wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Jaki obiektyw szerokokątny do mojego Pentaxa ME Sup.?
Jak w temacie.Dociskając mocno pasa zacząłem od Pentaxa ME Sup,potem Chinon 4 a ostatnio Reuve i prawie komplet szkieł -oczywiście tylko pentax tj.M1,4/50, M1,7/50 a ostatnio wspam\niały pentax M 135/3.5 w wysuwaną osloną-stanjak z fabryki/zakładów/optyki Znalazł sie także SigmaAPO 70-210/3.5 -cacko.Może ktoś zapytać o co mnie chodzi?mam taka nature ,że jeszcze takie szkielko zwane szerokokątnym i jakie i za ile?Czy musi być pentax.Może z innej stajni.Ponieważ forum to społeczność ludzi madrych patrzących przez wizjery aparatów tak tą drogą proszę -Doradzcie.Henryk.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
musiec nie musi byc P, ale bylby najlepszy; dowolne 28/2.8 lub 28/3.5 (M lub K) bedzie rewelacyjne. Za ile ? Za 150-250 pln chyba juz mozna trafic. Nie-pentaxow nie uzywalem to nie wiem.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli masz już kilka obiektywów z serii M i bardzo Ci się podobają i podoba Ci się praca z tymi szkiełkami, to szukaj następnej M-ki. SMC-M 28 mm to chyba najczęstszy na tym forum obiektyw z szerokokątnych. Wiem, to wciąga :-P - pierwsza to był zachwyt, a następna to już pogłębiające się uzależnienie. Strach pomyśleć, co będzie przy następnej... I wszystko wskazuje na to, że to będzie coś w okolicy 28 mm.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
wiosna77 napisał/a:
Czy musi być pentax.

nie musi ale jest dobry:), poza tym jest tez sporo innych szerokich szkiel innych producentow z ktorych bedziesz zadowolony np sigma 24/2.8, tamron 28/2.5 i ktore pentaxowym nie ustepuja (jesli nie bywaja lepsze)
z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze duzo tanszych szkiel przymknietych do 'dziury' 8-11 jest do widoczkow bardzo ok -swego czasu mialem 'worek' roznych wynalazkow (od perel w stylu revue, jakis porstow, po pare m-ek pentaxowych) do przetestowania i wybrania czegos tam - wybralem sobie hoye (ta firma od filtrow, od strony szkiel niezbyt znana) z uwagi na kontrast (dobre mc), kolorki, ostrosc, budowe i...cene. nie zalowalem, chociaz szklo z gatunku no-name
pozdrawiam
kp
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Lubię szerokie kąty - zacząłem od Porsta 28mm f2.8 - niezłe szkiełko - zwłaszcza po przymknięciu do 4 ale trochę duże (gwint filtrowy 55mm). Ma bardzo komfortowy pierścień ostrzenia - obraca się prawie 275st. Potem kupiłem M-kę 24mm 2.8 i jestem bardzo zadowolony z tego obiektywu. Na początku małe zaskoczenie - nieskończoność na pierścieniu ostrzenia pojawia się bardzo szybko - ostatnia liczba przed przewróconą ósemką to 2.2m ;-) . Do ekstremalnych fotek kupiłem od jednego z forumowiczów manualny zoomik Sigmy 18-35 f3.5/4.5. Trochę duży jest (gwint filtrowy 82mm) ale też go bardzo lubię.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach