiesz te gumy od MZ jak i ta od maglownicy jest troszkę z za grubej gumy i też trochę ogranicza ruch, przydałoby się coś innego z cienkimi karbami a może jednak dętka jest najlepsza.
Mi się wydaje, że efekt makietowości w największym stopniu zależy od wysokości z jakiej robimy zdjęcia budynków, pojazdów, ludzi. Muszę zrobić jakieś doświadczenie robiąc zdjęcie z podobnym kadrem od parteru do np. 4 piętra.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Eldred napisał/a:
A mi sie wydaje że, żeby wywołac efekt "małego modelarza" trzeba jak najnaturalniej ustawić glębię ostrosci,

Nie kaupuje dlaczego tak wiele osob mysli, ze tilt sluzy przede wszystkim do uzyskiwania efektu "mlodego modelarza" :roll:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
dan bo takie zdjęcia z tilt shifta sa najbardziej efektowne (czytaj" inne)? Mysle ze sporo osób wie, że nadają się tez do fotografowania architektury bez zniekształceń itd.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
negocjatorek napisał/a:
bo takie zdjęcia z tilt shifta sa najbardziej efektowne

Powiedzialbym - efekciarskie (ale to nie znaczy, ze mi sie nie podobaja ;-) )

Niech ktos z posiadaczy tych homemade tiltow sprobuje nim zrobic jakies portrety :-)

negocjatorek napisał/a:
Mysle ze sporo osób wie, że nadają się tez do fotografowania architektury bez zniekształceń itd.

Moment - do tego to jest shift :-P

Cholera... chyba sam zrobie takiego tilta do sredniego. Ma ktos jakis ruski obiektyw wielkoformatowy? :-D

 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Cytat
Moment - do tego to jest shift :-P


Masz całkowitą rację... się rozpędziłem ;P
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Oczywiście, że zdaję sobie sprawę, że tego typu samoróbka nie musi być stosowana do tego aby uzyskać efekt makiety. Ale tak się złożyło, że jedyne zdjęcia jak narazie w większości zostały zrobione, to ruch uliczny. Myślę też, że uzyskanie ciekawych efektów portretowych nie będzie takie proste a zdjęcia mogą wyjść nieciekawe(w sensie, że nic kreatywnego). Ciekawsze mogą być jakieś uliczne, ale z poziomu gleby nie z góry. Co innego do flory i fauny, makro, tu mogą być fajne efekty. A zresztą zrobić dobre zdjęcie uliczne normalnym obiektywem jest trudno a co dopiero wyginanym.
Ale jak się niema na limitedy po trzy i pół tysiąca, to taka zabawa też jest przyjemną odskocznią od np. kit-owych 18-55.:)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zenza napisał/a:
Myślę też, że uzyskanie ciekawych efektów portretowych nie będzie takie proste a zdjęcia mogą wyjść nieciekawe(w sensie, że nic kreatywnego).




















Moze super kreatywne i latwe to nie bedzie, ale uwazam, ze dla takich efektow warto sprobowac.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Wybrałem się dzisiaj na rower (co by nie zmarnować pogody) i cyknąłem kilka zdjęć tym wynalazkiem. Oto efekty:






:mrgreen:

http://picasaweb.google.pl/stachu.abc/Tilt
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
to jest mega



 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan, to mnie wyprowadziłeś z błędu!:) Jednak można fajne portrety robić. Jest to dobra wiadomość, tylko najpierw trzeba ujarzmić tego gumiaka:)
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Nie wiem czy było ale zobaczcie to: http://www.hemmy.net/2008...ns-photography/

IMO bardzo fajne. Świetnie widać "makietowość"
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Radzik, genialne :lol: nagle świat robi się taki malutki i fajny :-) tylko weź teraz wmów innym, że to nie makieta! ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Efekt makiety jest prostacki.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Maciej, dla jednych będzie prostacki dla innych nie, nie przeczę. Ale osobiście przyznam, że taki zabieg to ciekawy efekt. Jeżeli jakiś dobry fotograf będzie potrafił świetnie wykorzystać ten sposób fotografowania, to myślę, że poza "bajerem" będzie ciekawie uchwycona treść, a może w ogóle tylko dzięki temu będzie uchwycona.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Efekt makiety jest prostacki.


Warto wiedzieć.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Tak, bo każdy kto zrobi sobie tilt-shift, od razu bawi się w efekt makiety. A można za pomocą tych efektów osiągnąć ciekawsze efekty.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Maciej napisał/a:
bo każdy kto zrobi sobie tilt-shift, od razu bawi się w efekt makiety
A każdy kto kupi sobie FA50/1.4 robi serię portretów z małą GO. :-P
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Każdy może mieć swoje zdanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach