tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Realna przydatnosc gripa do k10d
Tak z ciekawosci pytam..

grip faktycznie ulatwia wam prace z aparatem czy tylko niepotrzebnie sprawia ze bola was nagarstki od tych dodatkowych 'kilogramow' podpietych pod aparat?

pytam bo zamowilem sobie wlasnie wczoraj gripa i nie do konca jestem przekonany o jego realnej przydatnosci.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tom napisał/a:
grip faktycznie ulatwia wam prace z aparatem czy tylko niepotrzebnie sprawia ze bola was nagarstki od tych dodatkowych 'kilogramow' podpietych pod aparat?


Ulatwia, ale bola nadgarstki. No i wyglada sie jak pro, co nie zawsze jest pozadane. Mowie w tym momencie o doswiadczeniach w pracy z 5d i 1ds mkII (ten ma grip 'wbudowany' ;-) ) , ale mysle ze tak samo bedzie z k10d...

tom napisał/a:
pytam bo zamowilem sobie wlasnie wczoraj gripa i nie do konca jestem przekonany o jego realnej przydatnosci.


Blyskotliwa kolejnosc ;-)



No ale za to TY bedziesz nam mogl teraz odpowiedziec na pytanie, ktore zadales.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
To co mnie do gripa przekonalo to

- miejsce(szuflada) na zapasowy akumulator/zrodlo zasilania, karte pamieci i pilota
- dodatkowy spust
- dodatkowe miejsce na palec/palce
- dodatkowa masa wplywajaca na stabilnosc aparatu podczas pracy z nim i ciezkimi szklami
- wspominane przez ciebie - nadanie lustrzance bardziej pro wygladu (najmniej istotne ale.. wazne, polepsza samopoczucie bardzo)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tom napisał/a:
(najmniej istotne ale.. wazne, polepsza samopoczucie bardzo)


grejfrut ex hejz pewnie robi to lepiej :-P
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
tak btw... nie wiesz moze dlaczego zdjecia 'reklamowe/prezentacyjne' pentaxa zostaly wykonane canonem 5d a nie pentaxem.. ? za chwile zalacze wspomnaine fotografie zeby nie byc goloslownym - polecam exif jako lekture

[ Dodano: 2007-08-04, 01:15 ]

Shot with Canon EOS 5D at 2007-08-03


Shot with Canon EOS 5D at 2007-08-03

Tak, robi to lepiej..
ale co zlego jest w tym ze ktos wypije/zapali..
robienie zdjec tez daje mi ogromna satysfakcje
podobnie jak programowanie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Tak, robi to lepiej..
ale co zlego jest w tym ze ktos wypije/zapali..
robienie zdjec tez daje mi ogromna satysfakcje
podobnie jak programowanie.


I wszystko to robisz tak bardzo na serio? ;-)

tom napisał/a:
tak btw... nie wiesz moze dlaczego zdjecia 'reklamowe/prezentacyjne' pentaxa zostaly wykonane canonem 5d a nie pentaxem.. ?


Pewnie dlatego ze robil je profesjonalista :-P
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
chodzilo mi o to ze to jest krypto reklama..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
eee tam ;-)

no ale rzeczywiscie, dla przyzwoitosci mogli exifa wyciac...
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
o to mi wlasnie chodzilo, ale wracajac do tematu

czy to prawda ze po wyczerpaniu sie jednej z bateri, trzeba wylanczyc i wlanczyc aparat by zaczol korzystac z drugiego zasilania?
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
tom napisał/a:
To co mnie do gripa przekonalo to
...
- dodatkowa masa wplywajaca na stabilnosc aparatu podczas pracy z nim i ciezkimi szklami
...

Jakby nie grip to nie utrzymałbym sigmy 70-200 (prawie 1,5 kg waży) w rece dłużej jak 3 minuty. Mam starego ist D, ale zasada jest ta sama

[ Dodano: 2007-08-04, 01:41 ]
tom, Polecam na przegladarke mozillę, ma wbudowany słownik ortograficzny. Działa jak w Wordzie. Przydatna sprawa ;-)
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Nie prosciej by bylo wbudowac slownik ort. w silnik tego forum? ;]
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
2-3 baterie to podstawa dla mnie, ale gripa osobiscie nie kupie.
Wystarczy ze korpus mam juz wystarczajaco duzy, choc milo sie go maca :) to nie chcialbym go jeszcze powiekszac, nikiedy "wielkosc nie ma znaczenia"
A co do wygladu "profi", no coz ja wole by fotki mowily za mnie a nie aparat.

co do tych fotek i kwestii ze byly zrobione 5d hmmm czyzby nawet Pentax nie wierzyl w swoje lustra :evilsmile:
( a tak mi sie skojarzylo ze coraz wiecej znajomych po info kupuje lustra i to najczesciej 5d badz d200 ) moze mieli racje ;)
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
ostatnio widzialem nikona d200 za 4100zl nowy! , nie ukrywam ze troche pozalowalem tego ze kupilem pentaxa.. ale, sa powody ktore utwierdzaja mnie w przekonaniu ze k10d to byl dobry wybor.. ta wielkosc, masa to powazne zalety, szkoda tylko ze iso 1600 nie zawsze wystarcza w przypadku nocnych zdjec obiektow w ruchu..
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
mi sie fajnie sama trzyma bez gripa, nie ma jak go palcami popiescic, wtedy robi dobre fotki :mrgreen:
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
hehe, ja tez nie narzekam specjalnie ale..
porownaj sobie ulorzenie palcow podczas przegladania zdjec w body aparatu z i bez gripa..
chodzi mi glownie o to ze kiedy przegladam fotki w aparacie bez gripa musze jakos nienaturalnie kurczyc palce zeby wciskac guzik, z gripem nie musze zginac/przykorczac palcow
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wykonanie zdjec zwykle firma zleca agencji - agencja fotografowi z ktorym wspolpracuje.....profi zwykle uzywaja canona....rownie dobrze mogli zrobic te foty haselem cyfrowym - tez byloby zle?
tom napisał/a:
szkoda tylko ze iso 1600 nie zawsze wystarcza w przypadku nocnych zdjec obiektow w ruchu..
- hmmm d200 nie jest pod tym wzgledem lepszy...ta sama matryca....te same problemy.....
a co ty fotografujesz w nocy podczas "ruchu" ?
Robiles kiedys na filmie 1600/3200 ASA bo cos mam wrazenie ze sztuczne problemy wynajdujesz...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tom napisał/a:
czy tylko niepotrzebnie sprawia ze bola was nagarstki od tych dodatkowych 'kilogramow' podpietych pod aparat?
Mam od niedawna kadyszkę z gripem, ale próbowałem dokładnie, jak się trzyma z gripem i bez. Otóż pomijając pozycję pionową, właśnie z gripem mniej obciążony jest mój nadgarstek. A dlaczego? Z powodu lepszego wyważenia całości, ale głównie z tego, że cały ciężar ma podparcie na dolnej części kiści dłoni o rozszerzoną podstawę gripa. Beż gripa tego nie ma , a więc trzeba nieco mocniej ściskać body i bardziej obciążony jest przegub dłoni.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Fafniak napisał/a:

a co ty fotografujesz w nocy podczas "ruchu" ?
Robiles kiedys na filmie 1600/3200 ASA bo cos mam wrazenie ze sztuczne problemy wynajdujesz...


Jadac samochodem przez miasto (godzina 22-24) czesto robie foty roznym samochoda w ruchu (pirata drogowym :P) , biorac pod uwage dziury w drodze - krutkie czasy sa dla mnie bardzo istotne, zwlaszcza ze foce ciemna sigma 70-300 i iso 1600 czesto nie wystarcza

[ Dodano: 2007-08-04, 13:53 ]
smieszne jest to ze automatyka aparatu wogule sie w takich sytuacjach nie sprawdza, aparat domyslnie ustwia mi czas 0.6s przy f4 , za to w trybie manualnym robie ostre foty i w dodatku poprawnie naswietlone przy czasie 1/30 i f4.. nie rozumiem polityki aparatu
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tom napisał/a:
nie rozumiem polityki aparatu

A skad aparat ma wiedziec jakie to sa warunki? Chyba musisz sie jeszcze duzo nauczyc. Poczytaj sobie jak dziala swiatlomierz. I to nie tylko w K10D. Kazdy swiatlomierz.

dz.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
tom napisał/a:
grip faktycznie ulatwia wam prace z aparatem czy tylko niepotrzebnie sprawia ze bola was nagarstki od tych dodatkowych 'kilogramow' podpietych pod aparat?


tom napisał/a:
To co mnie do gripa przekonalo to

- miejsce(szuflada) na zapasowy akumulator/zrodlo zasilania, karte pamieci i pilota
- dodatkowy spust
- dodatkowe miejsce na palec/palce
- dodatkowa masa wplywajaca na stabilnosc aparatu podczas pracy z nim i ciezkimi szklami
- wspominane przez ciebie - nadanie lustrzance bardziej pro wygladu (najmniej istotne ale.. wazne, polepsza samopoczucie bardzo)


tom napisał/a:
hehe, ja tez nie narzekam specjalnie ale..
porownaj sobie ulorzenie palcow podczas przegladania zdjec w body aparatu z i bez gripa..
chodzi mi glownie o to ze kiedy przegladam fotki w aparacie bez gripa musze jakos nienaturalnie kurczyc palce zeby wciskac guzik, z gripem nie musze zginac/przykorczac
palcow


Przecież sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. A kilka z tych odpowiedzi świadczy, ze miałeś w ręku k10 z podpiętym gripem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach